“Після виборів на переговори з путіним”: в США поширюють фейк про Зеленського

Семаковська Тетяна 11:49, 8 Листопада 2023
Меттью Хо в інтерв’ю / скриншот

Тема про президентські вибори в Україні зараз набуває актуальності як серед українців, так і в міжнародному суспільстві. Громаду турбує думка, чи будуть вибори насправді? Росіяни у спробах дискредитувати українську владу також намагаються знаходити експертів за кордоном, щоб поширювати суперечливу або неправдиву інформацію про можливості та перспективи проведення виборів в Україні. Один з таких “спікерів” — американський капітан у відставці Меттью Хо. 

Деталі його заяви та чому інформація в ній є недостовірною та фейковою, розібрався журналіст видання Данило Вінниченко. 

Наративи кремля в коментарях спікера

Американський капітан у відставці Меттью Хо поділився своєю думкою на каналі “Judging Freedom” колишнього юриста Ендрю Наполітано. Він вважає, що Україна насправді хоче миру з росією, однак американські та британці не дадуть їм це зробити, а українські “радикали” повішають Зеленського на дереві за підписання угоди про мир. 

Коли він (ред. Володимир Зеленський) прийде на посаду, праві ультранаціоналісти неонацисти хапають його і кажуть: “Бачиш то дерево там, на якому ти збираєшся висіти, якщо підеш на співпрацю з путіним”,

Меттью Хо // розповсюджує фейки

Меттью Хо поширює недостовірну інформацію / скриншот

У самому коментарі окрім дезінформації, можна також простежити послідовність наративів російських пропагандистських ЗМІ: 

  • в Україні існують “неонацисти”;
  • Америка та Велика Британія не дадуть підписати мирну угоду з росією;
  • Україні не потрібно НАТО, а має бути нейтральний статус;
  • для українців ця війна є “непереможною”.

Усі вищезазначені тези спікер ніяк не аргументує, а лише озвучує власні бачення та переконання. 

Чи можливі перемовини з росією?

Про неможливість будь-яких перемовин та складання мирних угод з росіянами зазначив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

Немає сенсу підписувати договори з росією, вона ніколи не підкориться. Для росії основним принципом є розширення. Будь-яка атака: не тільки війна, а й гібридні атаки, дипломатичні атаки… Будь-які домовленості з росією призведуть лише до наступного рівня агресії,

Михайло Подоляк // в інтерв’ю австрійському виданню Der Standart

Щодо чіткого сигналу про проведення виборів в України казати ще рано. Дмитро Кулеба, міністр зовнішніх справ України, зазначив, що голосування у 2024 році лише розглядається.

Президент Володимир Зеленський негативно розцінив набуття теми виборів суспільного резонансу. 

Крім того, українське суспільство не підтримує проведення виборів під час війни. 30 жовтня Київський міжнародний інститут соціології опублікував результати телефонного опитування громадян, де 81% громадян вважають, що вибори мають проводитися після війни. Проте 16% вважають навпаки, що цей процес має відбуватися під час бойових дій. 

Результати опитування щодо виборів під час війни / КМІС

Підсумовуючи, можна зазначити, що навіть при відсутності достовірної та чіткої інформації про вибори в Україні у 2024 році, росіяни та їхні поплічники вже починають активно спекулювати на цій темі.

Вони не звертають увагу на ставлення українського суспільства, а лише поширюють свою “думку”, підкріплюючи це фейками, маніпуляціями та наклепами. Українцям також варто розуміти, що поки офіційна влада не оголосить про проведення виборів — вся інша інформація є недостовірною. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дагестанський аеропорт

Бандерівці “штурмували” аеропорт Дагестану: новий фейк про українців

29 жовтня 2023 року в дагестанському місті Махачкала на півдні росії місцеві мешканці влаштували штурм аеропорту, куди нібито мали прилетіти євреї-біженці. Характер події має неоднозначний […]

300204078 1232054190965924 8624012047605815451 n c530f

Склянка води на трьох, безробіття та вкрадені діти: чому не варто лишатись в окупації

Голова Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева заявив, що у місті немає жодного безпечного району чи вулиці. І хоча через війну вже майже 11 мільйонів […]

Надпис на стіні у Костянтинівці / фото: Сергій Горбатенко

Проросійські ЗМІ розганяють фейк, що “в Костянтинівці всі чекають на росіян”

В проросійських пабліках поширюють інформацію, нібито “Костянтинівка чекає на прихід росіян”. Пропагандисти вказують на статтю видання “The Daily Beast”, як на першоджерело.  Який саме наратив […]