Тисяча від Зеленського: як отримати кошти та задонатити їх ЗСУ

Семаковська Тетяна 12:00, 8 Грудня 2024
Донат для ЗСУ / фото ілюстративне, Depositphotos

Державна програма “Зимова єПідтримка”, в межах якої кожен громадянин України зможе отримати 1 000 гривень, вже діє на території країни. Отримані кошти можна спрямувати на купівлю товарів українського виробництва чи оплату різноманітних послуг. Виплату також можна пожертвувати ЗСУ.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про два способи, як можна використати отриману 1 000 гривень для підтримки захисників та захисниць України.

“Зимова єПідтримка”: як отримати “тисячу Зеленського”

1 000 гривень у вигляді одноразової державної виплати в межах програми “Зимова єПідтримка” вже доступна для людей будь-якого віку, які живуть в Україні.

Заявку на отримання коштів можна подати через “Дію” впродовж трьох місяців зими 2024 та 2025 років. Виплати надходитимуть на карту “Національного кешбеку”. Для того, щоб отримати кошти через “Дію”, потрібно:

  • встановити чи оновити застосунок;
  • обрати у розділі “Сервіси” послугу “Національний кешбек”, а в ній — “Зимова підтримка”;
  • натиснути кнопку “Розпочати” та почати оформлювати заявку на отримання виплати;
  • надіслати заявку та очікувати кошти протягом кількох днів, але не більше 10.

Зазначається, що у випадку, якщо потенційний отримувач коштів вже є учасником програми “Національний кешбек” та відкрив спеціальний рахунок в одному із банків, то в застосунку “Дія” запропонують обрати наявний рахунок або відкрити нову картку.

Саму 1 000 гривень можна витратити до 31 грудня 2025 року.

Як задонатити гроші “Зимова єПідтримка” ЗСУ

Витратити тисячу від держави можна на різні потреби, зокрема, направити її на донат для ЗСУ через благодійний фонд. 

Залежно від банку, зробити це можна у кілька способів. Наприклад, для донату через застосунок “ПриватБанку” потрібно зайти у “Сервіси”, обрати “Платежі” та “Допомога армії”. Далі потрібно фонд з переліку, куди саме направиться донат, після чого обрати картку та закинути кошти.

Задонатити можна також і в застосунку monobank, де потрібно зайти у “Витратити кошти”. В переліку необхідно знайти “Благодійність”, після чого перед користувачем відкриється список із популярних зборів від різних благодійних фондів.

Зазначимо, що задонатити можна будь-яку суму — від 1 гривні та до всієї тисячі, отриманої в межах програми “Зимова єПідтримка”.

Купівля військових облігацій

Інший спосіб, який можна використати для підтримки армії — це купівля військових облігацій. Номінальна вартість державної облігації зараз становить саме 1 000 гривень, що дозволяє використати кошти з програми “Зимова єПідтримка” для їх купівлі. Інвестовані кошти буде спрямовано на забезпечення макрофінансових потреб держави, зокрема, на розвиток сектору безпеки на оборони.

Купити облігації наразі можна в застосунку “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти у “Дію”;
  • на головному екрані обрати пункт “Військові облігації”.
  • обрати облігацію за назвою українських міст чи територій, їх кількість та партнера;
  • підписати документи про купівлю та оплатити.

Зазначимо, що людина, котра купила облігації, отримає власні кошти назад з певним відсотком зверху.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Який вигляд мають багатоповерхівки біля Благовіщенського храму в Бахмуті: фото

Валентина Твердохліб 13:15, 4 Грудня 2024
Зруйновані багатоповерхівки / фото росджерела

На російських пропагандистських пабліках публікують кадри з Бахмута. Росіяни показали, який вигляд мають багатоповерхівки житлового масиву в районі Благовіщенського храму.

Редакція публікує вибрані кадри.

Бахмут, район Благовіщенського храму: фото з окупації

Днями окупанти показали, який вигляд має Благовіщенський храм, що на вулиці Ювілейній у Бахмуті. Від церкви лишилася тільки груда каміння, зламаний позолочений хрест і частина церковної мозаїки.

Сьогодні окупанти на своїх ресурсах показали, який вигляд мають багатоповерхові будинки, що розташовані біля храму. Кадри не нові, очевидно, що вони зроблені влітку або ранньої осені, адже дерева рясно вкриті листям. Але раніше в інформаційному просторі ці знімки не публікували.

На фото, зробленими окупантами, видно, що всі багатоповерхівки в районі Благовіщенського храму повністю зруйновані. Від них лишилися самі фасади. Квартири і під’їзди зруйновані, більшість будинків стоять без дахів і без деяких стін.

Багатоповерхівка без даху і стіни / фото росджерела
Руїни колишнього житлового масиву / фото росджерела
Зруйнований будинок / фото росджерела
У районі не залишилося жодного непошкодженого будинку / фото росджерела

У кадр потрапив і сам Благовіщенський храм. Біля руїн святині стоїть дзвіниця з пошкодженим дахом.

Дзвіниця на території Благовіщенського храму, зліва від неї — руїни церкви / фото росджерела

Нагадаємо, що нещодавно окупанти заявили про “відбудову” окупованого Бахмута. Росіяни планують повністю знести місто, а потім збудувати на його місці нове. Про відновлення і збереження частково вцілілих та історичних будівель не йдеться. Будівельники, нібито, використовуватимуть досвід “відновлення” знищеного Маріуполя.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни намагаються дійти до полів, які є прямим виходом на Покровськ — військовий

Валентина Твердохліб 09:45, 4 Грудня 2024
напрямках, покровськ
Стела на в’їзді у Покровськ / фото Костянтин і Влада Ліберови

Російські окупанти продовжують наступ на Покровському напрямку. Наразі їхні основні сили сконцентровані в напрямку населених пунктів Шевченко і Новий Труд. Стримуючи тиск ворога, ЗСУ завдають противнику значних втрат. Лише минулої доби на Покровському напрямку росіяни втратили майже 400 солдатів.

Про ситуацію на Покровському напрямку розповідає “Бахмут IN.UA”.

Наступ на Покровськ

За інформацією аналітиків DeepState, російська армія має просування на Покровському напрямку. Минулої доби, 3 грудня, вони пройшли вперед біля Даченського і Пушкіного.

Мапа DeepState / скриншот

Основні сили ворога сконцентровані в напрямку селища Шевченко і села Новий Труд. Мета окупантів — дістатися полів, які є прямим виходом на Покровськ.

“Наразі п*д*ри просуваються паралельно залізній дорозі в напрямку Шевченко — Новий Труд. Ворог використовує балки, “болота” та іншу важкопрохідну місцевість для виходу на покровські поля, які стануть прямим виходом до міста”, — повідомляє військовий Станіслав Бунятов.

Попри намагання ворога просунутися вперед, ЗСУ завдають значних втрат противнику. У Генштабі повідомляють, що, за попередніми підрахунками, минулої доби окупанти втратили на Покровському напрямку 395 військових вбитими і пораненими. Наші воїни знищили сім бойових броньованих машин, дві артсистеми, три мотоцикли та один автомобіль окупантів. Також українські захисники завдали значних пошкоджень бойовій броньованій машині, артсистемі і ворожому танку.

Загалом минулої доби на Покровському напрямку ворог 44 рази атакував українські позиції. Атаки відбили в районах Миролюбівки, Лисівки, Променя, Даченського, Чумацького та Новопустинки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро