Зима в Україні у 2024-2025 році буде складною. В першу чергу, через можливі блекаути. Про це вже неодноразово розповідали представники влади. Саме тому вже варто думати про підготовку до холодної пори року,
Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, які саме гаджети потрібні для того, щоб з комфортом пройти період відключень світла.
Які гаджети купити, щоб підготуватися до зимових блекаутів
Російські ракетні удари, які направлені об’єкти критичної інфраструктури, сильно вплинули на ситуацію з енергопостачанням в Україні. Наразі вона контрольована, але вже взимку може серйозно ускладнитися.
Деякі українці вже почали підготовку до зими, купуючи різноманітні корисні гаджети. Редакція ділиться списком, речі з якого варто встигнути придбати до зими.
Павербанки
Павербанки — це портативна батарея. Вона допомагає заряджати телефони та інші гаджети в періоди, коли немає світла. Загалом, їх вистачає для заряджання телефонів та інших невибагливих приладів, зокрема, роутерів та терміналів оптоволоконного зв’язку. Для ноутбуків вже потрібні варіанти, де максимальна вихідна потужність починається від 65 Ватт (для невибагливих ноутбуків) та доходить до 100 Ватт (для ігрових).
Ціна павербанків починається від 650 гривень та може досягати 9 000.
Зарядні станції
Для того, щоб заряджати потужніші гаджети вже потрібні зарядні станції. Наприклад, вони дозволять заряджати холодильники, телевізори або інші великі пристрої. Такого ефекту досягають за допомогою повноцінної розетки змінного струму та декількох портів для заряджання телефонів й планшетів.
Деякі моделі оснащені функцією сонячної зарядки, що дозволяє поповнювати заряд акумулятора станції за допомогою відновлюваної енергії та бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій
На ринку багато варіантів для різного бюджету. Найдешевші варіанти від брендів починаються від 8 000 гривень, їх можна взяти у кредит або оплатити частинами.
Ліхтарі та лампочки з акумулятором
Освітлення приміщення — важлива частина життя під час блекаутів, яка дозволить комфортніше перечекати періоди повної відсутності світла.
Ліхтарі на кожного члена сім’ї допоможуть орієнтуватися в темряві. Невеликі варіанти на батарейках навіть можна розвісити по дому й використовувати, як заміну звичайним лампам.
Іншим варіантом можуть стати спеціальні лампочки з акумулятором. Вони трошки дорожчі за власні аналоги без, але дозволяють освітлити кімнату протягом кількох годин, доки не увімкнуть світло. Коштують такі від 150 гривень.
Портативні газові плити
Якщо у квартирі є лише електрична плита, слід подбати про альтернативні джерела для приготування їжі. Гарним варіантом можуть стати спеціалізовані портативні газові плити, які працюють від газових балонів. Це означає, що її можна буде навіть використовувати у випадку, якщо буде вимкнено газ.
Настільні газові плити в магазинах коштують відносно недорого. Гарні варіанти на дві конфорки коштують від 700 гривень.
Термос
Особливий циліндричний гаджет, який дозволяє зберігати напої з їх початковою температурою. Загалом, їх використовують для зберігання чаю чи кави під час тривалих мандрівок і коротких прогулянок на природі.
Відключення світла трошки розширило спектр можливих способів застосувань термосів. Зокрема, цей гаджет дозволяє пити різноманітні напої в будь-який час, що може допомогти людям у періоди блекаутів чи відсутності газопостачання.
Якісні термоси можна купити в різних магазинах. Їх ціни починаються від 500 гривень.
Читайте також:
- Як вибрати генератор та про які небезпеки потрібно знати: пояснення енергетика
- Не генератором єдиним: бюджетні альтернативи на випадок відключення електроенергії
- Як уникнути завищених платіжок за світло: пояснення фахівця
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!