Солона історія: українцям покажуть, як розвивався Соледар

Микола Ситник 16:25, 25 Січня 2024
Афіша заходу
Історичний проєкт про Соледар / фото Facebook БФ “Ізоляція”

Наступної середи українців та іноземців запрошують відвідати онлайн-подію, присвячену індустріальній історії Донбасу. Організатори обіцяють розповісти учасникам заходу справжню історію виникнення та розвитку Соледара.

Про це повідомляє Міжнародний благодійний фонд “Ізоляція”.

Соледар. Солона історія

Проєкт “Соледар. Солона історія” має на меті познайомити широку аудиторію зі справжньою історією міста, відомого на весь світ завдяки кухонній солі.

Представники фонду “Ізоляція” наголошують, що впродовж століття історія українського Сходу залишалася маловідомою українцям, зокрема місцевим мешканцям. Це, безумовно, мало свої фатальні наслідки у визначенні власної ідентичності, стратегії розвитку краю, ментальних орієнтирів та визначення мови регіону. 

У соціумі утверджувалася хибна думка про “російський Донбас”, фальсифікувалася історія краю, спотворювалася топоніміка — Артемівськ (Бахмут), Соледар (Карло-Лібнехтовськ),

зазначають організатори // з БФ “Ізоляція”

У проєкті в інтерактивній формі аудиторії представлять історію Соледара:

  • як маленькі села обʼєдналися в місто;
  • картографічно відтворять процес зростання і розвитку міста;
  • у хронологічному порядку покажуть ключові події в містоутворенні;
  • розкажуть про будівництво шахт і заводів.

Аби долучитися до онлайн-події необхідно зареєструватися за посиланням. Презентація проєкту відбудеться 31 січня, о 19:00.

Примітка. Проєкт “Соледар. Солона історія” реалізується за підтримки New Democracy Fund, що втілюється Данським культурним інститутом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Новий обмін 4 липня 2025 року: хто повернувся до України після російського полону

Семаковська Тетяна 14:03, 4 Липня 2025
Звільнені з полону / фото Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

4 липня 2025 року відбувся черговий обмін полоненими. До України повернулися військові з категорій “поранені і важкохворі”, а також “молодші за 25 років”. Серед них — оборонці Донеччини та Маріуполя.

Про це повідомили представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими 4 липня 2025 року

Черговий обмін полоненими відбувся в межах домовленостей, досягнутих у Стамбулі. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повернув до України групу військових, які належать до категорій “поранені і важкохворі” та “молодші за 25 років”. Переважна більшість звільнених перебувала в полоні понад 3 роки.

Відомо, що внаслідок обміну 4 липня 2025 року вдалося повернути військовослужбовців ЗСУ, зокрема представників:

  • Військово-Морських Сил;
  • Сухопутних військ;
  • Територіальної оборони;
  • Десантно-штурмових військ;
  • Сил спеціальних операцій;
  • Національної гвардії України;
  • Державної прикордонної служби;
  • Державної спеціальної служби транспорту.

Наймолодшому з визволених захисників — 20 років, а найстаршому — 59 років. Серед тих, хто повернувся до України, є й оборонці Маріуполя, які утримувалися в неволі з 2022 року.

Обміни мають тривати, і я дякую всім, хто це забезпечує. Мета України – звільнити всіх наших людей із російського полону. Дякую кожному, хто допомагає це робити”, — написав Володимир Зеленський.

Усі звільнені військові будуть направлені до медичних центрів для проходження необхідних обстежень, подальшого лікування та реабілітації. Держава гарантує їм допомогу, зокрема грошове забезпечення за весь період перебування в полоні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У окупованому Донецьку роблять рейди на бізнес, який відмовляється платити відкати

Семаковська Тетяна 13:20, 4 Липня 2025
Так відбувається “народний контроль” в окупованому Донецьку, приклад “інспекції” в 2024 році / фото з росджерел

Під прикриттям “народного контролю” окупаційна адміністрація влаштовує політично та фінансово мотивовані рейди по магазинах в Донецьку, які не платять відкати.

Про це повідомили активісти “Жовтої Стрічки”.

Донецьк, “народний контроль”

У Пролетарському районі тимчасово окупованого Донецька пройшов черговий рейд так званого “народного контролю”. Цього разу об’єктом інспекції став невеликий магазин “Домашнє” на вулиці Прожекторній. Магазин оштрафували за відсутність цінників на деяких товарах

У склад псевдоінспекції входять депутати окупаційної адміністрації, колаборанти та їхні активісти. Формально, вони перевіряють дотримання стандартів, але фактично відпрацьовують замовлення або “вибивають” щомісячні відкати.

За інформацією джерел, “народний контроль” проводить рейди лише по тих торгових точках, які не сплачують регулярний відкат у розмірі 25–35 тисяч рублів. Інколи інспекції проводяться “на замовлення”, коли потрібно покарати неугодного власника магазину чи конкурента.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Новий обмін 4 липня 2025 року: хто повернувся до України після російського полону

4 липня 2025 року відбувся черговий обмін полоненими. До України повернулися військові з категорій “поранені і важкохворі”, а також “молодші за 25 років”. Серед них […]

У окупованому Донецьку роблять рейди на бізнес, який відмовляється платити відкати

Під прикриттям “народного контролю” окупаційна адміністрація влаштовує політично та фінансово мотивовані рейди по магазинах в Донецьку, які не платять відкати. Про це повідомили активісти “Жовтої […]

Червоний Хрест надає допомогу мешканцям Краматорська: хто може отримати

У Краматорську стартувала реєстрація на отримання гуманітарної допомоги від Червоного Хреста України. Допомогу можуть отримати жителі та жительки міста, чиє житло було пошкоджене або зруйноване […]

Пушилін створив “нотаріальний округ” на території Бахмутського району

3 липня 2025 року “набрав чинності” новий псевдоуказ так званого “глави днр” дениса пушиліна, яким передбачається створення нотаріальних округів на тимчасово окупованих територіях Донецької області. […]

8 людей загинули через російські обстріли на Донеччині: зруйновано готель та кафе

За минулу добу росіяни понад 3 тисячі разів обстріляли Донеччину. Під вогнем опинились житлові райони 15 населених пунктів. Є загиблі та поранені серед мирного населення. […]