Росіяни вбили цивільних у Часів Ярі: що відомо

Семаковська Тетяна 12:30, 20 Вересня 2024
Поліцейський на місці прильоту / фото Нацполіція

За добу поліцейські задокументували 2 816 ворожих обстрілів по всій лінії фронту та житловому сектору. У Часовому Яру внаслідок ударів ворога загинули двоє цивільних осіб, у Костянтинівці окупанти вбили людину та пошкодили 15 приватних будинків.

Про це інформує поліція Донеччині у Telegram-каналі. 

Часів Яр та Костянтинівка: жертви за добу

У Часовому Яру за останню добу внаслідок дронового та артилерійського ударів загинули двоє цивільних осіб, пошкоджено приватну оселю. 

Костянтинівку окупанти атакували градами і артилерією. Вбили цивільну особу, пошкодили багатоквартирний і 15 приватних будинків. В результаті обстрілу пошкоджено фасад багатоквартирного будинку, три лінії електромережі ДТЕК та 2 газопроводи.

Ситуація у Костянтинівці

Станом на зараз водопостачання часткове. Відсутня подача води з ВНС Біла Гора, як повідомляє Костянтинівська ОВА. У районах громади, де відсутнє централізоване водопостачання:

  • продовжується підвезення технічної води;
  • у резервуари котелень із технічною водою вмонтовано крани.

Наразі є доступ до 7 таких резервуарів, також у Костянтинівці працюють 10 свердловин для набору води, на 7-ми з яких можна отримати очищену воду. Приватні об’єкти торгівлі в громаді нині працюють частково, товари найпершої потреби є в наявності. Медичні заклади працюють та забезпечені медикаментами та перев’язувальним матеріалом.

По всій території Костянтинівської громади діє подовжена комендантська година (обмеження на пересування) та спеціальний режим світломаскування — з 17:00 до 09:00.

Мешканцям громади, будинки яких постраждали від ворожих обстрілів, видаються необхідні будівельні матеріали. Записатися на отримання матеріалів можна за телефоном: +380 (99) 463 5107 з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00.

Ситуація у Часів Ярі

На сьогодні в Часовому Яру лишаються до 470 жителів. За останні десять днів виїхали близько 20 людей. Допомогу їм надають міська військова адміністрація і кілька волонтерських організацій. У деякі райони доставити гуманітарну допомогу вже неможливо, як і евакуювати звідти людей.

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Примітка: над текстом працювала практикантка Софія Чорнобай

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Представникам влади, військовослужбовцям та робітникам критичної інфраструктури обмежать використання Telegram

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 20 Вересня 2024
Застосунок Telegram / фото ілюстративне

Національний координаційний центр кібербезпеки прийняв рішення обмежити використання застосунку Telegram в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури.

Про це повідомили пресслужба Ради національної безпеки та оборони України.

Обмеження використання Telegram

За словами представників СБУ та ГШ ЗСУ, наразі представники рф активно використовують Telegram для ведення гібридної війни. Зокрема, його використовують для кібератак, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення та визначення геолокації користувача для подальшого корегування ракетних ударів по Україні.

Для мінімізації ризиків, в Україні вводять заборону на встановлення та використання застосунку на службових пристроях наступних категорій громадян:

  • представників органів державної влади;
  • військовослужбовців;
  • працівників сектору безпеки та оборони;
  • операторів критичної інфраструктури.

При цьому зазначається, що обмеження не будуть поширювати на осіб, для яких використання Telegram є важливою частиною службових обов’язків.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Осіння казка починається: куди поїхати на вихідні неподалік Києва

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 20 Вересня 2024
Одна з локацій Межигір’я / фото Межигір’я

Відпочинок, це те чого ми чекаємо після важких робочих днів. Інколи хочеться вирватися з метушні великого міста та відпочити на природі чи насолодитися новими враженнями? Від затишних сіл і мальовничих пейзажів до історичних пам’яток і розважальних комплексів — ці місця стануть ідеальним вибором для проведення часу на вихідних, та дозволять насолодитися відпочинком без зайвих турбот.

Редакція Бахмут IN UA підготували кілька цікавих напрямків, що знаходяться недалеко від Києва. 

Відпочинок: куди можна поїхати недалеко від Києва

Київська область багата на різні активності для громадян, які бажають весело провести вихідні. В ній можна знайти справжні європейські парки, унікальні природні комплекси та навіть справжній кар’єр. Детальніше про кожне з цих місць для відпочинку дізнавайтесь далі в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Парк “Феофанія”

Восени парк “Феофанія” стає прекрасною локацією для відпочинку / фото парку “Феофанія”

Якщо ви шукаєте місце для відпочинку на вихідних, парк Феофанія стане ідеальним варіантом. Розташований всього за кілька кілометрів від столичної метушні, цей парк надає чудову можливість насолодитися природою, прогулятися серед мальовничих ландшафтів і провести час на свіжому повітрі.

Щотижня у понеділок та четвер, вхід вільний.

Краєвиди парку / фото парку “Феофанія”

Щоб відвідати парк в інші дні тижня, необхідно придбати вхідний квиток: 

  • одноразовий вхід для дорослих — 60 гривень;
  • одноразовий вхід для дітей та студентів (за наявності студентського квитка) — 30 гривень.

Пільгу на відвідування парку мають:

  • Герої України;
  • особи з інвалідністю;
  • учасники бойових дій;
  • члени сім’ї загиблого учасника бойових дій;
  • особи, що супроводжують інвалідів з обмеженими фізичними можливостями;
  • учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи;
  • діти з багатодітних сімей;

Також, можна замовити екскурсію територією, щоб поринути у світ флори парку “Феофанія”.

Екопарк “Медвино”

Олені – жителі сафарі-парку “Медвино” / фото з Facebook

Сафарі-парк “Медвино” — це унікальний природний комплекс поблизу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, в якому створені всі умови максимально наближені до дикої природи. Це не зоопарк, тому команда екопарку допомагає тваринам почувати себе вільно та відновлювати екосистему регіону. Маленька, але горда місія екопарку — оберігати та збільшувати поголів’я тварин, які занесені до Міжнародної Червоної книги. 

Парк розташований всього в кількох десятках кілометрів від Києва, цей екологічний оазис пропонує унікальну можливість насолодитися природою, активним відпочинком та знайти внутрішній спокій серед осінніх пейзажів. 

Аби відвідати екопарк, необхідно придбати квиток:

  • дорослий квиток — 300 гривень;
  • дитячий квиток — 150 гривень;
  • для дітей до 6 років включно — 1 гривні.

Також, екопарк надає можливість відпочити в глемпах. 

Примітка. Глемпінг – це один із напрямків екотуризму, відпочинок на природі у спеціальних наметах (глемпах) з елементами зручностей готелю: ліжко, меблі, кухня, душ, санвузол. 

За попереднім бронюванням, яке є обов’язковим, можна провести час на природі, не виходячи зі своєї зони комфорту. Тариф залежить від кількості осіб і варіюється від 2600 грн до 3100 грн за ніч. Більше деталей можна знайти на сайті екопарку за посиланням.

Ландшафтний парк “Буки”

Атмосферна локація розташована за 150 кілометрів від Києва / фото парк “Буки”

Якщо ви прагнете знайти місце де можна насолодитися мальовничими краєвидами та спокійною атмосферою, ландшафтний парк “Буки” стане цікавим варіантом саме для вас. Крім того, такий відпочинок допоможе й фізично.

Розташований приблизно за 150 кілометрів від Києва, цей парк вражає своєю природною красою та унікальними ландшафтними рішеннями. В ньому можна знайти водоспади й скелі, доглянутих садів і відпочинкових зон. Загалом, ландшафтний парк “Буки” дозволить розслабитися та побути на самоті з природою.

На території парку знаходиться безліч розваг, а також садиба Івана Суслова, завдяки якому зʼявився парк. Біля входу в парк знаходяться церква і каплиця. На території паркової можна знайти ресторан “Бакожин” та гостьовий будинок.

Парк працює лише у суботу та неділю з 9.00-17.00 (вхід вільний).

Національний парк “Межигірʼя”

Легендарний будинок став музеєм / фото Національний парк “Межигірʼя”

Парк Межигір’я, розташований всього за кілька кілометрів від Києва — відмінний варіант для відпочинку з родиною біля Києва. В парку можна побачити поєднання природних ландшафтів і культурних пам’яток, що робить це місце ідеальним для того, щоб втекти від міського життя і насолодитися спокійною атмосферою та природою. 

Для того, щоб потрапити на територію парку, необхідні вхідні квитки: 

  • дорослі 300 гривень;
  • пенсіонери – 150 гривень;
  •  діти до 14 років – 100 гривень.

Також, на сайті національного парку можна знайти план трьох маршрутів територією:

Ферма “Бабині кози”

На фермі “Бабині кози” можна відчути сільське життя на собі / фото ферма “Бабині Кози”

Відпочинок на фермі, якщо ви шукаєте місце для відпочинку на вихідних в Київській області, яке поєднує в собі елементи сільського життя, природи та унікального досвіду, то ферма “Бабині Кози” стане ідеальним вибором. 

Унікальне місце розташоване недалеко від Києва. Воно пропонує незабутню можливість зануритися у світ сільського життя, насолодитися атмосферою спокою та отримати нові враження.

Саму сімейну ферму “Бабині кози” створили у 2007 році. В ній займаються племінним розведенням кіз зааненської породи, виробництвом сиру та мила з козячого молока. 

Ферма відома своєю дружньою атмосферою і можливістю взаємодіяти з різними тваринами. Відвідувачі можуть погладити та погодувати кіз, дізнатися про їхній догляд та життя на фермі. Для дітей це буде захоплюючий досвід, а для дорослих — можливість повернутися до природи та відчути радість від спілкування з тваринами.

Вартість екскурсії:

  • для дорослих – 250 гривень;
  • для дітей шкільного віку – 150 гривень;
  • дошкільнята — безплатно.

У вартість входить екскурсійне обслуговування та дегустація свіжого молока, витриманих сирів, вина і чаю. 

Запис на екскурсію доступний за номером: +380 (99) 984 3601.

Коростишівський карʼєр

Коростишівський карʼєр часто порівнюють з локаціями Канади та США / фото Коростишівська міська рада

Коростишівський карʼєр – затоплений гранітний кар’єр поблизу міста Коростишів, туристичний об’єкт. Колись у кар’єрі видобували лабрадорит, габро та сірий граніт. Виробництво каменю на кар’єрі під Коростишевом почалось у 1890 році. За сто років кар’єр був одним з найбільших підприємств міста, на базі якого був створений гранітний завод. Після розпаду срср виробництво зупинилося, а кар’єр був затоплений. Відпочинок тут буде насолодою.

Територія навколо кар’єру ідеально підходить для відпочинку на свіжому повітрі неподалік Києва. На його території є численні зони, де можна розташуватися з їжею, насолоджуючись природними пейзажами й тишею. Загалом, це місце стане чудовим варіантом для відпочинку з родиною або друзями на вікенд. 

Коростишівський карʼєр розташований всього за кілька десятків кілометрів від Києва. До нього легко доїхати автомобілем або громадським транспортом. Саме цей факт робить його зручним для одноденних поїздок і короткого відпочинку. 

Дендропарк “Олександрія”

Мост в парку Олександрія / фото парк Олександрія

Парк Олександрія, розташований в місті Біла Церква, всього за кілька десятків кілометрів від Києва, можна назвати однією з природних перлин України. Цей історичний ландшафтний парк вражає багатством зелених насаджень та культурною спадщиною. 

Весь парк пронизує річка / фото парк Олександрія

Парк вражає своїми краєвидами. Тут можна знайти як просторі газони та доглянуті клумби, так і природні зони з лісовими насадженнями. Величезні алеї, живописні стави та мальовничі містки створюють неповторну атмосферу спокою і гармонії.

Вартість вхідного квитка до парку:

  • для дорослих — 35 гривень (на велосипедах — 45 гривень);
  • для студентів та школярів — 10 гривень (на велосипедах — 20 гривень);
  • для пенсіонерів — 2 гривні;
  • для ВПО: дорослі — 10 гривень, а для студентів й школярів — безплатно, пенсіонери — 2 гривні;
  • Інвалідам  I,  II   групи; ліквідаторам аварії на ЧАЕС І, II категорії, учасникам АТО, ООС, ветеранам війни, дітям війни, багатодітним сімʼям, родині загиблого військовослужбовця чи військовослужбовиці — безплатно.

Вартість вхідного квитка до музею:

  • для дорослих — 50 гривень;
  • для студентів, школярів та пенсіонерів — 25 гривень;
  • для ВПО — дорослі — 25 гривень, а студенти, школярі, пенсіонери — 10 гривень;
  • для родини загиблого військовослужбовця чи військовослужбовиці — безплатно.

Над текстом працювала практикантка Софія Чорнобай

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Представникам влади, військовослужбовцям та робітникам критичної інфраструктури обмежать використання Telegram

Національний координаційний центр кібербезпеки прийняв рішення обмежити використання застосунку Telegram в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури. Про це повідомили пресслужба […]

16:00, 20.09.2024 Скопіч Дмитро

Осіння казка починається: куди поїхати на вихідні неподалік Києва

Відпочинок, це те чого ми чекаємо після важких робочих днів. Інколи хочеться вирватися з метушні великого міста та відпочити на природі чи насолодитися новими враженнями? […]

15:00, 20.09.2024 Скопіч Дмитро

“На війні немає оцінок, тут ти або загинув або вижив. Третій варіант — стати трьохсотим”: історія ветерана АТО

Ветеран АТО, Володимир Поляков каже: “Я завжди казав на війні немає людей, які не бояться. Деякі можуть подолати цей страх, а деякі живуть у ньому. […]

Консультації з питань зайнятості для бахмутян: дата нової зустрічі у Вінниці

Консультації для бахмутян планують у понеділок, 23 вересня, у місті Вінниця. Тут відбудеться прийом спеціаліста Донецького обласного центру зайнятості. Бахмутяни зможуть отримати консультацію з питань […]

13:25, 20.09.2024 Скопіч Дмитро

Чи можуть батьки отримати допомогу на дитину, народжену за кордоном: пояснення

Через війну багато громадян України переїхали в інші країни світу, де вже встигли осісти та почати народжувати дітей. У новоспечених батьків одразу ж виникає питання: […]

12:00, 20.09.2024 Скопіч Дмитро