Що спільного у розвитку громад Донеччини та Львівщини?

Семаковська Тетяна 19:12, 13 Жовтня 2020

76 69e1512 жовтня на базі Краматорського АКМЦ відбувся онлайн відеоміст Львів-Краматорськ: «Адміністративна реформа в Україні та аналіз досвіду діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини та Донеччини», ініційований ГО «Центр експертних досліджень «Тема» (Львів). Про це повідомляє Донецький прес-клуб, який є співорганізатором заходу на Донеччині.

В обговоренні взяли участь начальниця управління впровадження реформ місцевого самоврядування Донецької облдержадміністрації Наталія Чукова, керівник Донецького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Максим Ткач, голова Андріївської ОТГ Микола Діхтенко. Львівщину представляли т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда, експерт з регіонального розвитку Львівського Центру розвитку місцевого самоврядування Зеновій Сірик, виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов.

На початку зустрічі Василь Абаімов нагадав, що з 2011 року Львівський та Донецький регіони мають співпрацю напряму. «Ми (Асоціація міст України – ред.) – організатори акції «Схід та Захід разом», наше місто Пустомити Львівської області та місто Курахове Донецької мають побратимські стосунки, підписані угоди. І для нас є дуже близькими ваші проблеми».

Керівник Донецького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Максим Ткач окреслив загальну картину по громадах Донеччини: «12 громад з 13 перейшли на прямі міжбюджетні відносини: вони активні, потужні, за багатьма фінансовими показниками мають високі місця в рейтингах. Є 5 громад, які мають реверсну дотацію, 5 – мають базову, 2 бездотаційні – Лиманська та Вугледарська. Важливою темою є публічна безпека, тому у 2017 р. обладміністрація та ДСНС  ініціювали проєкт «Створення центрів безпеки громадян в ОТГ». І зараз в деяких сформовані місцеві пожежні команди. Ці команди існують за рахунок ОТГ, відбувається розвиток добровольчого руху. Ми завжди запрошували громади з інших регіонів і ділилися досвідом».

Голова Андріївської ОТГ Микола Діхтенко розповів, що їхня громада створена у 2017-му, має невелику територію і всього 2300 населення. «Але при цьому ми маємо бюджет 4 млн. грн. на розвиток громади, бачимо напрямки, за якими ще можемо піднімати бюджет. І важливий момент: ми ні до кого не приєднувались і до нас насильно нікого не приєднали, – підкреслив пан Діхтенко. – Прийде час, люди самі побачать наш розвиток і захочуть приєднатися». За словами голови ОТГ, у них 60 підприємців, які до створеного у 2005 році благодійного фонду вносять близько 600-700 тисяч грн., які йдуть дітям, сиротам, на подарунки на День Миколая, на лікування, на свята, а також на розвиток школи та амбулаторії. М. Діхтенко зауважив, що на Донеччині не так активно розвивається малий бізнес, як на Львівщині, а є декілька великих підприємств, з якими вони намагаються співпрацювати. «У результаті переговорів одне з сільгосппідприємств, зареєстрованих у Краматорську, перереєструвалося в ОТГ, і тепер податки у сумі 3-х млн. йдуть до нас у бюджет, – розповів пан Микола. – Але є й зворотній бік: наприклад, на території громади працюють кар’єри – це великі податки, але у той же час руйнація землі, інші екологічні проблеми виникають…»

Активно дискутували спікери й на предмет того, в бюджет якого рівня має сплачуватися акцизний податок. Спікер зі Львова Степан Куйбіда переконаний, що до державного бюджету. Василь Абаімов з Львівського відділення Асоціації міст України вважає, що варто, щоб хоча би 50 % збору лишалося на місцях. Його підтримала і начальниця управління впровадження реформ місцевого самоврядування Донецької ОДА Наталія Чукова: «Необхідно залишити якусь частину для підтримки новостворених громад. Нехай це буде загальнонаціональний податок, але є потреба, хоча би на перших порах, залишати, бодай, частину акцизу громадам, щоб підтримати їхні перші кроки. Адже неминуче будуть виклики: кадрові проблеми, невизначеність дохідної частини й багато інших,  – пояснила вона.

Голова Андріївської ОТГ М.Діхтенко запропонував таке: «Від кожного податку та збору, які є у нас, залишати частину у громаді. Тоді і держава буде розвиватися, і громаді буде достатньо. Ми зробили інфраструктуру, садки, школи, безкоштовне харчування, газ, вода – все є. І люди почали приїжджати до нас жити. Не їхати від нас, а навпаки – жити у нас. І робочі місця створюються…»

Василь Абаімов додав про успішний досвід львівських громад: «Бюджет розвитку – це чудово, значить люди мають робочі місця, отримують заробітну плату, і ці 60% податку на доходи з фізичних осіб наповнюють дохідну частину бюджету. Наведу приклад Славської об’єднаної громади: при кількості населення 8,5 тисяч вони мають бюджет розвитку 60 млн.грн.!» Пан Абаімов вважає, що треба їздити один до одного, аби у живому спілкуванні обмінюватися досвідом. «Тому що місцеве самоврядування – це якраз те, що в наш час об’єднує державу. Тому вважаю, що у 2021 році треба координувати свої дії», – впевнений він.

Пані Н.Чукова  поділяє цю думку: «Наша Андріївська громада може ділитися досвідом з львівськими колегами, бо насправді, найменша за територією та за чисельністю населення, за три роки змогла добитися багатьох успіхів. А у львівських громад ми би повчилися розвивати мале підприємництво. Знаємо, що у вас створено Офіс координації центрів управління проєктами. Дуже хотілося би дізнатися про його роботу. Але на Донеччині маємо й негативний досвід. У 10 громад не буде виборів, але ми дуже хотіли би, щоб вони створилися. Була у нас Вугледарська ВЦА, потім відбулися вибори, і голова ВЦА став мером міста, а коли пройшов процес об’єднання громад, він став головою громади. Тепер тут не буде виборів через близькість до лінії зіткнення, і швидше за все знову буде ВЦА. Досвідом  існування в таких різних умовах, де громада показує успішний досвід розвитку за таких кризових обставин, ми би могли ділитися».

«Ми забули про ще один важливий спільний момент – це закриття шахт, – зауважив Василь Абаімов. – Буде йти процес реорганізації вугільної промисловості. І є шахтарські мономіста, а є міста і  селища, які створювали при шахтах. І ці проблеми, які напевно, наші колеги будуть вирішувати в цій галузі. І нам треба координувати зусилля».

Експерт з регіонального розвитку Львівського Центру розвитку місцевого самоврядування Зеновій Сірик підкреслив: «25 жовтня в Україні здійснилася найуспішніша реформа за останні 30 років. Утворення ОТГ – це тільки один з етапів адміністративно-територіальної реформи. Латвія йшла до цього 20 років, а ми реалізували за 4 роки! І чи навряд в Європі є регіони, які би мали подібний досвід реформування, як у Донецькій та Луганській областях». Також він повідомив, що наразі завершується конкурс на проєкти секторальної підтримки ЄС, і у Львівській області немає жодної громади, яка би спільно з якоюсь донецькою написала проєкт. І запропонував зробити онлайн зустріч, намацати спільні проблеми, щоб разом їх вирішувати, адже в громадах вони дуже подібні.

Відеоміст організовано  ГО «Центр експертних досліджень «Тема» спільно з ГО «Донецький пресклуб» та Краматорський АКМЦ у рамках Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом», що реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати» та фінансується за кошти бюджету Львівської області.

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Семаковська Тетяна 09:45, 4 Лютого 2021

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі паспорт, неповнолітнім – свідоцтво про народження, довіреність (якщо один з батьків відсутній). Перетнути лінію розмежування можна в період з 8:00 до 18:00.

Понад 10 років компанія Сервіс Бус успішно займається організацією пасажирських перевезень по Україні, в тому числі і регулярних рейсів Харків – Станиця Луганська. Власний автопарк сучасних і містких автобусів європейських марок дозволяє надавати послуги на високому рівні, а професіоналізм водіїв – гарантувати своєчасне прибуття до місця призначення.

Комфорт і безпека наших клієнтів – понад усе: на час поїздки кожному пасажиру буде оформлена страховка.

Харків-Станиця Луганська на автобусі: актуальний розклад на 2021 рік

Автобуси Харків – Станиця Луганська відправляються щоденно. Для обслуговування маршруту ми використовуємо тільки сучасні автобуси європейського класу – Setra, VanHool, Man, Scania, які оснащені зручними м’якими кріслами, кліматичними та медіа- системами. Просторі і чисті багажні відсіки позбавлять від необхідності розміщувати багаж у салоні.

Розклад

Ми склали графік маршруту офіційного рейсу Харків Станиця Луганська таким чином, щоб пасажири точно встигли пройти через блокпост.

Маршрут прямування:

Харків – Чугуїв – Ізюм – Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка – Бахмут – Лисичанськ – Сєвєродонецьк – Новоайдар – Щастя – Станиця Луганська.

Відстань від Харкова до КПП в Станиці Луганській 366 км, час у дорозі 8 год. Наші автобуси заїжджають на автовокзал.

Ціна квитка 400 грн.

Коли ви обрали дату і час відправлення, можна забронювати місця на сайті компанії і оплатити їх онлайн. Бронювання може бути здійснено і по телефону. Наші менеджери дадуть відповідь на всі запитання й допоможуть підібрати оптимальні місця для поїздки. Крім того, ми залишили можливість оплати проїзду водієві безпосередньо перед відправленням.

Телефони:           (095) 222-30-30            (068) 222-30-30                  (093) 222-30-30

Довіряйте свої подорожі надійному перевізнику, телефонуйте вже зараз.

На правах реклами.

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Семаковська Тетяна 21:54, 25 Січня 2021

7. Зал очікування 6732eНадати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної допомоги”. Тут цілодобово приймають пацієнтів з з усієї південної частини Донеччини Вугледара, Волновахи, Нікольського району тощо.

Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.

Після окупації Донецька виникла також гостра потреба у створенні потужного кардіологічного центру в південному регоні. Такий центр створили на базі Маріупольської міської лікарні швидкої медичної допомоги. У закладі зробили ремонт, закупили сучасне обладнання (ангіограф, монітори та багато іншого). Тут є палати інтенсивної терапії, кардіореанімація, працює бригада інтервенційних кардіологів, які можуть виконувати ендоваскулярні втручання на коронарних артеріях.

«Коли до нас привозять людину з інфарктом, лікувати її починають ще в приймальному відділенні. Не пізніше ніж за 20-30 хвилин ми “відкриваємо” закупорену артерію в операційній і пацієнт виживає», – пояснює Про будні, нововведення, переваги та плани закладу розказує директор КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої допомоги” Сергій Орлеанський.

1. Сергій Орлеанський bb69e

Діє система телеметрії, – лікарі з машини швидкої допомоги надсилають до лікарні повідомлення (зокрема кардіограму) про стан хворого. Черговий лікар оцінює цей стан і на момент приїзду машини уже готовий діяти.

У лікарні працює оновлене обладнання, запроваджені сучасні протоколи лікування, тому заклад був готовий підписати договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) щодо лікування гострого інфаркту міокарда. Лікування відбувається за бюджетні кошти.

З липня 2020 року пакет з надання допомоги під час гострого інфаркту міокарда став «вагомішим». З квітня це було 16 тисяч гривень, а з липня 2020 року – 30 тисяч.

«До того, як ми почали практикувати стентування, летальність у разі інфарктів була досить високою – майже 15 відсотків. Сьогодні вона знизилася більш ніж удвічі», – каже директор лікарні Сергій Орлеанський.

У медичному закладі планують розвивати й інші напрями кардіології. Наприклад, аритмологію, лікувати “миготливу” аритмію.

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі […]

7. Зал очікування 6732e

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Надати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної […]

Екоскульптура на пляжі 21cb7

Екоактивісти піклуються про чистоту Азовського моря: 50 тон вторинної сировини вже відправили на переробку 

Готелі та хостели Маріупольського району в рамках конкурсу началися впроваджувати роздільний збір відходів. В рамках змагання за три місяці осені більше 50 тон вторинної сировини […]

IMG 3095 2e607

Молодь Донбасу запрошують долучитися до тренінгів «Влада і молодіжна громада»

Тренінг «Влада і молодіжна громада» допоможе учасникам ознайомитись з темами: реформи в Україні, роботи органів законодавчої, виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також молодіжної політики […]

1 1 2f0c2

  Легальна зайнятість в Україні чи робота за кордоном? За та проти

Всебічне  інформування населення щодо ризиків нелегальної трудової міграції  дозволяє шукачам роботи свідомо і виважено підійти до вибору місця працевлаштування та легального оформлення трудових відносин у […]