Трагедія Бахмутського “Бабиного Яру”: як вшановують пам’ять жертв

Микола Ситник 15:45, 11 Січня 2024
Бахмутський "Бабин Яр"
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Сьогодні, 11 січня, виповнилася 82 річниця трагедії Бахмутського “Бабиного Яру”. Цього дня бахмутяни пригадують одну з найстрашніших сторінок історії міста та вшановують пам’ять  жертв масового терору.

Редакція Бахмут IN.UA приєднується до вшанування пам’яті загиблих цивільних.

Бахмутський “Бабин Яр”

Під час Другої світової війни німецькі окупаційні війська масово вбили мирних жителів Бахмута, більшість яких належали до єврейської національності.

Дослідники трагедії зазначають, що 11 січня 1942 року на території заводу шампанських вин, в алебастровій шахті, окупанти розстріляли і живцем замурували понад 3 тисячі людей. У камері №46 люди гинули родинами: загарбники вбивали чоловіків, жінок, дітей і людей похилого віку. 

Масове поховання жертв знайшли та задокументували вже після вигнання нацистів та деокупації Бахмута, у вересні 1943 року.

Вшанування пам’яті жертв

Міськрада Бахмута, єврейський благодійний фонд та завод “Artwinery” ініціювали і відкрили на місці трагедії меморіал “Стіна плачу”. Це сталося 12 січня 1999 року.

Меморіал у Бахмуті
Меморіал на території заводу шампанських вин / фото Wikipedia

Скульптура зображує 3 жінок, що символізують горе, страждання та скорботу. Кожен образ має дзвін, який не дає пам’яті заснути. За інформацією з відкритих джерел, зі стіни, в яку вмонтували меморіал, постійно сочилась ґрунтова вода. Місцеві мешканці стверджували, що це “не вода, а сльози загиблих людей”.

До повномасштабного вторгнення рф в Україну в Бахмуті щорічно відбувались акції вшанування пам’яті загиблих. Також мешканці міста збиралася на традиційний мітинг-реквієм.

Ось так, наприклад, бахмутяни в 2017 році пригадали одну з найстрашніших сторінок історії міста-фортеці та вшанували пам’ять жертв масового терору.

Тоді чинний голова Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева нагадав, що жертвами окупантів стали безневинні мешканці Бахмута.

“Шахта заводу шампанських вин стала могилою для понад 3 тисяч людей різної віри, релігії та національності. Сьогодні ми згадуємо (ред. жертв, які померли в муках)”, — сказав Олексій Рева.

Колишній голова єврейської громади Бахмута та директор міського благодійного центру “Хесед-Зікарон” Хаїм Дубров наголосив, що важливо не допустити повторення історії та поширення зла.

Завдання сьогоднішнього мітингу, не тільки вшанувати пам’ять убитих тут, в алебастрових виробках, людей. А й задумалися над тим, як зробити так, щоб на землі було менше зла. Ми повторюємо слова, як заклинання — Ніколи більше! Згадає Всевишній душі убитих,

звернувся до бахмутян // Хаїм Дубров

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро