Бахмутський школяр виборов грант на навчання, представляючи Донеччину на всеукраїнському рівні

Валентина Твердохліб 14:00, 23 Квітня 2025
учень

У Чернівцях відбулась Всеукраїнська учнівська олімпіада з географії. Участь у ній взяли збірні команди з найкращих учнів кожної з областей. У складі об’єднаної команди з Донеччини був і школяр з Бахмута — восьмикласник школи №10 Пилип Ємельянов.

Про підготовку і участь в олімпіаді редакції Бахмут IN.UA розповів Пилип Ємельянов та його наставниця — вчителька географії Світлана Романюк.

Підготовка до олімпіади

Пилип Ємельянов навчається у 8 класі Бахмутської ЗОШ №10. Навчання проходить онлайн, але це не заважає школяру мати гарні результати з різних дисциплін. Наразі хлопець плідно займається географією. Це він робить і в позаурочний час.

“Ми дуже довго готувалися з моєю наставницею: 2-3 рази на тиждень у нас були заняття і додатково я ще самотужки вивчав матеріал у свій вільний час. Це було складно, зважаючи на те, що навчання проходить онлайн, і контакт зі вчителем у мене був лише телефоном чи відеоконференції. Плюс потрібно було навчатися за шкільною програмою, бо уроки ніхто не відміняв. Взагалі географія дуже цікава наука для мене, адже вона поєднує і математику, і теоретичні знання, і практику”, — розповідає Пилип Ємельянов.

Вчителька хлопця пояснює, що аби брати участь Пилип мав мати певні важелі. Зокрема, перемогти на обласному етапі олімпіади, якому передували шкільний і місцевий рівні.

“Пилип дуже розумний хлопчина, він зміг буквально прорватися до Всеукраїнського рівня. Наприклад, під час місцевої олімпіади він посів друге місце, але зібрав достатню кількість балів, щоб його робота була направлена до розгляду членами комісії обласного етапу. Попри те, що він був на другому місці, його запросили на обласну олімпіаду, де він показав непоганий результат. Він був на третьому місці, хоча 84,5 бали, які він отримав — це дуже високий показник. Після цього його запросили до збірної Донецької області. Він відвідував тренувальні збори, які проводилися вчителями Донецької області, а потім поїхав до Чернівців”, — розповідає наставниця учня.

Збірна команда учнів з Донецької області / фото Facebook-сторінка Управління освіти Баахмутської міськради

Вчителька розповідає, що сам Пилип був мотивований участю у змаганнях, тому ініціативу з підготовки брав у свої руки. Також юнака дуже підтримували батьки.

“У більшості — це його особистий самостійний вклад у свої досягнення. Ми з ним займались у форматах консультацій по відеозв’язку: опрацьовували різні завдання, я давала йому певні матеріали. Але я вважаю, що гарні результати Пилипа — це його велика заслуга. І велика подяка батькам, що вони дають своїй дитині шанс заявити про себе”, — розповідає Світлана Романюк.

Учень з Бахмута на Всеукраїнській олімпіаді з географії

Всеукраїнська олімпіада з географії тривала в Чернівцях з 31 березня до 4 квітня. У складі збірної Донеччини були четверо найкращих учнів області. Пилип Ємельянов каже, що цей етап виявився для нього складним, але він отримав гарний досвід.

“На мою думку, олімпіада була дуже складною. Особисто для таких учнів, як я, які третій рік навчаються онлайн через війну. Мені було незвично перебувати у шкільному середовищі, у класах. Навіть трішки нахлинули спогади про те, як я колись сидів у своєму рідному класі в Бахмуті. Але я швидко опанував ці емоції. Деякі завдання були особливо складними. Наприклад, нам давали 10 мінералів і потрібно було сказати, що це за мінерал і для чого він використовується”, — розповів школяр.

Пилип Ємельянов не посів призового місця, але отримав сертифікат для отримання академічного гранту на навчання. Після цього здобутку хлопець почав розмірковувати щодо подальшого вступу.

Сертифікат на отримання гранту / фото Facebook-сторінка Управління освіти Баахмутської міськради

“До цього моменту я не сильно замислювався над тим, куди я буду вступати після закінчення школи. Але коли мені видали грант, то я задумався щодо того, щоб зробити акцент на тому, що в мене виходить найкраще — це географія. Можливо після закінчення школи я піду навчатися за спеціальностями, які дотичні до географії”, — розповів Пилип Ємельянов.

Своїм одноліткам Пилип радить не боятися проявляти себе у подібних шкільних змаганнях.

“Наступного навчального року я планую брати участь в олімпіадах, які мені пропонуватимуть. А своїм одноліткам я можу порадити не боятися, а сприймати такі заходи просто як звичайний тест. Там нічого важкого немає, це просто перевірка твоїх знань. І навіть якщо ти не маєш якихось великих результатів і перемог, то нічого страшного. Головне — ти там побував і показав себе. Я вважаю, що олімпіади — це дуже класний шанс вдосконалити самого себе”, — зауважив Пилип Ємельянов.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштували нагородження для випускників Донеччини: аналіз закупівель

Семаковська Тетяна 18:57, 1 Липня 2025
Гроші / фото ілюстративне, Pexel

Цьогоріч 286 випускників та випускниць з Донеччини отримають або вже отримали у якості нагородження монети у футлярі. 12 таких закупівель провели у системі Прозорро.

Скільки коштів на них витратили органи місцевого самоврядування, читайте у матеріалі.

Нагородження для випускників Донеччини

Цьогорічним випускникам Донеччини вручали нагородження у вигляді грамот та медалей. Кожна громада витратила різну суму. Але у більшості всі закупівлі для нагородження, це саме монети у футлярі, таких закупівель ми нарахували 12. Наприклад, управління освіти Бахмутської міської ради закупило 45 монет з футляром, обійшлися вони у 29 700 гривень. Тобто, орієнтовно на один комплект витратили 660 гривень.

Ті ж самі монети, але в різній кількості закупили й інші громади Донеччини, зокрема:

  • для випускників селища Велика Новосілка придбали 17 монет за 11 220 гривень;
  • для випускників міста Новогродівка купили 11 монет за 7 260 гривень;
  • для випускників міста Слов’янськ купили 89 монет за 58 740 гривень;
  • для маріупольських випускників “М.ЄХАБ” закупив 15 монет за 9 990 гривень;
  • для випускників міста Лиман купили 17 монет за 11 220 гривень;
  • для випускників з Костянтинівки купили 42 монети за 27 720 гривень;
  • для випускників з Торецька купили 23 монети за 15 180 гривень;
  • для випускників Дружківської школи придбали 6 монет за 3 960 гривень;
  • для випускників селища Новодонецьке придбали 7 монет за 4 620 гривень;
  • для випускників Авдіївки придбали 12 монет за 7 920 гривень.

Для випускників з Часів Яра, ймовірно, купили ті ж монети. У закупівлі вказано, що придбали 2 “подарунки й нагороди” за 1 320 гривень.

Загалом на порталі Прозорро придбали 286 монет у футлярі для випускників, а загальна сума за ці закупівлі склала 188 тисяч 850 гривень.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Одноразова допомога для ВПО від Червоного Хреста у Кам’янці-Подільському

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:30, 1 Липня 2025
Гуманітарна допомога від Червоного Хреста / фото ТЧХУ

Переселенці, які зареєстровані у Камянець-Подільській міській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу від Червоного Хреста. Але лише за умови, що раніше її не отримували.

Про це повідомляє Товариство Червоного Хреста в Кам’янець-Подільську.

Допомога від Червоного Хреста

Гуманітарна допомога у Кам’янець-Подільській громаді доступна для ВПО, які раніше не отримували таку підтримку раніше.

Для отримання допомоги, переселенці та переселенки повинні мати довідку ВПО й бути зареєстрованими у Кам’янець-Подільській міській територіальній громаді, а саме в:

  • місті Кам’янець-Подільській;
  • селі Вільховець;
  • селі Довжок;
  • селі Зіньківці;
  • селі Княгинин;
  • селі Колибаївка;
  • селі Лісківці;
  • селі Нагоряни;
  • селі Острівчани;
  • селі Рихта;
  • селі Смотрич;
  • селі Ходоровці;
  • селі Червона Чагарівка.

Форма для заповнення на отримання допомоги за посиланням.

Ті, хто підходить по критеріях відбору на допомогу, зможуть знайти своє прізвище у списках.

Якщо заявку подано, але в списках на отримання допомоги ви себе не знаходите, то звертайтеся за контактом @Red_Cross_2022 в Telegram, вказавши таке повідомлення: “Стан заявки. ПІБ, контактний номер телефону заявника, дата подачі заявки”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштували нагородження для випускників Донеччини: аналіз закупівель

Цьогоріч 286 випускників та випускниць з Донеччини отримають або вже отримали у якості нагородження монети у футлярі. 12 таких закупівель провели у системі Прозорро. Скільки […]

Одноразова допомога для ВПО від Червоного Хреста у Кам’янці-Подільському

Переселенці, які зареєстровані у Камянець-Подільській міській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу від Червоного Хреста. Але лише за умови, що раніше її не отримували. Про це […]

17:30, 01.07.2025 Скопіч Дмитро

Росіяни окупували Коптєве та просунулися в Торецьку: оновлення DeepState

Наступ на Донеччині триває. Станом на 1 липня 2025 року ворог окупував село Коптєве, а також просунувся в Торецьку та біля Новосергіївки, Диліївки, Мирного, Разіного, […]

Атака на Костянтинівку 1 липня: росіяни поранили 3 людей

1 липня 2025 року російські війська атакували Костянтинівку зі ствольної артилерії. Обстріл тривав протягом години, під ударом опинилися житлові квартали — як багатоквартирні будинки, так […]

Росіяни залучають підлітків до відновлення в’язниці в окупованій Жданівці

У тимчасово окупованій Жданівці що на Донеччині, російські окупанти відновлюють тюрму, яка понад десять років не функціонувала. Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють, що до робіт […]