Солті подорожує: символ Соледара помітили в МЗС України

Микола Ситник 16:50, 11 Січня 2024
Листівки з Солті
Міністр Дмитро Кулеба та працівники МЗС із листівками з Солті / фото БФ “Ізоляція”

Нещодавно листівки з талісманом міста Соледар Солті потрапили до Міністерства закордонних справ (МЗС) України. Малюнки високопосадовцям передали активісти та волонтери з Соледара.

Менеджер Міжнародного благодійного фонду “Ізоляція” Наталя Тищук розповіла редакції Бахмут IN.UA, як Солті потрапив до рук працівників МЗС України.

Солті — талісман Соледара

До слова, образ Солті та ілюстрації для листівок створила художниця з Харкова Анастасія Олеченкова. Нагадаємо, світлини з символом міста з’явилися завдяки проєкту “Солті-талісман Соледара”, який втілював БФ “Соляна Фортеця” у межах програми ZMINA 2.0 за підтримки партнерів із фонду “Ізоляція”.

Цей проєкт об’єднав навколо себе юних та дорослих соледарців, які занурилися у світ творчості. Разом вони складали вірші й прозові твори про улюблені куточки рідного міста. Завдяки цій ініціативі казковий Солті став символом єднання поколінь жителів Соледара навколо любові до рідного міста та його історії.

Приємно, коли проєкт продовжує жити після закінчення фінансування. Приємно і правильно. Пишаюся нашими субгрантерами,

підкреслила керівниця проєкту ZMINA 2.0 фонду “Ізоляція” // Поліна Нюхіна

Солті в МЗС України

Наталя Тищук повідомила, що соледарці передали високопосадовцям МЗС листівки із зображенням Солті, аби подякувати відомству за підтримку малечі з Соледарської громади.

Листівки передали в міністерство на знак вдячності за допомогу в організації солодких подарунків для дітей пільгових категорій Соледарської  громади. Ми вдячні міністру та всій його команді за увагу до нашого міста,

розповіла // менеджерка Міжнародного БФ “Ізоляція”

Талісман Соледара на листівках
Співробітники МЗС України тримають листівки з Солті / фото БФ “Ізоляція”

“Цей проєкт живе не тільки цією ініціативою. Якщо слідкувати за активними містянами, то можна побачити дуже теплі відносини, синергію та єдність. Довкола нього обʼєднуються всі, це дуже круто. Я щиро радію, що у нас є такі люди, які зберігають тепло рідного дому. Тому можна вважати, що Солті — новий неофіційний символ міста. Сподіваємось, що він стане справжнім талісманом та допоможе нам пережити найтемніші часи”, — додала Наталя Тищук.

Раніше редакція Бахмут IN.UA поцікавилась у громадських діячів, як працюють ОМС територіальних громад Донеччини. Як допомогти чиновникам виконувати свої функції ефективніше, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро