Співвласники зруйнованого житла зможуть отримати компенсацію: деталі

Микола Ситник 16:19, 27 Листопада 2023
Компенсація
Програма єВідновлення / фото Мінцифра

Компенсацію за зруйноване майно за програмою єВідновлення тепер зможуть отримати й співвласники знищених домівок. Для цього необхідно подати в Дії спільну заяву або декілька окремих.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України. 

Компенсація для співвласників житла

Аби скористатися послугою в застосунку Дія потрібно подати одну спільну або декілька окремих заяв. Після цього комісія органу місцевого самоврядування опрацює заяву та визначить суму компенсації. Кожен співвласник отримає виплату відповідно до його частки. 

Сума компенсації буде зазначена в житловому сертифікаті в Дії. Пізніше співвласники зможуть використати кошти окремо або обʼєднати їх та придбати спільну будівлю.

Щоб скористатися сертифікатом, потрібно припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості за згодою всіх співвласників після отримання житлового сертифіката,

нагадують // у Мінцифрі

Раніше Кабінет Міністрів України затвердив порядок обстеження знищеного житла, що розташоване в окупації, методом дистанційного зондування Землі. Згодом люди почнуть отримувати кошти за втрачене майно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків відкрив шлях для компенсацій родичам загиблих

Семаковська Тетяна 11:00, 17 Січня 2025
Українці можуть подавати заяву до Міжнародного реєстру збитків про компенсацію душевних страждань / фото ілюстративне, Pexel

Українці та українки, які, втратили своїх рідних через повномасштабне вторгнення, можуть подати заяву до Міжнародного Реєстру збитків про компенсацію душевних страждань, завданих смертю близького родича.

Про це повідомив Маркіян Ключковський, виконавчий директор Реєстру збитків.

Реєстр збитків: компенсація за душевні страждання

Відтепер ті, хто втратив через російське вторгнення рідних, можуть подати заяву до Міжнародного Реєстру збитків про компенсацію душевних страждань, завданих смертю близького родича.

Подати таку заяву можуть:

  • батьки;
  • подружжя або цивільні партнери;
  • діти загиблих;
  • інші родичі, якщо вони зможуть підтвердити існування тісних родинних стосунків чи залежності.

“Для нас це не просто черговий етап у роботі Реєстру. Це визнання того, через що проходять тисячі українських родин, які втратили найдорожче – своїх рідних. Ми не можемо повернути життя, але ми можемо допомогти вам боротися за справедливість, визнання і, зрештою, трохи полегшити вашу дорогу вперед”, — пишуть в пресрелізі Міжнародного Реєстру збитків.

Як подати заяву до Міжнародного Реєстру збитків?

Оберіть в Дії розділ “Репарації: Міжнародний Реєстр збитків”, категорію А1.1. Форма подачі заявки відобразиться наступним чином / скриншот

Подати заяву можна через Дія в розділі “Репарації: міжнародний Реєстр збитків” обравши категорію A2.1. (Смерть близького члена сім’ї). За посиланням ви знайдете приклад заяви.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Петицію із закликом підписати закон 11161 підтримало вже понад 7 тисяч людей

Семаковська Тетяна 15:03, 10 Січня 2025

23 грудня 2024 року на сайті Президента України донеччанин Аркадій Петросян опублікував петицію із закликом до Володимира Зеленського підписати закон 11161, який дасть можливість жителям, чиє майно на ТОТ (тимчасово окуповані території), отримати компенсацію за зруйноване майно.

Станом на 10 січня петицію підписало 7 707 осіб.

Закон 11161

19 грудня Верховна Рада ухвалила закон №11161, який передбачає компенсацію за пошкоджене і зруйноване житло на ТОТ. 30 грудня закон передали на підпис Президента. На це передбачено 4 місяці. Протягом цього часу Володимир Зеленський має ухвалити рішення щодо його підписання або непідписання.

Петиція №22/238978 станом на 10 січня / скриншот

Активіст з Донеччини та ініціатор законопроєкту Аркадій Петросян створив петицію №22/238978. Станом на 10 січня петицію підписало понад 7 тисяч осіб. Для розгляду Президента потрібно зібрати загалом 25 тисяч голосів.

У розмові з Бахмут IN.UA активіст зазначив, що петиція потрібна для додаткового привернення уваги до закону. Він закликає переселенців та переселенок підтримати петицію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків відкрив шлях для компенсацій родичам загиблих

Українці та українки, які, втратили своїх рідних через повномасштабне вторгнення, можуть подати заяву до Міжнародного Реєстру збитків про компенсацію душевних страждань, завданих смертю близького родича. […]

Петицію із закликом підписати закон 11161 підтримало вже понад 7 тисяч людей

23 грудня 2024 року на сайті Президента України донеччанин Аркадій Петросян опублікував петицію із закликом до Володимира Зеленського підписати закон 11161, який дасть можливість жителям, […]

бахмуті

Президента України просять підписати закон про компенсацію за житло на ТОТ: створено петицію

19 грудня Верховна Рада ухвалила проєкт закону №11161, який передбачає компенсацію за пошкоджене і зруйноване житло на ТОТ. Щоб закон запрацював і люди могли подати заяву […]

район

8 питань від бахмутян про закон №11161: відповідь експерта

19 грудня Верховна Рада ухвалила закон №11161, який передбачає компенсацію за пошкоджене і зруйноване житло на ТОТ. Редакція “Бахмут IN.UA” запитала в бахмутян, які питання […]

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161: що зміниться для мешканців, чиє майно на ТОТ (Оновлено)

19 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161. “За” проголосували 277 народних депутатів. Відтак, переселенці та переселенки, які мають житло на окупованих територіях отримали право на […]