Співвласники зруйнованого житла зможуть отримати компенсацію: деталі

Микола Ситник 16:19, 27 Листопада 2023
Компенсація
Програма єВідновлення / фото Мінцифра

Компенсацію за зруйноване майно за програмою єВідновлення тепер зможуть отримати й співвласники знищених домівок. Для цього необхідно подати в Дії спільну заяву або декілька окремих.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України. 

Компенсація для співвласників житла

Аби скористатися послугою в застосунку Дія потрібно подати одну спільну або декілька окремих заяв. Після цього комісія органу місцевого самоврядування опрацює заяву та визначить суму компенсації. Кожен співвласник отримає виплату відповідно до його частки. 

Сума компенсації буде зазначена в житловому сертифікаті в Дії. Пізніше співвласники зможуть використати кошти окремо або обʼєднати їх та придбати спільну будівлю.

Щоб скористатися сертифікатом, потрібно припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості за згодою всіх співвласників після отримання житлового сертифіката,

нагадують // у Мінцифрі

Раніше Кабінет Міністрів України затвердив порядок обстеження знищеного житла, що розташоване в окупації, методом дистанційного зондування Землі. Згодом люди почнуть отримувати кошти за втрачене майно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО запрошують на обговорення процедури компенсації за пошкоджене та зруйноване майно: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:05, 9 Вересня 2024
Пошкоджене житло / фото ілюстративне

Бахмутян та інших громадян запрошують на публічне обговорення питання процедури відшкодування збитків та отримання компенсації за пошкоджене та зруйноване майно внаслідок бойових дій з юристами ГО “Десяте квітня”.

Про це повідомили представники Центру підтримки бахмутян у місті Одеса та Одеській області.

Компенсації за пошкоджене та зруйноване майно

Публічне обговорення відбудеться за підтримки Громадської організації “Десяте квітня”. Головна тема — процедури отримання компенсації за пошкоджене та зруйноване майно внаслідок бойових дій.

Бахмутяни та інші громадяни, яких цікавить тема, зможуть більше дізнатися про юридичні аспекти відшкодування збитків та процедуру їх оцінки. Вони також зможуть отримати відповіді на власні питання від юристів ГО “Десяте квітня”.

Початок заходу запланований на 11 вересня, об 11:00. Для того, щоб відвідати захід, потрібно зареєструватися за посиланням. Організатори додатково повідомлять зареєстрованих про місце проведення заходу.

Куди звертатись про пошкоджене майно

Власнику пошкодженого або зруйнованого житла для отримання компенсації потрібно спершу подати інформаційне повідомлення про наявність такого майна. Це можна зробити на порталі чи в застосунку “Дія”, а також через ЦНАПи.

Далі за заявкою буде проведений огляд пошкодженого майна та внесені дані про нього до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Спеціальна комісія на основі цієї інформації визначить суму, яка буде нарахована власнику майна.

Зазначається, що розгляд заявки та ухвалення рішення має відбуватися протягом 30 днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація за житло для мешканців ТОТ: що змінилося за останній рік

Семаковська Тетяна 17:04, 3 Вересня 2024
бахмут
Зруйноване житло в Бахмуті / фото з росджерел

Отримати компенсацію за житло сьогодні можуть українці, житло яких не розташоване на окупованій території. Водночас для мешканців ТОТ, які ще рік тому були фактично повністю позбавлені можливості отримати компенсацію відбулись зрушення. Основне, це ухвалення у першому читанні законопроєкту номер 11161, а також старт роботи Міжнародного реєстру збитків.

Зібрали всі важливі зміни у компенсації, які важливі для мешканців ТОТ.

Компенсація: хто має право на компенсацію за житло

Станом на вересень 2024 року отримати компетенцію за житло можуть українці, які є власниками житла, яке перебуває на контрольованих Україною територіях та було зруйновано після 14 квітня 2014 року. Однак, навіть ті, хто має право на компенсацію не завжди можуть її отримати. Часто господарі житла не мають правовставновлюючих документів на майно, через це їм відмовляють.

Зазначимо, що станом на 2024 рік вже понад 65 тисяч сімей отримали компенсацію.

Програма ЄВідновлення надає можливість отримати компенсацію за пошкоджене під час війни житло, але деякі громадяни стикаються з проблемами через відсутність запису в реєстрі. Як отримати компенсацію, якщо ви втратили документи, дивіться за посиланням.

Бахмутянам та загалом жителям ТОТ радять збирати всі документи, які підтверджують право власності на майно. Хоча зараз вони не можуть отримати відшкодування, але з зібраними документами буде більший шанс.

Бахмутська громада почала лобіювати свої інтереси, так 6 лютого 2024 року бахмутянка Вікторія Скоромець, голова громадської організації в ГО “Рада керівників ОСББ” зустрілася з Оленою Шуляк, головою Комітету з питань організації державної влади. Вона передала лист-звернення від бахмутської громади з проханням посприяти наданню компенсацій людям.

Міжнародний Реєстр збитків: як подати документи?

Вже зараз мешканці окупованих територій можуть подавати заяву до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”.

Як подати заяву:

  • зайдіть на портал або у мобільний застосунок Дія;
  • у розділі “Сервіси” оберіть послугу “Відшкодування збитків”;
  • заповніть електронну форму;
  • натисніть “Відправити”.

Після подання заяви команда Реєстру перевірить її відповідність встановленим критеріям та внесе до Реєстру для подальшого розгляду. Заявники зможуть перевірити статус своєї заяви, доповнити або відкликати її через застосунок Дія.

Законопроєкт 11161

16 квітня 2024 року Верховна Рада України зареєструвала законопроєкт під номером 11161, його ініціював бахмутський активіст Аркадій Петросян. Вже 4 червня Парламент проголосував у першому за законопроєкт номер 11161, який дозволить українцям ТОТ отримати компенсацію за зруйноване житло.

Основою потенційного закону є те, якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Таким чином не потрібна буде робота Комісії, яка визначатиме зруйноване чи не зруйноване майно.

Мелітопольський експеримент та компенсація

Компенсація також стаж реальнішою за умови Мелітопольського експерименту, який дозволяє достовірно підтвердити руйнування житла на ТОТ та територіях, де велися бойові дії. Використання аерозйомки забезпечує точну фіксацію пошкоджень. Вперше цей досвід застосували у Мелітополі, наступним містом буде Бахмут.

Внесення зруйнованих об’єктів до Реєстру робитимуть комісії, створені при ОВА або виконавчих органах місцевого самоврядування після отримання аерознімків.

Документ знаходиться на етапі погодження центральними органами виконавчої влади (ЦОВВ). Після отримання висновків від ЦОВВ, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій направить проєкт на розгляд Уряду.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО запрошують на обговорення процедури компенсації за пошкоджене та зруйноване майно: деталі

Бахмутян та інших громадян запрошують на публічне обговорення питання процедури відшкодування збитків та отримання компенсації за пошкоджене та зруйноване майно внаслідок бойових дій з юристами […]

12:05, 09.09.2024 Скопіч Дмитро
бахмут

Компенсація за житло для мешканців ТОТ: що змінилося за останній рік

Отримати компенсацію за житло сьогодні можуть українці, житло яких не розташоване на окупованій території. Водночас для мешканців ТОТ, які ще рік тому були фактично повністю […]

єОселя для маріупольців

В Україні хочуть модернізувати програму “єОселя”: які зміни передбачені для ВПО

Уряд хоче модернізувати державну програму “єОселя”, в межах якої українці можуть отримати іпотеку на придбання житла. Головна мета змін — зробити програму доступною для переселенців […]

Як ради ВПО можуть допомагати: розпитали членкиню Ольгу Алтуніну

Зараз майже у кожному великому місті сформувалися Ради ВПО, до яких входять самі переселенці та переселенки. Чи можуть такі ради ВПО повпливати на видачу компенсацію […]

Очільниця партії "Слуга народу"

Скільки українців отримали компенсацію за зруйноване житло: деталі

Програма єВідновлення продовжує розвиватися, надаючи компенсації за зруйноване та знищене житло. Уже понад 65 тисяч українських сімей отримали допомогу. Олена Шуляк під час ефіру на […]