Страшно захопливі: сім фільмів та мультфільмів для сімейного перегляду на Хелловін

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 31 Жовтня 2024
Віктор у світі мертвих в мульфільмі “Труп нареченої” / фото з відкритих джерел

Хелловін — це не тільки свято жахів, але й гарна можливість провести час із власною сім’єю. А що може бути краще за сімейний перегляд фільмів та мультфільмів? Лише перегляд найкращих фільмів на Хелловін, які можна подивитися в родинному колі.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться власною добіркою із семи фільмів та мультфільмів на Хелловін.

Що подивитися з дітьми на Хелловін

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада у  багатьох країнах відзначають Хелловін — початок Дня усіх святих. Цей день традиційно відзначають у різноманітних костюмах монстрів та персонажів із фільмів жахів, в яких обходять родичів і знайомих, збираючи з них умовну данину — солодощі.

Цей день також часто супроводжується переглядом фільмів жахів та відпочинком у колі сім’ї. Редакція Бахмут IN.UA ділиться власною добіркою фільмів, які можна подивитися з дітьми на Хелловін.

Страшилки, 2015

Зак, Ханна та її батько / скриншот

Страшилки — це один з найкращих тематичних фільмів для дітей до 12 років на тему традиційних для Хелловіну жахів.

Кінокартина розповідатиме історію хлопця на ім’я Зак, який оселився із власною сім’єю в Медісон, маленьке та спокійне місто. Вже на місці він знайомиться з Ханною — сусідкою та донькою відомого автора величезної кількості книг для підлітків, серед яких славнозвісна серія “Жахіття”. У хлопчика швидко з’являється почуття закоханості до сусідки, тому хоче проводити з нею якомога більше часу, але її батько не дозволяє.

Трохи згодом із домівки Ханни лунають жахливі крики, через які Зак, заручившись підтримкою друга, пробираються туди, щоб дізнатися більше про те, що сталося. Вже на місці вони знаходять зачинені книги. Цікавість бере гору, і хлопці відкривають одну з них, що спричинило незворотні наслідки — появу монстрів з книжок у реальному світі, які не хочуть повертатися назад. І лише їх творець — батько Ханни — знає, як впоратися з жахливими потворами із книжкових світів.

Бітлджуз, 1988

Бітлджус / фото Планета кіно

Фільм Бітлджюс Бітлджюс дивитися українською онлайн можна на платформі Sweet.TV. Цей фільм чудово підходить для дітей від 16 років, він розповідає історію пари, яка багато років тому переїхали до Вінтер-Рівер. Тоді зчинилося багато галасу через привидів та Бітлджюса, якого вони викликали з того світу. Трагедія знову зібрала родину разом.

Донька-підлітка Лідії Астрід є бунтаркою, випадково вона знайомиться з хлопцем, який мав б стати першим коханням, однак насправді, це знайомство обертається проблемами для всього міста.

Відьми, 2020

Афіша фільму “Відьми” / фото з відкритих джерел

Відьми — це сімейний фільм, який підходить для перегляду навіть малюкам.

Він розповідає історію восьмирічного хлопчика афроамериканського походження, який в одну мить залишився без батьків через автокатастрофу. Його взяла до себе бабуся, котра проживає у місті Демополісі. Жінка дуже сильно любить свого онука та піклується про нього. Вона часто йому розповідає різноманітні історії, серед яких були коротенькі легенди про злих чаклунок.

Одного разу в продуктовому магазині стався інцидент: хлопчика намагалася почастувати цукерками незнайома жінка, в якій він одразу побачив відьму. Про цю подію хлопчик одразу розповів бабусі, які вирішує відвезти його якомога далі від неприємностей в курортне містечко. Проте, тут починається захоплива історія, адже саме тут, в цьому місті, в їх готелі має відбутися справжній шабаш.

Труп нареченої, 2005

Кадр з мульфільму / скриншот

Містичний мультиплікаційний фільм від режисера Тіма Бертона розповідає історію Віктор і Вікторії, яких сім’ї змусили одружитися одне на одному. Вони не були знайомі до репетиції весілля, утім дуже швидко перейнялися почуттями. Але Віктор ніяк не може вивчити весільні обітниці та здійснює помилку, яка зриває репетицію. Зганьблений, він тікає в ліс, де посилено повторюючи слова клятви. У пориві натхнення він одягає вінчальний перстень на скарлючену гілку, яка виявилася рукою похованого тут тіла. 

Тепер Віктор повінчаний з трупом Емілі, яка затягує хлопця загробний світ. Саме там Віктору доведеться знайти спосіб, як вирватися з рук мертвої нареченої та повернутися у реальний світ.

Маленька крамничка жахів, 1986

Рослина, яка харчується людьми / скриншот

Класичний сімейний фільм жахів, який можна подивитися на Хелловін навіть малечі, розповідає історію про дивну квітку, виставлену одного разу у звичайному квітковому магазині. Вона не потребувала догляду і поливу. Втім, є певна особливість — вона харчується людьми.

Зазначимо, що цей фільм він має високий рейтинг серед телеглядачів і входить в число 500 картин, які критики вважають обов’язковими до перегляду.

Маєток з привидами, 2023

Герої фільму “Маєток з привидами” / фото з відкритих джерел

Сімейна комедія для перегляду на Хелловін, яку можна подивитися українською, розповідає історію мати-одиночки, яка купила величезний особняк. Проте, вона досить швидко дізналася, що у будинку живе нечиста сила. Жінка вирішує найняти команду експертів, щоб ті допомогли їй вигнати зло та повернути спокій родині.

На виклик жінки відгукується дивна компанія з екстрасенса, священника та історика, яким потрібно об’єднатися, щоб розкрити минуле будівлі й повернути сім’ї мир та безпеку.

Круелла, 2021

Молода Круела / скришот

Готична історія фільму розповість історію становлення Круелли Де Віль — відомої злочинниці з пристрастю до одягу з собачих шкур, яка була відома як Естелла. На початку власного шляху в 1970-х роках, дівчина була звичайною сиротою на вулицях Лондон, яка жила дрібними крадіжками. 

Увесь цей час у неї була мрія створювати незвичайний одяг. І одного разу бажання стає реальністю, адже майбутня Круелла Де Віль стає ученицею лондонського модельєра баронеси фон Геллман. Утім, минуле не відпускає дівчину в нове майбутнє.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Кривий Ріг запрошує підприємців Донеччини релокувати бізнес: які пропонують умови

Валентина Твердохліб 13:05, 31 Жовтня 2024
Релокація бізнесу / фото Unsplash

Підприємцям Донеччини пропонують релокувати свій бізнес до Кривого Рогу за вигідними умовами. Переселенцям доступні орендні площі зі знижкою, а також можливість створення нового бізнесу за грантові кошти.

Про це повідомляє Донецька ОВА.

Кривий Ріг: можливості для бізнесу

Донецька ОВА отримала пропозицію від Криворізької міської ради для підприємств, які планують перемістити виробничі потужності до більш безпечних регіонів України. Їх запрошують релокувати свій бізнес до Кривого Рогу.

Своїм рішенням виконком Криворізької міської ради дав можливість релокованим підприємствам розмістити свої виробничі потужності у приміщеннях комунальної власності та на об’єктах добувної і переробної промисловості. Приміщення комунальної власності надають в оренду з 50% знижкою. Також розглядаються пропозиції для започаткування нових бізнесів, у тому числі за грантові кошти.

Міська влада Кривого Рогу також гарантує консультаційний, юридичний і організаційний супровід підприємств на новому місці перебування.

Ті, хто зацікавлені в релокації виробничих потужностей до Кривого Рогу, можуть звертатися до Управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради за телефонами: +380 (56) 492 2589, +380 (91) 617 2192. Або на електронну адресу — [email protected], на яку можна надсилати інформацію щодо технічних і соціальних потреб, необхідних для релокації підприємства.

Кривий Ріг: що пропонують ВПО

За інформацією Криворізької міської ради, у місті діють доступні умови оренди житлових та нежитлових приміщень. Розмір орендної плати на сьогодні у 2-3 рази нижчий, ніж в інших містах країни.

Також у міста створені умови для комфортного життя переселенців. Зокрема, для ВПО діє безоплатний проїзд у міському комунальному транспорті. В закладах дошкільної освіти міста працюють чергові групи, що дає можливість відвідувати дитячи садочки в очному форматі.

Окрім цього, передбачено першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти дітей-ВПО, які постраждали внаслідок воєнних дій. Діти-ВПО шкільного віку мають можливість отримувати освіту в змішаному форматі з можливістю відвідувати заклади освіти офлайн.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як же він дратує: клікбейт у ЗМІ зменшує рівень медіаграмотності українців

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:02, 30 Жовтня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Новинні Telegram канали, засоби масової інформації та блогери, виробляючи тонни контенту, щоденно борються за увагу аудиторії. Не всі з них роблять це екологічно, вдаючись до такого явища як клікбейт. Що це таке, навіщо він використовується та чим шкодить — читайте в матеріалі “Бахмут IN.UA”.

Клікбейт — це…

Клікбейтні заголовки побудовані на психологічних прийомах: використання емоційних тригерів, цікавість, страх пропустити щось важливе та бути не в курсі. Його головне завдання — привернути увагу та змусити людей клікнути на покликання. І так — ця тактика працює. Настільки працює, що один з прикладів старезного клікбейту вже став мемом, розповсюдженим у російськомовному сегменті Інтернету: “щоб вилікувати цю хворобу, достатньо взяти звичайний радянський…”

Клікбейт у ЗМІ

Попри те, що Кодекс етики українського журналіста стверджує: “редакційна обробка матеріалів, включаючи знімки, текстівки, заголовки, відповідність відеоряду та текстового супроводу тощо, не повинна фальсифікувати зміст”, не всі засоби масової інформації дотримуються цього.

Яскрава клікбейтна обкладинка та гучна назва відео, частіше за все, ведуть до звичайних новинних сюжетів, які не містять у собі сенсаційної інформації. Таких прикладів у YouTube щоденно публікується сотнями, і всі вони скроєні за єдиним шаблоном.

Колаж Бахмут IN.UA

Візьмемо до прикладу сюжет “24 каналу” від 26 жовтня 2024 року із кричущою назвою “😱СКАНДАЛ в ООН. Кислиця поставив Гутерреша НА МІСЦЕ! Жорстко РОЗНІС генсека цією ЗАЯВОЮ”. Які очікування можуть виникнути у потенційного глядача цього ролику? Як мінімум, відеодоказ того, що постпред України при ООН Сергій Кислиця кричить на генерального секретаря організації Гутерреша, і між ними дійсно виникає скандал. Що отримав глядач? Ведучу, що 10 хвилин у доволі монотонній манері пояснює як Сергій Кислиця у соцмережі Х (колишній Twitter) відреагував на візит Гутерреша до росії у рамках БРІКС. Тим часом відео отримало майже 300 тисяч переглядів.

Чим шкодить такий підхід медіа до висвітлення інформації? По-перше, він зменшує довіру до засобів масової інформації. Людина, не отримавши того, що її зачепило, розчаровується, запам’ятовує саму ідею того, що її “намахали” ЗМІ (не завжди запам’ятавши саме назву медіа) і втрачає довіру.

По-друге, подібні заголовки та обкладинки до відео — це дезінформація, і такий спосіб просування відеороликів заборонений Google. Глядачі не дивляться кожне відео з власних рекомендацій YouTube, але, гортаючи сторінку, візуально запам’ятовують інформацію. Думаємо, що кожна людина мала діалог на кшталт:

— Я бачив інформацію, що у росії скоро закінчаться гроші на війну?

— Ого, а кинь мені посилання.

— Ой, я не пам’ятаю де це бачив, десь писали.

Саме клікбейтні заголовки можуть бути причиною такого діалогу, а подібні дії деяких ЗМІ знижують рівень медіаграмотності населення.

Чому клікбейт — проблема

Якщо підсумувати, зловживання клікбейтними заголовками у довгостроковій перспективі може стати проблемою. Наведемо кілька причин, чому:

  • розчарування і втрата часу. Люди нажимають на клікбейт, очікуючи отримати цікаву або важливу інформацію, але часто зміст не відповідає заголовку або є поверхневим. Це розчаровує і створює відчуття марно витраченого часу;
  • поширення дезінформації. Деякі клікбейт заголовки перебільшують або навіть спотворюють факти, щоб привернути увагу. Це може вводити людей в оману, створювати неправильне враження про події або підкріплювати міфи й стереотипи;
  • маніпуляція емоціями. Клікбейт активно експлуатує наші емоції, такі як страх щось пропустити, тривогу чи здивування. Це може викликати стрес або тривогу, особливо коли мова йде про теми, пов’язані з важливими темами (наприклад, війною, здоров’ям чи безпекою).
  • зниження якості контенту. Коли сайти більше орієнтуються на кількість кліків, а не на якість інформації, страждає сам контент. Це призводить до того, що журналісти і автори надають перевагу поверхневим або сенсаційним матеріалам замість глибоких і добре досліджених статей;
  • втрата довіри до медіа. Постійні клікбейти знижують довіру до сайтів і медіа, які їх використовують. Коли люди часто бачать клікбейт, вони починають сумніватися в об’єктивності та надійності таких ресурсів.

Через це клікбейт не просто дратує, але й негативно впливає на інформаційне середовище, ускладнюючи пошук правдивої та корисної інформації.

Як відрізнити клікбейт від корисного контенту

  • занадто емоційний заголовок. Клікбейт часто використовує емоційно забарвлені слова, такі як “шокуюче”, “ви не повірите”, “сенсація” тощо. Якщо заголовок обіцяє щось неймовірне або намагається вас здивувати, це вже сигнал бути обережним;
  • невизначеність і інтрига. Клікбейт заголовки часто навмисно розмиті або нечіткі. Наприклад, “Цей простий трюк змінить ваше життя!” або “Ось що сталося далі…”. Якщо немає конкретики, то це — типова ознака клікбейту;
  • обіцянка “секретної інформації”. Якщо заголовок обіцяє “секретні факти” або “приховану правду”, це також майже на 100% “байт” на перегляди;
  • розбіжність заголовка і змісту. Тут все наче просто: сама інформація не відповідає заголовку? Ви попалися на “замануху”.

Українська медійна громадська організація Інститут масової інформації у вересні 2024 року провела аналіз професійних стандартів онлайн-медіа. В моніторинговий період клікбейту було менше у ЗМІ, які аналізували представники ІМІ. Спеціалісти зазначили, що видання “Суспільне” “ефективно уникає клікбейту та емоційно забарвлених заголовків, демонструючи фокус на достовірності та відповідальності”.

Критичне мислення та обережність допоможуть вам уникати клікбейту та вибирати дійсно цінний контент. Окрім цього, радимо вам “білий” список медіа від Інституту масової інформації. До речі, наше медіа “Бахмут IN.UA” також є у списку регіональних якісних медіа. Журналісти цих майданчиків не роблять новини із гучними заголовками, які не відповідають дійсності. Тому радимо вам читати перевірені новини на сторінках цих ресурсів, які мають всі зручні способи комунікації з аудиторією.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зимова підтримка від благодійників: на яку допомогу можуть розраховувати українці в холодну пору

Зима — сувора пора року, тим паче в умовах війни. Це особливо відчувають представники різноманітних вразливих категорій населення в Україні, зокрема переселенці та переселенки. Саме […]

12:20, 06.11.2024 Скопіч Дмитро

Естонська рада анонсувала нову реєстрацію на грошову допомогу

Естонська рада у справах біженців анонсувала відкриття нової реєстрації на отримання грошової допомоги з опаленням для тих людей, які мають труднощі з покриттям власних потреб […]

12:00, 03.11.2024 Скопіч Дмитро

FlixBus запускає новий рейс з України до Мюнхена: деталі та розклад

Автобусний оператор FlixBus, який виконує рейси між Україною й девʼятьма країнами ЄС, запустив новий маршрут. На цей раз об’єднають Київ та Мюнхен. Про це повідомили […]

11:00, 03.11.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати виплати ВПО від держави: роз’яснення для нових переселенців

Переселенці, які були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни, можуть отримувати регулярні виплати від держави. Утім, для цього потрібно оформити спеціальну довідку. Редакція Бахмут […]

17:40, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Підвищена стипендія 2024: що це та як отримати

Деякі категорії студентів, які навчаються коштом державного бюджету, мають право на отримання підвищених стипендій. Це стосується і майбутніх  бакалаврів, і майбутніх магістрів, і навіть тих, […]

15:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро