В Україні готують до впровадження реформу старшої школи. Згідно з нововведеннями, учні та учениці після 9 класу самі обиратимуть напрямок навчання і предмети. На повну силу реформа запрацює з 2027 року.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Реформа старшої школи: що передбачається
Реформа старшої школи змінить підходи до навчання у старших класах. Вона полягатиме в нових можливостях у виборі профілю навчання, всебічному розвитку та індивідуальному підходу до кожного учня.
2025 року стартує пілотування реформи по всій Україні. На 2024/2025 навчальний рік вже відібрано 30 ліцеїв-амбасадорів, які допомагають готуватися до пілотування. Педагоги цих ліцеїв стануть менторами для пілотних закладів освіти.
Повноцінно реформа запрацює з 2027 року. Відтоді учні, які завершили навчання в 9 класі, зможуть обирати між двома напрямами навчання — академічним і професійним.
Обираючи академічний напрям, учні навчатимуться в ліцеї і готуватимуться до вступу в заклади вищої освіти. Тут для школярів буде великий вибір профілів навчання, які базуються на кластерах: STEM, мовно-літературний та суспільно-гуманітарний. Також в учнів буде можливість обирати додаткові предмети, які їх цікавлять найбільше. Але окрім вибіркових, будуть і обовʼязкові предмети. Це фундаментальні компетентності з української мови, математики, англійської, історії.
Обираючи професійний напрям, учні навчатимуться в закладах професійно-технічної освіти. Тут підлітки швидше опановуватимуть професію та виходитимуть на ринок праці. У профтесі або закладі фахової передвищої освіти також можна буде обирати предмети, повʼязані з майбутньою кар’єрою.
Навчання до 12 класу
Для якісного опанування шкільної програми навчання триватиме до 12 класу. Це міжнародна практика.
10 клас буде адаптаційним. Учні завершуватимуть загальну підготовку та остаточно визначатимуться з профілем навчання.
11-12 класи будуть присвячені поглибленому вивченню профільних предметів, інтегрованих курсів та дисциплін за вибором.
Читайте також:
- Діти-переселенці не зможуть навчатися онлайн — їх зобов’яжуть ходити у школи за місцем проживання
- Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена
- “Не лишайте мене права вибору”: учні школи Часів Яру виступили проти закриття навчального закладу
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!