Міністр Дмитро Кулеба та працівники МЗС із листівками з Солті / фото БФ “Ізоляція”
Нещодавно листівки з талісманом міста Соледар Солті потрапили до Міністерства закордонних справ (МЗС) України. Малюнки високопосадовцям передали активісти та волонтери з Соледара.
Менеджер Міжнародного благодійного фонду “Ізоляція” Наталя Тищук розповіла редакції Бахмут IN.UA, як Солті потрапив до рук працівників МЗС України.
Солті — талісман Соледара
До слова, образ Солті та ілюстрації для листівок створила художниця з Харкова Анастасія Олеченкова. Нагадаємо, світлини з символом міста з’явилися завдяки проєкту “Солті-талісман Соледара”, який втілював БФ “Соляна Фортеця” у межах програми ZMINA 2.0 за підтримки партнерів із фонду “Ізоляція”.
Цей проєкт об’єднав навколо себе юних та дорослих соледарців, які занурилися у світ творчості. Разом вони складали вірші й прозові твори про улюблені куточки рідного міста. Завдяки цій ініціативі казковий Солті став символом єднання поколінь жителів Соледара навколо любові до рідного міста та його історії.
Приємно, коли проєкт продовжує жити після закінчення фінансування. Приємно і правильно. Пишаюся нашими субгрантерами,
підкреслила керівниця проєкту ZMINA 2.0 фонду “Ізоляція” // Поліна Нюхіна
Солті в МЗС України
Наталя Тищук повідомила, що соледарці передали високопосадовцям МЗС листівки із зображенням Солті, аби подякувати відомству за підтримку малечі з Соледарської громади.
Листівки передали в міністерство на знак вдячності за допомогу в організації солодких подарунків для дітей пільгових категорій Соледарської громади. Ми вдячні міністру та всій його команді за увагу до нашого міста,
розповіла // менеджерка Міжнародного БФ “Ізоляція”
Співробітники МЗС України тримають листівки з Солті / фото БФ “Ізоляція”
“Цей проєкт живе не тільки цією ініціативою. Якщо слідкувати за активними містянами, то можна побачити дуже теплі відносини, синергію та єдність. Довкола нього обʼєднуються всі, це дуже круто. Я щиро радію, що у нас є такі люди, які зберігають тепло рідного дому. Тому можна вважати, що Солті — новий неофіційний символ міста. Сподіваємось, що він стане справжнім талісманом та допоможе нам пережити найтемніші часи”, — додала Наталя Тищук.
Раніше редакція Бахмут IN.UA поцікавилась у громадських діячів, як працюють ОМС територіальних громад Донеччини. Як допомогти чиновникам виконувати свої функції ефективніше, читайте в нашому матеріалі.
Читайте також:
Переселенців із Соледарської громади запрошують отримати набір круп у Києві
“Схожий на труп”: російські окупанти показали, як виглядає зруйнований ними Соледар
Жінки демонструють свої роботи після майстер-класу / фото надала громадська організація SMARTA
Лариса Боєнко любить вчитися новому. Але вона ніколи не думала, що їй доведеться вчитися наново будувати своє життя. Лариса переселенка. Три роки вона проживає в Олександрівській громаді на Донеччині, де допомагає собі та іншим жінкам відновлювати внутрішню опору через творчість, спільну дію та екологічну свідомість. У громаді, що живе в постійній небезпеці через близькість фронту, вона ініціювала “Екоклуб” – простір підтримки, навчання та перетворень.
Велика Новосілка у сірій зоні
Лариса Боєнко – зВеликої Новосілки. Зараз це “сіра зона” Донеччини, яка з перших днів повномасштабного російського наступу під постійними обстрілами. Один з таких обстрілів зруйнував будинок, в якому Лариса проживала з родиною, та забрав життя її чоловіка. Жінка вимушена була шукати прихисток на новому місці:
“Чому Олександрівська громада? Тут живуть батьки, є знайомі, то все ж, думаю, уже не сама буду, – розповідає Лариса про свій переїзд. – Починати все з початку страшно, але мене підтримали. Майже рік я просто адаптовувалася. Діти вже дорослі, вони студенти та живуть у Дніпрі. А у мене тут тепер свої сільські студентки”.
Сьогодні Лариса – амбасадорка мирних змін Олександрівської громади. Вона ініціювала в селі роботу Екоклубу, де проводить майстер-класи з апсайклінгу – навчає жінок-переселенок і жительок громади переробляти старі та непотрібні речі в корисні та унікальні вироби.
Як виникла ідея проєкту
Ідея проєкту виникла, коли Лариса почала працювати в місцевому еколого-натуралістичному центрі. Згодилися також “довоєнний” досвід роботи методисткою у Центрі дитячої творчості та захоплення швацькою справою. Ініціативу підтримала громадська організація SMARTA, яка реалізує проєкт “Амбасадорки мирних змін” за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).
Ляльки, які власноруч зробили майстрині / фото надала громадська організація SMARTA
В Екоклубі жінки створюють унікальні речі: старі футболки перетворюють на шорти, чоловічі сорочки – на наволочки, залишки тканин – на подушки та екоторбинки. А чоловіки, які також долучаються до майстер-класів, реставрують меблі, даючи їм друге життя.
“Якось ми з колежанкою закуповувались у магазині, і там нам на касі “пробили” пакет за дві з половиною гривні. 2.50 за пакет, який ще й шкідливий для природи, бо пластиковий? Та це ж можна самим собі шоперів нашити! Буде й оригінально, й екологічно”, – пригадує Лариса моменти практичних усвідомлень того, якою корисною є її ініціатива.
Найактивніші дні в Екоклубі – п’ятниці. Дні, коли працює місцевий ринок, і приїжджають жінки з сусідніх сіл. І кожна така зустріч – як маленьке відкриття.
Відновити контроль над життям
“Нам для роботи SMARTA придбала швейну та вишивальну машинки, а також оверлок. Шити на машинці я вмію, а от з вишивальною технікою ніколи не працювала. А вона ж сучасна! Інструкція італійською, ніхто нічого не розуміє. Але ми розібралися. І тепер кожна жінка, яка спочатку боялася навіть увімкнути ті машинки, сміливо і без страху працює. Це символічно. Так ми поступово відновлюємо контроль над своїм життям, – говорить Лариса. – Для мене це не просто рукоділля. Це можливість бути серед людей, створювати простір підтримки та довіри. Жінки починають вірити в себе. Вони перестають боятися нового”.
Робота кипить / фото надала громадська організація SMARTA
А ще майстер-класи з апсайклінгу вчать цінувати ресурси, розвивають екологічне мислення та допомагають перетворювати хобі на джерело доходу. Жінкам-переселенкам це особливо цікаво та потрібно.
Участь у проєкті “Амбасадорки мирних змін”вмотивувала Ларису змінити власне життя:
“Координаторка шукала активних переселенок у громаді. Запросила мене, і я погодилася. Ми отримали грант, закупили техніку. Але головне – я розширила коло однодумиць і зрозуміла, що можу бути корисною людям. На тренінгу мені дуже відгукнулася та запам’яталася порада тренерки: бути настільки позитивною, щоб навіть на кладовищі на пам’ятниках бачити не хрестики, а плюсики”.
Попри близькість Олександрівської громади до лінії фронту та постійну загрозу евакуації, Лариса продовжує свою справу.
“Я не знаю, що буде завтра. Але поки є сьогодні – я дію. Бо навіть маленька ініціатива здатна творити великі зміни, – переконана Лариса. – Люди в громаді стають більш екосвідомими, відкритими до нового. Спільна творчість об’єднує. Ми разом навчаємось довіряти одна одній. Жінки мають неймовірну силу трансформувати громаду. І ця сила – в діях”.
Поліція фіксує наслідки обстрілів / фото відділ комунікації поліції Донецької області
Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах Донеччини. Протягом минулої доби, 7 липня, обстріли фіксували у 13 населених пунктах. Внаслідок атак є жертви серед мирного населення — троє загиблих і десятеро поранених.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Донецької області.
Обстріли в Донецькій області 7 липня
Протягом 7 липня війська рф 3 316 разів обстріляли населені пункти Донеччини.
Обстріли фіксували у 13 населених пунктах:
Костянтинівка;
Краматорськ;
Мирноград;
Святогірськ;
Олексієво-Дружківка;
Андріївка;
Гришине;
Діброва;
Золотий Колодязь;
Маяк;
Нове Шахове;
Новотроїцьке;
Шахове.
Внаслідок атак пошкоджені 56 цивільних об’єктів, з яких 21 — житлові будинки.
Зруйнована будівля / фото відділ комунікації поліції Донецької області
В Олексієво-Дружківці росіяни прицільно вдарили по приватному будинку. Вбито двох мешканців.
Село Новотроїцьке атакували FPV-дронами. Внаслідок ударів загинула одна людина. Також пошкоджено автомобіль і трактор.
По Краматорську окупанти вдарили з РСЗВ “Торнадо-С”. Поранено одну людину, пошкоджено 5 адмінбудівель, СТО і 20 авто.
В Андріївці Краматорського району ворожий FPV-дрон влучив у цивільний мікроавтобус, внаслідок удару травмовано троє людей.
На Костянтинівку росіяни спрямували три бомби “ФАБ-250” і БПЛА “Молнія-2”. Внаслідок атак поранено двох місцевих жителів. Пошкоджено багатоквартирний і 17 приватних будинків.
Покровський район перебував під ударами FPV-дронів. Вчора у Гришиному поранено людину, яка їхала на мопеді. Сьогодні вночі у Новому Донбасі — двоє поранених і пошкоджено автомобіль. У Шилівці — один поранений, пошкоджено приватну оселю.
Лариса Боєнко любить вчитися новому. Але вона ніколи не думала, що їй доведеться вчитися наново будувати своє життя. Лариса переселенка. Три роки вона проживає в […]
Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах Донеччини. Протягом минулої доби, 7 липня, обстріли фіксували у 13 населених пунктах. Внаслідок атак є жертви серед мирного населення — троє загиблих […]
Російські окупанти тиснуть на фронті в Донецькій області. За останню добу, 7 липня, ворог просунувся одразу на двох напрямках фронту — Торецькому і Новопавлівському. Про […]
Благодійна організація “Карітас Донецьк” у місті Дніпро відкрила реєстрацію на дві програми грошової допомоги. Вони фінансуються міжнародними партнерами, такими як Caritas Germany та МЗС Німеччини. […]
Уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Відтепер українці, чиє житло зруйноване внаслідок бойових дій або окупації, зможуть претендувати на […]