Що варто купити, щоб підготуватися до комфортної зими: список необхідної техніки

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:10, 1 Жовтня 2024
Блекаут / фото ілюстративне, unsplash.com

Зима в Україні у 2024-2025 році буде складною. В першу чергу, через можливі блекаути. Про це вже неодноразово розповідали представники влади. Саме тому вже варто думати про підготовку до холодної пори року,

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, які саме гаджети потрібні для того, щоб з комфортом пройти період відключень світла.

Які гаджети купити, щоб підготуватися до зимових блекаутів

Російські ракетні удари, які направлені об’єкти критичної інфраструктури, сильно вплинули на ситуацію з енергопостачанням в Україні. Наразі вона контрольована, але вже взимку може серйозно ускладнитися.

Деякі українці вже почали підготовку до зими, купуючи різноманітні корисні гаджети. Редакція ділиться списком, речі з якого варто встигнути придбати до зими.

Павербанки

Павербанки в роботі / фото ілюстративне

Павербанки — це портативна батарея. Вона допомагає заряджати телефони та інші гаджети в періоди, коли немає світла. Загалом, їх вистачає для заряджання телефонів та інших невибагливих приладів, зокрема, роутерів та терміналів оптоволоконного зв’язку. Для ноутбуків вже потрібні варіанти, де максимальна вихідна потужність починається від 65 Ватт (для невибагливих ноутбуків) та доходить до 100 Ватт (для ігрових).

Ціна павербанків починається від 650 гривень та може досягати 9 000.

Зарядні станції

Зарядна станція / фото ілюстративне

Для того, щоб заряджати потужніші гаджети вже потрібні зарядні станції. Наприклад, вони дозволять заряджати холодильники, телевізори або інші великі пристрої. Такого ефекту досягають за допомогою повноцінної розетки змінного струму та декількох портів для заряджання телефонів й планшетів. 

Деякі моделі оснащені функцією сонячної зарядки, що дозволяє поповнювати заряд акумулятора станції за допомогою відновлюваної енергії та бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій

На ринку багато варіантів для різного бюджету. Найдешевші варіанти від брендів починаються від 8 000 гривень, їх можна взяти у кредит або оплатити частинами. 

Ліхтарі та лампочки з акумулятором

Ліхтарики допоможуть під час блекаутів / фото ілюстративне

Освітлення приміщення — важлива частина життя під час блекаутів, яка дозволить комфортніше перечекати періоди повної відсутності світла. 

Ліхтарі на кожного члена сім’ї допоможуть орієнтуватися в темряві. Невеликі варіанти на батарейках навіть можна розвісити по дому й використовувати, як заміну звичайним лампам.

Іншим варіантом можуть стати спеціальні лампочки з акумулятором. Вони трошки дорожчі за власні аналоги без, але дозволяють освітлити кімнату протягом кількох годин, доки не увімкнуть світло. Коштують такі від 150 гривень.

Портативні газові плити

Портативні газові плити дозволять готувати їжу під час блекаутів / фото ілюстративне

Якщо у квартирі є лише електрична плита, слід подбати про альтернативні джерела для приготування їжі. Гарним варіантом можуть стати спеціалізовані портативні газові плити, які працюють від газових балонів. Це означає, що її можна буде навіть використовувати у випадку, якщо буде вимкнено газ.

Настільні газові плити в магазинах коштують відносно недорого. Гарні варіанти на дві конфорки коштують від 700 гривень.

Термос

Термос дозволяє зберігати напої з їх початковою температурою / фото ілюстративне

Особливий циліндричний гаджет, який дозволяє зберігати напої з їх початковою температурою. Загалом, їх використовують для зберігання чаю чи кави під час тривалих мандрівок і коротких прогулянок на природі.

Відключення світла трошки розширило спектр можливих способів застосувань термосів. Зокрема, цей гаджет дозволяє пити різноманітні напої в будь-який час, що може допомогти людям у періоди блекаутів чи відсутності газопостачання. 

Якісні термоси можна купити в різних магазинах. Їх ціни починаються від 500 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

За матеріалом про Горлівського Митрополита Андрія Нікітіна СБУ врахує інформацію для подальшого розслідування

Марія Носуля Носуля Марина 17:00, 24 Вересня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Служба безпеки України враховує інформацію з матеріалу редакції Бахмут IN.UA про Митрополита Митрофана для подальшого розслідування.

Митрополит Митрофан

Відповідь СБУ / скриншот

Про Митрополита Митрофана ми писали у лютому та звернулися до СБУ із запитом щодо подальшого розслідування цієї особи, адже без підозри та провадження Митрополит, що проживає в окупованій Горлівці, може вільно перетнути кордон та так само вільно перебувати в Україні. 

База Миротворця з 2016 року за пособництво тероризму, виправдання російської агресії 2014 року, спільні з ватажками “ДНР” заходи, супровід цивільних з заводу “Азовсталь” на фільтрацію, відвідування окупованого у 2022 році Лиману — це частковий перелік дій Митрополита, за яким проводитимуть розслідування. 

В СБУ повідомили, що інформацію матеріалу враховуватимуть при подальших оперативних діях. 

Митрополит Митрофан у Горлівці разом із захарченком / скриншот

Митрофан (Андрій Нікітін) — Горлівський та Слов’янський Митрополит, з 2007 року керує Горлівською та Слов’янською єпархією Московського патріархату.

Проживаючи у тимчасово окупованій Горлівці священник був присутнім на релігійних заходах по обидві лінії фронту, вільно пересувався блокпостами та зустрічався з представниками влади як з українського боку, так і з боку ОРДЛО після 2014 року і до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Премії для міськради: бездоганне виконання планів та необмежений розмір

Марія Носуля Носуля Марина 12:00, 24 Вересня 2024
Будівля міськради / фото Бахмутська міська рада

За період січень-червень 2024 року Олексій Рева, начальник ВА Бахмута отримав понад 600 тисяч гривень зарплати. Заступник начальника ВА Олександр Марченко за пів року 2024 також отримав понад 600 тисяч гривень заробітної платні, заступник мера Сергій Родін — понад 288 тисяч гривень, а секретарка міськради Ганна Петриєнко-Полухіна — більш як 700 тисяч гривень. Секретар та заступник начальника ВА Бахмута з окладом менш як 20 тисяч (від 5 до 19 тисяч) отримували щомісячні премії до 57 тисяч гривень. Старости сіл Бахмутського району з окладами  від 12 до 18 тисяч гривень отримували премії до 40 тисяч гривень. 

Редакція звернулася до Бахмутської ВА щодо обґрунтування та критеріїв преміювання працівників. Детальніше у матеріалі.

Бахмут. За що призначають премії

У відповіді на запит де редакції попросила надати обґрунтування премій нам повідомили, що премії призначають за розпорядженням начальника військової адміністрації за такими критеріями:

  • своєчасність та якість виконання завдань і доручень органів вищого рівня; 
  • стан виконання посадових обов’язків;
  • якість підготовки проєктів розпоряджень начальника Бахмутської міської військової адміністрації, листів, протоколів і інших документів, що утворюються в процесі діяльності Бахмутської міської військової адміністрації;
  • бездоганне і вчасне виконання планів роботи, розпорядчих документів, протокольних доручень та завдань керівництва;
  • своєчасність і якість виконання заходів, передбачених планами роботи, виконання додаткового обсягу робіт;
  • своєчасний розгляд листів установ, організацій, забезпечення своєчасного і всебічного розгляду звернень громадян; 
  • дотримання трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку;
  • ініціативність в роботі;
  • подання пропозицій щодо вдосконалення роботи;
  • відсутність дисциплінарних стягнень і заходів дисциплінарного впливу.

Обмежень у максимальному розмірі немає, як і критерій оцінки роботи міськради

Премії виплачують за кошти фонду преміювання та економії фонду оплати праці з бюджету Бахмутської територіальної громади. Розмір премії встановлюється конкретно кожному працівнику у відсотках до посадового окладу та не має обмежень максимального розміру. Розмір премії можуть збільшити або зменшити, це залежить від особистого вкладу кожного працівника у загальні результати роботи Бахмутської міської військової адміністрації. 

Раніше Бахмут IN.UA дізнавались, чи є якісь плани й звіти по виконаних роботах та чи визначені критерії, за якими можна об’єктивно оцінити ефективність роботи. 

У Бахмутській міськраді на той час (18 квітня 2024 року) не існувало KPI у співробітників/ниць. Чинним положенням про преміювання, на яке спираються у відповіді на запит посадовці, вони не керуються. Тобто в поданнях не звертаються до тих критеріїв преміювання, які вказані у положенні.

У таких умовах призначення премій залежить від самооцінки співробітника та бажання керівника. Положення було переглянуто вже під час воєнного стану: премії стали безрозмірними, а чіткі критерії так і не з’явилися.

Загальної стратегії роботи організації, на яку можна було б спиратися в оцінці ефективності міської ради, на сьогодні також не існує. Це означає, що юридично громада не може впливати на розміри зарплат.

Тобто й оцінити, чи заслужили працівники міської ради премії, об’єктивно не можливо. Для цього потрібно спочатку створити стратегію і відповідно до загальних показників вивести KPI кожному керівнику.

Зміни до Закону про органи місцевого самоврядування

У квітні 2024 року Комітет державної влади рекомендував парламенту винести на голосування законопроєкт, що стосується зокрема виплат премій ОМС.

Йшлося про внесення змін до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування (№ 11054).

Законопроєкт передбачає дві основних зміни:

  • встановлення мінімального розміру посадового окладу посадової особи місцевого самоврядування на рівні не менше мінімальної заробітної плати;
  • обов’язкове оприлюднення рішень ОМС про встановлення премій, доплат, інших грошових виплат посадовим особам місцевого самоврядування з їх обґрунтуванням на офіційному вебсайті відповідної ради не пізніше, ніж за 10 календарних днів з дня прийняття відповідного рішення.

 Станом на 23 вересня 2024 року проєкт закону очікує розгляду.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати ВПО: на які зміни варто очікувати переселенцям з 1 жовтня

У жовтні 2024 року в Україні продовжать виплачувати грошову допомогу для громадян із довідкою ВПО, які потребують підтримки. Утім, вже деяким категоріям потрібно звернутися зі […]

10:45, 01.10.2024 Скопіч Дмитро
Довідка

Як укласти декларацію з бахмутським лікарем у Києві та Дніпрі

Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута продовжує надавати медичні послуги у двох амбулаторіях — у Києві та Дніпрі. Пацієнти можуть отримати консультації сімейних лікарів, електронні […]

Screenshot 193 857e9

Не генератором єдиним: бюджетні альтернативи на випадок відключення електроенергії

Росіяни постійно обстрілюють українські об’єкти енергетики, через що в країні виникають відключення світла. Життя без світла сильно ускладняється, через що потрібно шукати альтернативні джерела. Енергетик […]

Як українцям отримати соціальне житло в Німеччині

Німеччина — одна з найбагатших країн світу, де ціни на життя не можна назвати низькими. Це стосується й оренди житла, яка стає непід’ємною в момент […]

10:00, 29.09.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]