Трамп звинуватив Україну у війні та назвав Зеленського “диктатором” – реакція світової спільноти на останні заяви

Семаковська Тетяна 23:05, 19 Лютого 2025
Дональд Трамп / фото Вікіпедія

Президент США Дональд Трамп сьогодні зробив низку суперечливих заяв, де зокрема назвав Володимира Зеленського “диктатором без виборів” та звинуватив Україну у тому, що вона досі не завершила війну.

Про останні заяви Дональда Трампа про Україну та реакції на них світової спільноти, читайте на Бахмут IN.UA.

Трамп про Зеленського

Президент США Дональд Трмп назвав президента України Володимира Зеленського “диктатором без виборів”. За його словами, Зеленський нібито ризикує “втратити свою країну”, якщо не буде “рухатися швидко”.

Дональд Трамп / фото Вікіпедія

Він відмовляється від виборів, має дуже низький рейтинг в українських опитуваннях, і єдине, що у нього добре виходить – це грати на Байдені “як на скрипці”. Диктатор без виборів, Зеленському краще рухатися швидко, інакше у нього не залишиться країни”, – написав Трамп, передає Washington Post.

Дональд Трамп натякнув на те, що термін президентства Володимира Зеленського мав закінчитися в травні 2024 року. Але не пояснив, що Конституція України не дозволяє проводити вибори в умовах воєнного стану. Нагадаємо, що воєнний стан в Україні ввели в лютому 2022 року, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення.

Водночас президент країни агресорки володимир путін заявив, що не буде “вести переговори” з Зеленським, адже він нібито не матиме повноважень підписати мирну угоду.

Трамп не зазначив, що очільник росії обіймає посаду президента кілька термінів підряд, а вибори в рф не є демократичними.

Звинувачення України у небажанні припинити війну

зеленський
Володимир Зеленський / фото Офіс Президента

Також Дональд Трамп висловився про те, що нібито влада України дозволила “тривати війні, якої навіть не повинно було бути”.

“Вам ніколи не слід було цього починати… Ви могли б укласти угоду”, – сказав Дональд Трамп, передає The New York Times.

Заява Трампа про “розтрату грошей”

Президент США також зазначив, що Володимир Зеленський “вмовив США витратити $350 мільярдів, щоб вступити у війну, яку неможливо виграти”. Таку заяву він опублікував в соцмережі TruthSocial.

“Уявіть собі, скромний успішний комік, Володимир Зеленський вмовив США витратити $350 млрд, щоб вступити у війну, яку неможливо виграти, яка ніколи не повинна була початися”, написав Трамп.

У своїх заявах американський лідер не згадував, що війну проти України розпочала росія. Тези Дональда Трампа перегукуються з російськими пропагандистськими термінами.

За словами Володимира Зеленського від США Україна отримала 67 мільярдів доларів військової допомоги і 31,5 мільярда доларів прямої фінансової допомоги в бюджет.

президент
Президент України Володимир Зеленський / фото ОП

“Я думаю, що треба розібратися з допомогою. У нас абсолютно різні цифри, на жаль. У нас все дуже зрозуміло. Нам війна коштувала 320 мільярдів доларів. 120 мільярдів – це ми, народ України – платники податків, 200 мільярдів – це США І Європейський союз. Ми говоримо про зброю”, – сказав під час пресконференції, 19 лютого, Володимир Зеленський, передає Європейська Правда.

Реакції світових лідерів на заяви Трампа

На суперечливі заяви про “мир” та “переговори”, а також критику української влади відреагували лідери країн Європи. Серед них канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Bundeskanzler Olaf Scholz gibt ein Statement zur tödlichen Messerattacke in Aschaffenburg

Він розкритикував заяву Трампа про Володимира Зеленського, як про диктатора, зазначивши, що це було “неправильним і небезпечним”.

“Просто неправильно і небезпечно заперечувати демократичну легітимність президента Зеленського”,сказав Олаф Шольц, передає видання Der Spiegel.

Також відреагував на заяви Трампа експрем’єр-міністр Британії Борис Джонсон.

Заява Бориса Джонсона / скриншот з Х

“Звісно, не Україна починала війну. У такий спосіб можна сказати, що Америка напала на Японію в Перл-Харборі”, – пише Борис Джонсон на своїй сторінці в мережі Х.

Джонсон додав, що, на його думку, 300 мільярдів доларів заморожених російських активів, які зберігаються у Бельгії, з погляду США, “можуть і повинні” бути використаними  для виплат Україні та компенсації США за американську підтримку.

Борис Джонсон / фото Вікіпедія

Борис Джонсон відреагував й на заяву Трампа про вибори в Україні:

“Звичайно, країна, яка зазнає насильницького вторгнення, не повинна проводити вибори. З 1935 по 1945 рік у Великої Британії не було загальних виборів. Звичайно, рейтинги Зеленського не 4%. Насправді вони приблизно такі ж, як у Трампа”.

Софі Прімас / фото МЗС

Без уваги заяви Трампа не залишили й в французькому уряді. Там з посиланням на речницю уряду Софі Прімас заявили, що не розуміють логіки Дональда Трампа, коли він звинувачує українського президента Володимира Зеленського у тому, що росія вторглася на територію України й почала повномасштабну війну, пише Reuters.

Заяви в підтримку України також висловили в уряді Чехії, Фінляндії, Норвегії, Британії та представники й представниці Демократичної партії в Сенаті США.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто може отримати 3 600 грн від БФ “Право на Захист”: пояснення

Семаковська Тетяна 18:03, 19 Березня 2025
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

Багатоцільову грошову допомогу в Україні надають певним категоріям населення. Зокрема, отримати її можуть переселенці та переселенки. Благодійний фонд “Право на захист” є партнером УВКБ ООН зі збору даних на грошову допомогу, наразі є 6 категорій людей, які можуть зареєструватися на таку допомогу.

Кому доступна грошова допомога

Грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам та постраждалим домогосподарствам, які відповідають одному з наступних критеріїв:

  • постраждали від обстрілів і мають пошкоджене постійне житло;
  • їхнє місце проживання стало непридатним для життя через військові дії;
  • домогосподарство залишилося у звичному місці, але не може впоратися зі зростанням витрат або втратою доходу через війну;
  • евакуювалися з громад, де оголошено обов’язкову евакуацію;
  • втратили близького члена родини внаслідок військових дій;
  • мають госпіталізованого родича або такого, хто потребує лікування через поранення чи шкоду, завдану війною.

Зверніть увагу, що для допомоги дані про особу мають бути верифіковані місцевою владою та включені у списки евакуйованих або постраждалих.

Яку суму грошової допомоги можна отримати?

Сума допомоги складає: 3 600 грн на особу на місяць. Допомога виплачується за 3 місяці, тобто загальна сума — 10 800 грн на кожного члена родини.

Виплати базуються на розрахунках мінімального споживчого кошика.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна повернула 175 захисників з російського полону: перші фото

Семаковська Тетяна 17:00, 19 Березня 2025
Українські захисники, які повернулися додому / фото Володимир Зеленський

Сьогодні 19 березня Україна повернула додому 175 оборонців, які були в російському полоні.

Про це повідомив Володимир Зеленський, президент України.

Обмін полоненими 19 березня

19 березня підтвердили повернення додому 175 українських військових. За словами Володимира Зеленського, ще 22 захисники повертаються додому завдяки заходам поза обмінами. Серед них важкопоранені та воїни, яких росія переслідувала за вигадані злочини. Це один з найбільших обмінів.

Перші обійми після розлуки / фото Володимир Зеленський
Оборонці повертаються додому / фото Володимир Зеленський
Українські воїни вдома / фото Володимир Зеленський
Військовим надають медичну та психологічну допомогу / фото Володимир Зеленський
Воїн з українським прапором / фото Володимир Зеленський
Перші кроки вдома / фото Володимир Зеленський
Українські захисники вдома / фото Володимир Зеленський
Машини швидкої у зоні обміну / фото Володимир Зеленський

Хто повернувся додому 19 березня

За даними розвідки, додому повертаються:

  • воїни ЗСУ (таких 149 та 4 з ТрО);
  • ВМС (11);
  • Нацгвардійці (8, у тому числі троє з “Азова”);
  • троє прикордонників;
  • військовослужбовці, які обороняли місто Маріуполь – 31 (у т.ч. оборонці “Азовсталі” – 18);
  • військовослужбовці, які обороняли Донеччину – 74;
  • військовослужбовці, які обороняли Луганщину – 39;
  • військовослужбовці, які обороняли Харківську область – 8;
  • військовослужбовці, які обороняли Херсонщину – 5;
  • по 2 військовослужбовців, які обороняли Миколаївщину, Запорізьку, Сумську області, брали участь у бойових діях на Курщині.

Серед врятованих з російської неволі цього разу 166 рядових та сержантів та дев’ятеро офіцерів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

500 гривень на столі

Хто може отримати 3 600 грн від БФ “Право на Захист”: пояснення

Багатоцільову грошову допомогу в Україні надають певним категоріям населення. Зокрема, отримати її можуть переселенці та переселенки. Благодійний фонд “Право на захист” є партнером УВКБ ООН […]

Фоторепортаж

Україна повернула 175 захисників з російського полону: перші фото

Сьогодні 19 березня Україна повернула додому 175 оборонців, які були в російському полоні. Про це повідомив Володимир Зеленський, президент України. Обмін полоненими 19 березня 19 […]

В Кураховому окупанти роздають людям насіння для посіву на не розмінованих територіях

Російський волонтер андрій лисенко опублікував відео, у якому за його словами він привіз допомогу жителям тимчасово окупованого Курахового. Серед допомоги людям привезли насіння овочів та […]

7 віршів Ліни Костенко, які надовго залишаться в серці

19 березня народилася Ліна Костенко, сьогодні їй виповнюється 95 років. Українська поетеса-шістдесятниця, вірші якої для кожного та кожної мають особливий сенс створила десяток поезій, які […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]