Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 3 Грудня 2024
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image-8.png
Бронювання / фото ілюстратине, Unsplash

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання.

Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від мобілізації в Україні у 2024 році, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити бронь від мобілізації

Бронювання працівників відбувається за допомогою спеціалізованих рішень Мінекономіки за списками, які погоджуються з Міноборони. Самостійно перевірити, чи є бронь від мобілізації наразі можна декількома способами.

Перший спосіб — офлайн. Для цього потрібно звернутися до роботодавця або безпосередньо до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем проживання, чиї співробітники зможуть надати актуальну інформацію про наявність бронювання.

Другий спосіб — онлайн. Для цього необхідно скористатися додатком “Резерв+”.

Як перевірити бронь від мобілізації онлайн

Для того, щоб перевірити наявність броні від мобілізації, потрібно зайти в додаток “Резерв+” від Міноборони та скористатися наступним алгоритмом дій:

  • авторизуватися в застосунку “Резерв+”;
  • відкрити інформацію в електронному військово-обліковому документі.

Зазначимо, що електронний військово-обліковий документ містить в собі всю наявну інформацію зі спеціального реєстру призовників “Оберіг”. Зокрема, мова йде й про наявність відстрочки чи бронювання від мобілізації.

Відновлене бронювання в “Дія”: як працюватиме

1 грудня 2024 року Кабінет міністрів опублікував постанову №1362 про внесення змін до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. В першу чергу, документ відновив можливість бронювання в застосунку “Дія”.

Згідно з документом, військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств чи установ, які підлягають бронюванню, має нараховуватися заробітна плата, не нижча за розмір мінімальної зарплати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5.

Наразі бронювання відбуватиметься лише через застосунок “Дія” за наступним алгоритмом:

  • керівнику підприємства чи уповноваженій особі потрібно зареєструватися, чи авторизуватися в електронному кабінеті на порталі “Дія”;
  • знайти розділ “Послуги” та обрати там “Бронювання працівників”;
  • перевірити дані про компанію та заповнити дані про працівників, яких потрібно забронювати;
  • підписати документ та відправити дані.

Подані заявки оброблятимуться протягом 72 годин. Про результат розгляду заяв додатково повідомлять в електронному кабінеті на порталі та у застосунку “Резерв+”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:49, 2 Грудня 2024
Витяг для ФОП / фото ілюстративне, Unsplash

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці зареєстрованого бізнесу. В ньому також міститься інформація про діяльність компанії.

Детальніше про те, що це за документ та як його отримати через портал “Дія”, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Витяг з ЄДР через “Дію”

Витяг з ЄДР — це один з найважливіших документів для підприємств на території України. Він містить важливу інформацію про юридичний стан підприємця чи підприємниці, а також про діяльність компанії протягом усього періоду її існування протягом всього його періоду діяльності. Документ часто є необхідним елементом в реалізації бізнесу, зокрема, під час підписання договорів чи для отримання послуг у банках.

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП онлайн

Документ наразі можна оформити не тільки через нотаріуси або ЦНАПи, але й через портал “Дія” за декілька хвилин. Вона платна та коштує 110 гривень. Для цього потрібно:

  • перейти на портал “Дія” та натиснути “Отримати витяг“;
  • авторизуватися за допомогою BankID, Дія.Підпис або електронного підпису;
  • перевірити вказані особисті дані, які автоматично підтягуються з реєстрів;
  • якщо вказані дані вірні, то потрібно оплатити послугу за допомогою банківської картки або Google Pay/Apple Pay/Privat Pay;
  • готовий витяг надійде в розділ з отриманими документами через декілька хвилин, про що прийде додаткове сповіщення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Декретна відпустка для чоловіків: як її отримати та необхідний перелік документів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 29 Листопада 2024
Декретна відпустка для чоловіків / фото ілюстративне, pexels

Декретна відпустка — це особливий термін, який надається у зв’язку з народженням чи доглядом за дитиною. Вона має декілька різновидів, одним з яких можуть скористатися навіть чоловіки.

Детальніше про те, як чоловікам скористатися декретною відпусткою та які документи для цього потрібні, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Декретна відпустка для чоловіків у 2024 році

Декретна відпустка в Україні складається з двох частин.

Перша — це відпустка, яку надають по вагітності та у зв’язку з пологами. Вона триває 126 днів після народження однієї дитини без ускладнень. Якщо ж мова йде про народження другої/більше дітей та/або ускладнені пологи, то ця відпустка збільшується до 140 днів. Нею можуть скористатися тільки жінки.

Друга — це відпустка по догляду за дитиною до трьох років. Нею вже можуть скористатися не тільки жінки, але й чоловіки.

За законом, батько має право повністю або частково взяти декретну відпустку по догляду за дитиною до трьох років. При цьому, роботодавець має зберегти робоче місце за працівником та зарахувати час декрету в його трудовий стаж.

Проте, варто зазначити, що така відпустка надається лише одній з осіб в сім’ї — батьку чи матері за бажанням самого сімейства. При цьому мати може розраховувати на отримання грошових виплат за дітей, а батько — ні.

Як чоловікам піти в декретну відпустку у 2024 році

Батько, який хоче піти в декретну відпустку, має подати роботодавцю спеціальну заяву та додати до неї свідоцтво про народження дитини.

Якщо чоловік отримає додаткову відпустку на 14 днів, то він повинен буде додатково подати роботодавцю заяву про необхідність піти в декретну відпустку по догляду за дитиною впродовж 30 календарних днів з моменту виходу у відпустку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Норвезька рада анонсувала новий прийом заявок на грошову допомогу в 2025

Норвезька рада у справах біженців (NRC) відкриває прийом заявок на грошову допомогу 2025. Заявки прийматимуть з 20 січня по 29 січня. Отримати кошти зможуть чотири […]

Де взяти витяг про фактичне місце проживання з дитиною: інструкція

Для отримання допомоги на дитину батьків можуть попросити надати документи, зокрема й витяг про фактичне місце проживання з дитиною. Наприклад, якщо донор надає перевагу допомозі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

15 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

15 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби […]