Що робити, якщо не прийшла субсидія: корисний алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:10, 13 Грудня 2024
Грошова субсидія / фото ілюстративне, Depositphotos

В Україні бувають випадки, коли людям, які від держави, не приходять гроші в межах цієї програми. Це може бути пов’язано з великою кількістю проблемних питань, серед яких і проблеми з документацією, і наявність боргів. 

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що робити, якщо не прийшла субсидія.

Житлова субсидія 2024-2025

Субсидія — особливий вид соціальних виплат, який покриває певну частину витрат домогосподарства на оплату житлово-комунальних послуг. Вона розраховується індивідуально для кожної сім’ї.

У 2024-2025 роках загальний розмір субсидій буде перерахований в автоматичному порядку, адже жодних змін у процедурі їх призначення не відбувалось. Це означає, що більшості українців, яким призначали субсидію, не потрібно нікуди додатково звертатися з приводу її продовження. Водночас звернутися за призначення субсидій потрібно:

  • громадянам, які раніше не одержували допомоги від держави та планує вперше оформити субсидію ;
  • тим, кому не була призначена субсидія у попередньому періоді через наявну заборгованість, проте її вдалося погасити;
  • громадянам, які отримували допомогу, але в сім’ях яких відбулися зміни у майновому стані чи складі, змінився соціальний статус чи перелік житлово-комунальних послуг, потрібно подати інформацію про такі зміни упродовж 30 днів.

Що робити, якщо не прийшла допомога у 2024-2025

Головною причиною, через яку можуть відмовити в наданні відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг, є знайдена помилка у документаціях. Якщо громадянин зіштовхнувся з подібною проблемою, то у нього є 14 днів на те, щоб доповнити або виправити дані з офіційних джерел інформації. 

Вже після оновлення документів, представники Пенсійного фонду Україні (ПФУ) можуть призначити виплати, повідомивши про нове рішення.

Іншою проблемою, через яку субсидія може не прийти — це наявність боргу. Для того, щоб вирішити цю ситуацію, потрібно поступово його погасити, регулярно сплачуючи борг і не пропускаючи поточні платежі. У такому разі можна розраховувати на державну пільгу. Тоді під час звернення за субсидією потрібно буде додати копію договору про реструктуризацію з надавачем послуги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Spotify опублікував найпопулярніші українські пісні у 2024 році: список композицій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:35, 5 Грудня 2024
Прослуховування музики / фото ілюстративне, pexels

Сервіс для прослуховування музики Spotify опублікував список із найпопулярніших українських пісень у 2024 році. До нього потрапили як мелодичні композиції у жанрі постпанк чи андерграунд реп, так і запальні хіти, які вже підкорили світ.

Добірку популярних українських треків Spotify опублікував у своєму застосунку.

Топ-10 найпопулярніших пісень українською мовою у 2024 році

Українська музика наразі переживає один із найкращих періодів у власній історії, адже регулярно з’являються нові талановиті виконавці та виконавиці, які створюють мелодійні пісні. 

У 2024 році в Україні найулюбленішою піснею стала робота “Teresa & Maria” від Jerry Heil й Alyona Alyona, яка представляла країну на пісенному конкурсі “Євробачення-2024” у шведському місті Мальме.

Друге місце за кількістю прослуховувань зайняла мелодична робота “Я тобі брехала” від популярної виконавиці Klavdia Petrivna. Третє місце також відійшло їй, але роботі “Знайди мене”.

У топі також опинилися наступні пісні:

  • “Покохай мене”, Chico & Qatoshi та “100лиця”;
  • “А я все плакала”, Dorofeeva й Lebiga;
  • “Крепче”, KRBK;
  • “Барабан”, Артем Пивоваров і Klavdia Petrivna;
  • “Силуети”, SadSvit і Структура щастя;
  • “Забий”, Wellboy і Parfeniuk;
  • “Додому”, Wellboy.

Топ-10 українських артистів 2024 року

Музичний стримінговий сервіс Spotify опублікував також опублікував українських виконавців за принципом загальної кількості прослуховувань на усіх піснях у 2024 році. Цей топ виглядає наступним чином:

  • Klavdia Petrivna;
  • KRBK;
  • Скрябін;
  • Dorofeeva;
  • Yaktak;
  • Валентин Стрикало;
  • Kola;
  • SadSvit;
  • Jerry Heil;
  • Wellboy.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що таке довідки ОК-5 та чому її просять благодійники при видачі допомоги для ВПО: пояснення від БФ “Право на захист”

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:20, 5 Грудня 2024
Оформлення довідки ОК-5 / фото ілюстративне, Pexels

Довідка ОК-5 — це сформована індивідуальна відомость про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб. Вона часто є умовою для надання переселенцям грошової допомоги на проживання від благодійних організацій.

Редакція Бахмут IN.UA звернулася до БФ “Право на захист”, щоб дізнатися детальніше про довідку ОК-5, аспекти її оформлення та для чого ж вона дійсно потрібна при реєстрації на грошову допомогу від благодійників.

Що таке Довідка ОК-5

Довідки ОК-5 — це сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб. Вона формується за будь-який період, починаючи з 2000 року, та містить, зокрема, дані щодо суми заробітку для нарахування пенсії, страхового стажу, сплати страхових внесків.

Вона є частою умовою для видачі гуманітарної допомоги чи грошової підтримки для ВПО. Як зазначає координаторка безоплатної лінії юридичної допомоги БФ “Право на захист” Надія Коренєва, на законодавчому рівні не закріплений порядок надання благодійної допомоги. Це означає, що він визначається самими благодійними організаціями:

Як правило, порядок надання благодійної допомоги визначаються самими благодійними організаціями, в тому числі і перелік документів, які потрібно надати для отримання допомоги, а також вимоги до них. В багатьох випадках надання такої допомоги в благодійних організаціях пов’язують саме з матеріальним станом і доходами бенефіціара, то для підтвердження відповідності вказаним критеріям серед переліку документів обов’язковою умовою може бути та надання довідки ОК-5“, — зазначила Надія Коренєва.

Як отримати довідку ОК-5

Наразі довідку ОК-5 можна отримати як онлайн, так і офлайн. 

Для того, щоб отримати паперову версію документа, потрібно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України. При цьому можуть знадобитися наступні документи:

  • копія паспорта громадянина України або інший документ, який посвідчує особу;
  • документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта;
  • документи, що дають змогу ідентифікувати застраховану особу та її законного представника чи піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування;
  • документи, що посвідчують особу представника та її повноваження діяти від імені особи, яку він представляє, а також засвідчені копії документів, що дають змогу ідентифікувати особу.

Документація готуватиметься протягом 15 днів.

Другий спосіб — онлайн, за допомогою портала “ДІя”. Для цього потрібно:

  • зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID;
  • обрати у меню “Послуги” оформлення “Довідки ОК-5”;
  • перевірити коректність своїх даних у профілі користувача та оновити їх, якщо в цьому є необхідність;
  • надіслати запит на довідку.

Третій спосіб також відбуватиметься онлайн — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (зокрема через застосунок ПФУ). Для цього потрібно:

  • натиснути “Вхід” та авторизуватися на порталі або логіну, або системи ID.GOV.UA, або Дія.Підпис;
  • обрати розділ “Комунікації з ПФУ” та пункт “Додати запит на отримання електронних документів”;
  • обрати в полі “Тип звернення” необхідну довідку;
  • заповнити необхідні дані, при цьому деякі загальні вже будуть заповнені системою;
  • надати згоду на передачу та обробку своїх персональних даних;
  • натиснути “Відправити до ПФУ”.

Сама довідка формується та надсилається автоматично протягом кількох хвилин.

В БФ “Право на захист” надається безплатна юридична допомога, в тому числі й з оформленням документації. За словами Надії Коренєвої, до них періодично звертаються бенефіціари з питань оформлення довідки ОК-5. Утім, ці звернення стосуються саме порядку її отримання, адже вказану довідку досить просто отримати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де взяти витяг про фактичне місце проживання з дитиною: інструкція

Для отримання допомоги на дитину батьків можуть попросити надати документи, зокрема й витяг про фактичне місце проживання з дитиною. Наприклад, якщо донор надає перевагу допомозі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

15 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

15 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби […]

Як закрити ФОП офлайн та онлайн: гід

Бувають випадки, коли людина, яка є фізичною особою-підриємцем (ФОП), вирішує припинити свою підприємницьку діяльність. Це можна зробити у декілька кроків як онлайн, так і офлайн. […]

12:00, 05.01.2025 Скопіч Дмитро