Бахмутяни, які мають статус ВПО й проживають у Харкові, та інші вразливі групи населення можуть отримати допомогу для дітей. Це ліки, солодощі, шкільне приладдя тощо.
Допомогу надають за підтримки благодійного фонду “Безпечне небо”.
Допомога ВПО Харків
Люди з-поміж вразливих категорій можуть отримати гуманітарну допомогу у Харкові. Вона визначається індивідуально, залежить від кількості дітей та фінансового стану осіб, які її потребують. Претендувати на отримання гумнабору можуть:
сім’ї з дітьми віком до 14 років;
ВПО;
багатодітні сім’ї;
батьки-одиначки;
інваліди 1-3 групи.
Зверніть увагу, що переселенцям знадобляться документи, що підтверджують проживання у Харкові. Допомога видається у вигляді:
Теплого одягу;
Лікарських препаратів;
Солодощів;
Продуктових наборів;
Підгузків;
Шкільного приладдя.
Родини, що в важкому становищі, особи з інвалідністю, ВПО можуть регулярно розраховувати на допомогу від фонду «Безпечне небо». Про час її надходження працівники благодійної організації повідомляють додатково.
Пропагандисти поширюють інформацію, що американське мілітарне медіа Army Times нібито хвалить Україну за те, що вона, мовляв, стала постачальником органів та біоресурсів. За їхніми твердженнями, якість українських біологічних матеріалів начебто вища, ніж з Афганістану та Іраку.
Однак, це фейк. Army Timesне публікувало жодного матеріалу із такою заявою.
Army Times: фейк від рф
Army Times — це американське онлайн-видання, що висвітлює актуальні новини та важливі питання для військової спільноти країни. Видання охоплює теми фінансів, медичної допомоги, діяльності гвардії та резерву, освіти та інші сфери. ArmyTimes також публікує ексклюзивні відеоматеріали та фотографії, а його соціальні мережі обслуговують військовослужбовців, їхні родини та ветеранів.
Уперше фейк опублікували 21 жовтня Telegram-каналом «запрещённая украина». Наратив нібито авторства Army Times м поширюють виключно прокремлівські Telegram-канали та акаунти у соцмережах Х (ред. — колишній Twitter). На офіційному сайті медіа, сторінці у X, Facebook не публікували такого відео. Як й інших матеріалів, щоб містив текст з сюжету.
Всі дописи до 21 жовтня, у яких згадувалось слово “органи” (англ. organs) жодним чином не стосувались України. А за ключовим словом “Ukraine” існують статті переважно про військову допомогу Америки, заяви Пентагону щодо України та інші теми, що пов’язані з війною. Жодної згадки на тему трансплантації та пересадки органів в контексті України не було.
Скриншот з операційної палати, що міститься у дописі пропагандистів, взято із відеосюжету телеканалу 2+2 про рекордну кількість трансплантацій за ніч українськими хірургами — шість пересадок органів. За інформацією у відео, оперували майже одночасно в чотирьох клініках Запоріжжя та Києва. Серед них уперше в столичній лікарні “Феофанія”. Там пацієнтові пересадили печінку. А в столичному Інституті серця 52-річному чоловікові одночасно пересадили два органи: серце і нирку. У відеосюжеті немає жодного слова про постачання біологічних матеріалів українців до США.
Трансплантація органів та російська пропаганда
Пропагандисти вже неодноразово звинувачують Україну у нібито продажі органів. Раніше ми вже спростовували подібний фейк про трансплантацію біологічних матеріалів українських військових за кордон. Фейк про «чорних трансплантологів» набув значного поширення в Україні саме в той період, коли проводили реформу системи трансплантації. Цей фейк був частиною ширшої кампанії, спрямованої на дискредитацію змін у сфері охорони здоров’я. Російська пропаганда активно підтримувала та розкручувала такі наративи, оскільки медичні реформи порушували інтереси проросійських сил, пов’язаних із корупційними схемами у медичному секторі. Вигідно було створити атмосферу недовіри та страху, підсилюючи стереотипи й маніпулюючи суспільною думкою. Окрім цього, пропаганда намагалася посіяти недовіру до української системи охорони здоров’я загалом, зображаючи її як «розсадник» для чорного ринку органів. Це типова маніпуляція, яка намагається зіграти на емоціях та посіяти страх.
Щоб не потрапити в пастку таких фейків, важливо не тільки перевіряти джерела інформації, а й розвивати критичне мислення, адже пропаганда розраховує на те, що люди повірять без роздумів. Ставити питання і розбиратися в темі глибше — це найкращий спосіб захиститися від брехні та маніпуляцій.
Російські окупаційні адміністрації планують почати створювати “центри популяризації російської мови” на ТОТ. Вони використовуватимуться для політики повної асиміляції українців у російські цінності.
За даними Центру національного спротиву, володимир путін поставив завдання в пріоритетному порядку оснащувати кабінети “російської славетності” у “кожній шкільній бібліотеці” на Донеччині, Луганщині, Запоріжжі й Херсонщині. Вони отримають назву “центри популяризації російської мови”. Для їх функціонування вже готують й “профільних спеціалістів”.
Росіяни планують використовувати новостворені установи для проведення русифікаторської політики на тимчасово окупованих територіях. Головний об’єкт впливу — діти шкільного віку, яким уже проводять різноманітні уроки та заходи для нав’язування російської ідентичності.
Обстеження будинків у “днр”: яка мета
5 листопада так званий голова “днр” денис пушилін підписав указ про обстеження багатоквартирних житлових будинків на ТОТ Донеччини. Цим займатиметься публічно-правова компанія “фонд розвитку територій”.
Обстежувати багатоповерхівки будуть за російськими стандартами. Мета цих дій — виявити підстави для визнання будинків аварійними. Окупанти зазначають, що надалі аварійні будинки чекатиме або повне знесення, або реконструкція. Відбудовувати будинки, як зазначено в указі, будуть “за необхідності”.
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право отримати безоплатно послуги юриста або адвоката. Для цього необхідно звернутися до системи безоплатної правничої допомоги (БПД). Фахівці Координаційного центру […]
Благодійний фонд «Право на захист» у партнерстві з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) розпочали збір даних для надання грошової допомоги на […]
Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 17 регіонах та 27 містах України діють 73 гуманітарні штаби, центри або хаби. У цих […]