14 червня редакція опублікувала опитування для бахмутян в евакуації. Участь в ньому взяли понад 700 людей. Бахмутяни відповіли на питання пов’язані з відновленням та компенсацією. Більшість опитаних, навіть попри те, що місто в окупації, хочуть повернутися додому. Водночас бахмутяни мають переживання щодо компенсації за зруйноване житло, зараз людям найбільше не вистачає житла. Публікуємо детальні результати опитування.
Опитування було опубліковане на ресурсах медіа.
Евакуація з Бахмута
Серед опитаних респондентів, 83% евакуювалися з Бахмута 2 роки тому й більше, ще близько 12% виїхали з міста 1/2 роки тому.
63% опитаних не адаптувалася у новому місті/селі, 36% навпаки.
Серед опитаних респондентів 71% людей хочуть повернутися до Бахмута, коли це стане можливо. 16% думали про це раніше, ще 9% не хочуть повертатися до міста навіть, якщо це буде можливо.
За результатами опитування, серед респондентів найбільша частка людей старшого віку 65+, їх частка складає понад 30%, ще 23% налічують люди віком від 55 до 65 років, 21% налічують люди віком від 45 до 55 років, участь в опитуванні людей від 35 до 45 років склала 15%, 5% налічують люди від 25 до 35 років, та 1, 5% — респонденти від 18 до 25 років.
Серед опитаних бахмутян, 37% мають роботу як наймані працівники, 41% не працюють, адже є пенсіонерами/пенсіонерками, також 1% не працюють, оскільки є студентами.
3,6% бахмутян мають свій бізнес та працюють як підприємці, 96% не мають власної справи.
Серед ризиків, які бачать бахмутяни для тих, хто повернеться у Бахмут, перше місце займає фактор того, що у місті не буде де жити, адже все зруйновано/заміновано, таку думку висловили 48% опитаних. 16% відзначили, що держава не дасть компенсацію на відновлення житла, 15% респондентів вважать, що земля та вода будуть забруднені настільки, що жити у Бахмуті буде неможливо. 8% висловили побоювання, що гроші, які виділяться на відбудову після деокупації, можуть розкрасти.
5% бахмутян вважать, що росія може напасти повторно й місто знову буде у зоні ризику, а 3% вважають, що грошей на відбудову міста не буде, ще майже 3% висловили думку, що в місті не буде роботи, адже всі підприємства зруйновані.
57% опитаних бахмутян вважають, що міжнародна підтримка допоможе повернути Бахмут, 42% не думають так.
58% опитаних вірять у деокупацію Бахмута, 41% не вірять у те, що місто буде звільнене від росіян.
75% респондентів розглядали варіант, що вони можуть не повернутися у Бахмут, 24% таку можливість відкидає.
На думку 47% опитаних бахмутян їм допомогло б повернутися у місто після деокупації надане житло та робота, 29% відзначили безпековий фактор, а саме розмінування, укріплення міста, достатня кількість зброї, 18% надали б перевагу фінансовій підтримці, 4% висловили думку про зміну місцевої влади або її реформування.
Серед потреб, яких зараз не вистачає бахмутянам, найбільша кількість респондентів проголосувала за житло, це майже 70% людей. Ще 21% відзначили брак грошей, а 8% не мають належного спілкування.
Читайте також:
- Хто повернеться до Бахмута: редакція почула думки бахмутян
- Освітній скринінг та протидія російським наративам: чи готові Бахмутські школи до навчання дітей з деокупованих територій
- “Повертаємо загублені душі додому”: як відбувається ексгумація тіл на ДОТ та лінії фронту
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!