Безоплатні послуги юриста чи адвоката для ВПО: як скористатися

Микола Ситник 17:54, 13 Вересня 2023
Безоплатна допомога юриста

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право отримати безоплатно послуги юриста або адвоката. Для цього необхідно звернутися до системи безоплатної правничої допомоги (БПД). 


Фахівці Координаційного центру з надання правової допомоги пояснили, які послуги надає система БПД, як ними скористатись та до кого потрібно звертатись.

Які послуги надає система безоплатної правничої допомоги?

Система БПД належить до сфери управління Міністерства юстиції України та фінансується з Державного бюджету України. Безоплатні юридичні послуги — це державна гарантія для внутрішньо переміщених осіб. Тут надають первинну та вторинну правничу допомогу. 

Первинна правнича допомога включає: 

  • юристи розкажуть про ваші права, як ними скористатися та захистити, якщо їх порушують;
  • нададуть правову інформацію, консультацію чи роз’яснення з правових питань;
  • допоможуть скласти заяви, скарги, інші документи правового характеру, крім документів для звернення до суду.

Вторинна правнича допомога передбачає: 

  • представництво інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складення документів для звернення до суду;
  • представництво постраждалих та свідків у кримінальних провадженнях.

Хто надає правничу допомогу?

Первинну правничу допомогу надають штатні юристи системи БПД.

Вторинну правничу допомогу можуть надавати штатні юристи або адвокати, які співпрацюють із системою. 

Чому юридичні послуги безоплатні?

І юристи системи БПД, і адвокати, що співпрацюють із системою, отримують оплату за свої послуги. Однак не від клієнта, а з Державного бюджету України. Можливість отримати первинну правничу допомогу безоплатно має кожна людина в Україні, а от вторинну — лише визначений законом перелік категорій громадян, зокрема ВПО. 

З якими адвокатами співпрацює система БПД?

Система БПД не має штатних адвокатів. Тут пропонують адвокатам, що працюють самостійно чи в адвокатських об’єднаннях, співпрацю.

Якщо адвокати бажають співпрацювати з системою БПД, вони мають пройти спеціальний конкурсний відбір, де перевіряються їхні знання та досвід. З тими, хто його пройшов, укладаються договори. І вони можуть залучатися до надання послуг клієнтам системи БПД.

Як отримати безоплатні послуги?

Спочатку варто звернутися по консультацію до юриста системи БПД з питання, щодо якого вам потрібна допомога. 

Юристи вивчать документи та пояснять вам перспективи. Якщо запропоновані варіанти рішення вас влаштують, потрібно буде написати заяву з проханням надати вторинну правничу допомогу. 

До заяви додати копії свого паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Далі буде визначено, хто надаватиме правничу допомогу — юрист чи адвокат (залежно від складності справи).

Куди звернутися?

Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0-800-213-103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 08:00 до 18:00.

https://t.me/+380677213103 — безкоштовні дзвінки з Telegram.

Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot.

Також можна звернутися до найближчого бюро правової допомоги. Адреси доступні за посиланням.

Приклади надання правничої допомоги

Приклади надання правничої допомоги переселенцям можна прочитати у збірці. Це 22 історії людей, яким вдалося владнати свої різноманітні юридичні проблеми завдяки зверненню до системи БПД. Щоб переглянути збірку — перейдіть за посиланням.

Читайте також: Бахмутяни можуть отримати безплатну правову допомогу в Києві

Фото: Facebook-сторінка «Legalaid»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Ремонт доріг за 10 млн, меблі та пальне: що потребує фронтовий Торецьк

Марія Носуля Носуля Марина 16:00, 27 Липня 2024
Фото ілюстративне / з відкритих джерел

10 мільйонів гривень на поточний ремонт доріг у Торецькій громаді, 243 тисячі на пальне й 30 тисяч гривень на канцелярію з логотипом. 

Розбираємо останні  найбільші закупівлі відомств Торецька Бахмутського району на порталі Прозорро.  

Торецьк Новини

Управління житлово-комунального господарства Торецької міської військової адміністрації у червні оголосило закупівлю на ремонт доріг Торецької громади. Загальна вартість послуги — майже 10 мільйонів гривень.

У документації до закупівлі зазначається, що ремонт необхідний через складність руху транспорту для перевезення поранених, евакуації населення, доставляння гуманітарної допомоги та іншої логістики, пов’язаної з бойовими діями.

Обгрунтування закупівлі / скриншот тендерної документації

Йдеться про дороги у населених пунктах: Торецьк, Щербинівка, Залізне, Північне, Нью-Йорк: 

Перелік доріг, що потребують ремонту / скриншот договору

У закупівлі зазначається термін виконання робіт до 15 вересня цього року. 

Торецька міська військова адміністрація на початку липня замовила 500 літрів дизельного пального вартістю 28 тисяч гривень. 10 одиниць архівних стелажів для відомства вартували 53,5 тисячі гривень. Ремонт офісної техніки обійшовся у понад 27 тисяч гривень. 46,1 тисячі гривень коштувало військовій адміністрації 862 літри пального.

Також для відомства придбали брендову продукцію з логотипом, а саме — понад 500 одиниць канцелярії, браслетів та парасольок загальною вартістю понад 30 тисяч гривень.

Торецьк: Медицина

Для Центру первинної медико-санітарної допомоги Торецька придбали 6 одиниць меблів вартістю 11 тисяч гривень. 

Також для центру придбали 4770 літрів дизельного пального, що вартувало 243,2 тисячі гривень. 26 одиниць світильників вартували ще 19,8 тисячі гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

МАНІПУЛЯЦІЯ: на Львівщині менше відключень світла, ніж в інших регіонах

Чорнойван Аліна 13:01, 27 Липня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

У Фейсбуці адміністратор сторінки “Вільногірськ”, присвяченій новинам міста та регіону, опублікував допис у вигляді скриншоту повідомлення про скасування відключень світла на Львівщині. Автор залишив під публікацією свій невдоволений коментар та звернувся до аудиторії щодо її вражень від такої інформації.

Чому цей допис є маніпуляцією — пояснює редакція Бахмут IN.UA.

Скриншот допису / Facebook

Відключення світла на Львівщині

Хоча автор не надав посилання на першоджерело інформації, ми помітили назву Телеграм-каналу, який написав про скасування графіків. І знайшли цей допис в Телеграмі. На офіційній сторінці “Львівобленерго” дійсно опублікували повідомлення про розпорядження “Укренерго” про скасування погодинних відключень. Проте під дописом користувачі соцмережі Facebook повідомляли: світло все одно відсутнє у їхніх домівках. 

У цьому ж дописі є важлива фраза: “Відновлення графіку відключень відбудеться за окремим розпорядженням”. Тобто це було тимчасове пом’якшення.

Скриншот допису

Й дійсно, судячи з сайту “Львівобленерго”, погодинні графіки відключень нікуди не ділися: там щоденно публікують погодинні графіки відключень світла.

Чим шкодять маніпуляційні дописи щодо світла

Висловлювання подібного характеру спрямовані на розкол українського суспільства, аби показати, що нібито певні регіони мають перевагу перед рештою. Проте це не так. Тож перш ніж поширювати такі тези в інформаційному просторі, варто перевірити та проаналізувати отриману інформацію.

Коли в Україні покращиться ситуація зі світлом

Про пом’якшення після 20 липня повідомляли міністр енергетики Герман Галущенко та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 24 липня достроково з планового ремонту вивели енергоблок однієї з українських АЕС, про що повідомила пресслужба Міністерства енергетики.

Поліпшення ситуації з постачанням електроенергії заступник міністра енергетики Микола Колісник в ефірі телемарафону пов’язав із тим, що в Україні спала спека та з особливостями ремонтних кампаній на об’єктах генерації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ремонт доріг за 10 млн, меблі та пальне: що потребує фронтовий Торецьк

10 мільйонів гривень на поточний ремонт доріг у Торецькій громаді, 243 тисячі на пальне й 30 тисяч гривень на канцелярію з логотипом.  Розбираємо останні  найбільші […]

16:00, 27.07.2024 Носуля Марина

МАНІПУЛЯЦІЯ: на Львівщині менше відключень світла, ніж в інших регіонах

У Фейсбуці адміністратор сторінки “Вільногірськ”, присвяченій новинам міста та регіону, опублікував допис у вигляді скриншоту повідомлення про скасування відключень світла на Львівщині. Автор залишив під […]

“Це ок, коли тобі не ок”: як гендерні стереотипи впливають на життя чоловіків

Гендерні стереотипи нерідко стають проблемою, яка негативно позначається на якості життя як жінок, так і чоловіків. Стійкі патріархальні думки щодо гендерних ролей в сучасному суспільстві […]

12:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро

Бодкін, Шершні та Тіла: які серіали подивитися на вихідних

Трилер — це специфічний жанр кіно та літератури, який повинен викликати у глядачів або читачів почуття співпереживання, пов’язане з емоціями тривожного очікування, невизначеності, хвилювання чи […]

11:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро

Часів Яр: огляд міжнародної преси за липень

Ситуація навколо міста Часів Яр — це тема, яка цікавить не лише українців, але й іноземців. Про неї регулярно пишуть великі міжнародні ЗМІ, надаючи власним […]

09:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро