У Дії відповіли, як незрячим людям створити “Дія. Підпис” та навіщо він потрібен

Семаковська Тетяна 17:52, 28 Серпня 2023

Дія. Підпис — це електронний підпис, який особа можете використовувати для підписання документів онлайн, оформлення послуг у застосунку та на порталі Дія, зокрема він може знадобитися вам й для послуги компенсації чи єОселя. Однак, оформлення Дія. Підпису може стати складністю для людей з різними видами інвалідності, зокрема з вадами зору.

В пресслужбі додатка відповіли користувачам, як незрячій особі можна оформити Дія. Підпис.

Як оформити Дія. Підпис незрячій людині?

Українець звернувся у коментарях за допомогою до розробників Дія. Фото: скріншот

Для того, щоб отримати Дія. Підпис необхідно зробити наступні кроки: 

  • Авторизуйтесь у застосунку Дія.
  • Перейдіть до Меню — Дія.Підпис.
  • Натисніть Активувати Дія.Підпис.
  • Підтвердьте особу через перевірку за фото.
  • Вигадайте 5-значний код для Дія.Підпису.
  • Після цього ви можете підписувати документи в Дії та онлайн.

Зверніть увагу, що для оформлення Дія. Підпис вам потрібно мати один із перелічених документів:

  • ID-картка;
  • біометричний закордонний паспорт;
  • закордонний паспорт виданий після 2015 року;
  • або посвідка на тимчасове чи постійне місце проживання.

Втім на етапі перевірки за допомогою фото можуть виникати складнощі, якщо незряча людина виконує всі дії самостійно, адже потрібно бачити вказані дії на екрані. Користувач Сергій Смірнов, який є ВПО зазначив, що через пункт фотопідтвердження його дружина не змогла отримати Дія. Підпис.

Відповідь Дії. Фото: скріншот

В підтримці Дії відповіли, що цифровий образ обличчя, який генерується створення підпису, порівнюється з фото з ID-картки, біометричного закордонного паспорта, закордонного паспорта 2015 року та посвідки на проживання. Вони мають бути однаковими, щоб людина могла пройти перевірку. 

Тому, пропустити цей етап неможливо, важливо, щоб незрячій людині могли допомогти. Під час надання вказівок на екрані телефону — близька людина може перебувати поруч та надавати підказки, які висвітлюватиметься на екрані смартфона під час Дія. Підпису. 

Послуга з оформлення Дія. Підпису безоплатна.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Пріоритетна компенсація за знищене майно: що чекає на ВПО в новому законопроєкті

Валентина Твердохліб 18:00, 18 Листопада 2024
Зруйнований будинок. Часів Яр, ВПО
Знищений будинок у місті Часів Яр / фото 93 ОМБр

ВПО можуть додати до категорій, які мають пріоритетне право на отримання компенсації за знищене майно. Ухвалити відповідний законопроєкт №11028 рекомендував комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку на засіданні, яке відбулося сьогодні, 18 листопада.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Законопроєкт №11028, що передбачено для ВПО

Законопроєкт №11028 розроблено Спеціальною комісією з питань захисту ВПО. Його мета — підтримати вразливі категорії переселенців, які втратили власні оселі та потребують першочергової допомоги від держави.

Серед ВПО, яким пропонують надати пріоритетне право на компенсацію за знищене житло, є:

  • пенсіонери;
  • люди з інвалідністю ІІІ групи;
  • люди, які виховують дитину до 6 років або дитину з інвалідністю;
  • одинокі матері або батьки, які самостійно виховують малолітню дитину до 14 років;
  • люди, які мають на утриманні двох дітей;
  • усиновлювачі, опікуни та піклувальники дитини;
  • хворі на тяжкі форми деяких хронічних захворювань за переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я;
  • люди, які утримують дитину з тяжкими ураженнями нервової системи, вродженими вадами розвитку, орфанними захворюваннями або іншими тяжкими хворобами.

Окрім цього, комісія із захисту ВПО працює над збільшенням фінансування Фонду ліквідації наслідків російської агресії. Це необхідно, щоб збільшити кількість українців, які отримають кошти на ремонти пошкодженого житла та житлові сертифікати на нові оселі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Закон про компенсацію за житло на ТОТ: яка дата фінального читання

Семаковська Тетяна 14:20, 15 Листопада 2024
Акція на підтримку законопроєкту 11161 / фото Асоціація молодих ВПО України

Попередньо у середу, 20 листопада, Верховна Рада має розглянути у другому (фінальному) читанні законопроєкт № 11161, який дозволить українцям (майно яких розташоване на окупованих територіях) отримати компенсацію за зруйновані домівки. Перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

Про це редакції повідомив Аркадій Петросян, голова Асоціації молодих ВПО, бахмутський активіст, який ініціював законопроєкт.

Уряд розгляне компенсацію за житло на ТОТ

За законопроєкт №11161 від 10.04.2024 року попередньо планують проголосувати у другому читанні, 20 листопада, 2024 року. Аркадій Петросян пояснив, що перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

“Ми розраховуємо, що в цей день законопроєкт внесуть у порядок денний, а також він буде підтриманий Парламентом вже у другому читанні. Далі важливо, щоб його підписав президент, через 4 місяці механізм компенсації (ред. для жителів житло, яких розташоване на ТОТ) запрацює”, — каже Аркадій Петросян.

Асоціація молодих ВПО на чолі з Аркадієм Петросяном закликають бахмутян доєднуватися до акції, 20 листопада, у місті Київ, щоб продемонструвати важливість ухвалення законопроєкту.

“Це важливо для допомоги мільйонам ВПО, які втратили власні домівки і лишилися напризволяще”, — пишуть організатори акції.

Акція відбудеться в Києві, о 08:50, точне місце проведення повідомлять зареєстрованим учасникам.

Зареєструватися на акцію за посиланням.

Хронологія законопроєкту

4 червня 2024 року, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який має допомогти українцям, чиє житло зараз на ТОТ отримати компенсацію. Парламент проголосував за основу.

Відтак, узгоджено, що якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Для отримання компенсації за таке майно його власник має відмовитися від цієї нерухомості на користь держави.

7 листопада 2024 року до законопроєкту надали порівняльну таблицю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

76 69e15

Що спільного у розвитку громад Донеччини та Львівщини?

12 жовтня на базі Краматорського АКМЦ відбувся онлайн відеоміст Львів-Краматорськ: «Адміністративна реформа в Україні та аналіз досвіду діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини та Донеччини», […]

Screenshot 336 4708f

Чи надходитимуть військовозобов’язаним повістки через “Дію”?

Нещодавно Кабмін затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Такі зміни передбачають більш суворий контроль за взяттям на облік, зокрема, планується цифровізація […]