Соледарська громада розглядає можливість присвоєння звання “Почесний громадянин” загиблим військовим

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Січня 2025

Соледарська міська військова адміністрація отримала клопотання від керівниці громадської організації “Територія жінок Донеччини” Наталії Тищук, щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Соледарської міської територіальної громади» (посмертно) двом загиблим військовим.

Соледарська МВА збирає думки громадськості щодо клопотання.

Звання “Почесний громадянин”

Полеглі військові, яким пропонують надати звання “Почесного громадянина Соледарської МТГ” / скриншот

Громадська діячка та волонтерка Наталія Тищук від імені керівниці відокремленого підрозділу громадської організації “Всеукраїнська громадська організація “Територія жінок” Територія жінок Донеччини” пропонує надати звання від ГО “Почесний громадянин Соледарської міської територіальної громади” Олександру Меденцеву. Це перший – житель Соледарської міської територіальної громади, який загинув у війні проти росії 25 лютого 2019 року поблизу села Новоолександрівка, Попаснянського району Луганської області.

Також звання почесного громадянина пропонують надати Олександру Мацієвському, який загинув 30 грудня 2022 року поблизу міста Соледар.

Мешканці громади можуть підтримати присвоєння звання “Почесний громадянин Соледарської міської територіальної громади” за посиланням до 13 лютого 2025 року.

Як повідомили в МВА мешканці та мешканки Соледара та МТГ також можуть звернутись до Експертної ради з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання “Почесний громадянин Соледарської міської територіальної громади”. Контактна особа Тетяна Теплюк за номером +380 (95) 682 2411.

Чи можливо надати звання “Почесного громадянина” загиблим військовим Бахмута

Звернення від ГО “Бахмутська фортеця”, датоване вереснем / скриншот

Нагадаємо, що наразі Чинне Положення про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Бахмута” датоване 2017 роком, його не переглядали. Це Положення не передбачає надання звання загиблим військовим. Редакція Бахмут IN.UA від імені ГО “Бахмутська фортеця” у квітні та вересні зверталась до міськради зі зверненням переглянути чинне Положення або ж знайти способи іншого вшанування пам’яті загиблих оборонців міста.

На друге звернення, нам повідомили, що на сторінці Бахмутської міської ради у Фейсбуці, “розпочато проєкт «Бахмутська варта пам’яті», який розповідає про бахмутян, які ціною власного життя захищали рідну країну. До Дня захисників і захисниць України, Бахмутський краєзнавчий музей в онлайн-форматі презентував віртуальну Книгу пам’яті загиблих бахмутян –
захисників України”.

Також повідомили, що надають матеріальну допомогу та соціальну для родичів загиблих. Про можливість надати родичам полеглих медалі, чи інші пам’ятні знаки — не повідомили.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можна отримати виплати ВПО повторно після повернення з-за кордону

Семаковська Тетяна 16:00, 17 Січня 2025

Внутрішньо переміщені особи, які раніше отримували допомогу, потім виїхали за кордон, а тепер знову повернулися в Україну, можуть претендувати на виплати ВПО.

Процедуру їх отримання пояснює Юридичний порадник для ВПО.

Виплати ВПО після повернення з-за кордону

Отримати допомогу на проживання можуть наступні категорії:

  • особи, які мають право на виплату допомоги відповідно до постанови Кабміну від 11 липня 2023 року № 709 “Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб” (йдеться про тих ВПО, які мали право на виплати з 1 серпня 2023 року, або вони є отримувачами допомоги відповідно до цього Порядку;
  • особи, які перемістилися з територій, включених до Переліку територій бойових дій / тимчасової окупації;
  • особи, житлове приміщення яких знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання);
  • особи, які отримували допомогу та відмовилися від неї/ яким вона була припинена;
  • особи, яких було знято з обліку як ВПО, у разі повернення осіб до покинутого місця проживання, з якого здійснилося переміщення, та повторного взяття на облік як ВПО.

Тож, ВПО, які отримували виплати та повернулися з-за кордону знову можуть їх оформити. Зверніть увагу, що така виплата може бути продовжена на наступний шестимісячний період за умови їх відповідності критеріям.

Тобто, такі переселенці або переселенки мають відповідати або індивідуальним критеріям для продовження виплат (наприклад, бути отримувачами пенсії, особами з інвалідністю, вагітними жінками тощо), або критеріям для продовження виплат на сім’ю. Якщо ви звернулись за виплатами, але вам відмовили, вимагайте письмового пояснення причини відмови. За потреби, цей документ дозволить оскаржити рішення в суді.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зміна прізвища після шлюбу та усиновлення: які документи потрібні та куди звертатись

Семаковська Тетяна 15:00, 17 Січня 2025
Зміна прізвища в Україні можлива за кількох випадків / фото ілюстративне, Pexel

Зміна прізвища нерідко потрібна після офіційного взяття шлюбу для жінки чи чоловіка. Або ж можна ініціювати зміну прізвища за власним бажанням тощо.

Куди потрібно звертатись, щоб змінити прізвище, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Зміна прізвища: коли можна це зробити

Є ряд причин, чому особа може змінювати прізвище, йдеться про:

  • реєстрацію шлюбу, його розірвання або визнання недійсним;
  • власне бажання;
  • усиновлення або його скасування, визнання недійсним;
  • батько особи (яка досягла 14 років і бажає змінити по батькові) змінив своє ім’я або відомості про нього, як про батька, вилучені з актового запису про народження.

Де міняти прізвище після одруження/розлучення?

Після взяття шлюбу чоловік або жінка можуть змінити прізвище за бажанням / фото ілюстративне, Pexel

Щоб змінити прізвище в паспорті вам потрібно звернутись до Державної міграційної служби України та надати наступний перелік документів:

  • довідка про реєстрацію місця проживання;
  • оригінал та копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу/розірвання шлюбу;
  • паспорт, що підлягає обміну;
  • оригінал та копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • квитанцію про сплату адмінзбору з мокрою печаткою банку, де Ви зазначені, як платник;
  • особи, які є батьками мають надати оригінал та копію документів про народження дітей;
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

Протягом місяця вашу заяву розглянуть та видадуть новий паспорт.

Зміна прізвища або імені за власним бажанням

Зміна прізвища також можлива за власним бажанням / фото ілюстративне, Pexel

Щоб змінити ім’я або прізвище, необхідно звернутися до Державної міграційної служби України із заявою та документами. Процедура зміни прізвища за власним бажанням довша, вона може займати три місяці. Вам необхідно надати такі документи:

  • паспорт громадянина/ки України;
  • свідоцтво про народження;
  • свідоцтво про шлюб (якщо Ви перебуваєте в шлюбі);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано);
  • свідоцтва про народження дітей (якщо Ви маєте неповнолітніх дітей);
  • свідоцтва про зміну Вашого імені, імені батька чи матері, якщо вони були раніше змінені;
  • Ваша фотокартка;
  • квитанція про сплату державного мита.

Зміна прізвища, імені, по батькові у разі усиновлення або його скасування

Зміна прізвища передбачена й під час усиновлення дитини в Україні / фото ілюстративне, Pexel

    Для того, щоб змінити прізвище дитині, усиновителі подають в суд заяву про усиновлення, в якій повинно міститися клопотання про зміну прізвища, імені та по батькові дитини. Далі суд видає рішення на підставі якого до актового запису про народження дитини або повнолітньої особи ДРАЦС вносить відповідні зміни. Суд видає нове свідоцтво про народження. Своєю чергою, свідоцтво про народження, видане раніше, вважається недійсним.

    За умови, коли усиновлювачами є чоловік та жінка, змінюється прізвище та по батькові дитини. Можливо змінити й ім’я дитини, але потрібна згода дитини відповідно до її віку.

    У випадку, якщо всиновителем є одна особа, то по батькові дитини змінюється. Якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім’я та по батькові можуть бути змінені за заявою усиновителя та усиновленої особи.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Чи можна отримати виплати ВПО повторно після повернення з-за кордону

    Внутрішньо переміщені особи, які раніше отримували допомогу, потім виїхали за кордон, а тепер знову повернулися в Україну, можуть претендувати на виплати ВПО. Процедуру їх отримання […]

    Зміна прізвища після шлюбу та усиновлення: які документи потрібні та куди звертатись

    Зміна прізвища нерідко потрібна після офіційного взяття шлюбу для жінки чи чоловіка. Або ж можна ініціювати зміну прізвища за власним бажанням тощо. Куди потрібно звертатись, […]

    Бахмут під російською окупацією: як рф використовує житло бахмутян

    Російська окупаційна армія показала, як облаштувала свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. Воєнкор російського пропагандистського ЗМІ ігор лапік у сюжеті каналу “звезда” зняв […]

    Куди звертатись жінкам в Києві, які постраждали від насильства: контакти

    Жінки, які проживають в місті Київ, зокрема й внутрішньо переміщені особи, які постраждали від гендернозумовленого насильства можуть звернутися за допомогою до Київського міського центру гендерної […]

    Міжнародний Реєстр збитків відкрив шлях для компенсацій родичам загиблих

    Українці та українки, які, втратили своїх рідних через повномасштабне вторгнення, можуть подати заяву до Міжнародного Реєстру збитків про компенсацію душевних страждань, завданих смертю близького родича. […]