Російські військові не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. У місті зберігається складна ситуація, воно знаходиться під постійними обстрілами. Та попри це тут і досі лишаються жити сотні людей.
Яка зараз ситуація в місті, редакції “Бахмут IN.UA” розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.
Часів Яр: воєнна ситуація
Наразі в Часовому Яру зберігається стабільно важка ситуація. Обстріли у громаді не припиняються. Також окупанти активізували штурмові дії для захоплення міста.
ЗСУ тримають оборону міста по каналу Сіверський Донець — Донбас. Останнім часом деякі російські джерела стверджують, що окупантам вдалося його перетнути. Однак очільник міста цю інформацію не підтверджує.
“Місто переживає щоденні обстріли та щоденні намагання окупантів штурмувати його. Однак Часів Яр тримається, і ми намагаємося працювати, наскільки це можливо в умовах бойових дій. Вони (окупанти — ред.) багато чого пишуть. Перейти канал вони намагаються щодня по декілька разів, але поки що їм це не вдається. Заяви окупантів про перехід каналу я підтвердити не можу”, — зазначає Сергій Чаус.
Часів Яр: скільки лишається людей
На сьогодні в Часовому Яру лишаються до 470 жителів. За останні десять днів виїхали близько 20 людей. Допомогу їм надають міська військова адміністрація і кілька волонтерських організацій. У деякі райони доставити гуманітарну допомогу вже неможливо, як і евакуювати звідти людей.
“Цього тижня було евакуйовано двох людей. Поки що далі тиша. Основна маса людей, які лишаються в місті, — люди похилого віку. Їм дуже важко переступити межу, коли ти повинен покинути свою оселю, яку будував власними руками. На даний момент вони відмовляються від евакуації. Але при цьому є в місті і люди працездатного віку. Окрім нас, місцевим жителям допомагають декілька волонтерських організацій, які намагаються проїжджати в місто. Кожного разу ми з ними обговорюємо і плануємо як та куди їхати. Є райони в місті, куди взагалі проїхати неможливо. Вони хоч і під контролем України, але безпекова ситуація там така, що прорватися неможливо”, — розповідає Сергій Чаус.
Жителів Часового Яру вкотре просять евакуюватися задля збереження власного здоров’я і життя. Складна ситуація в місті не дозволяє навіть надавати медичну допомогу тим, хто постраждав від обстрілів.
“Звичайно, ні про яку роботу медиків у місті не йдеться. Ми буквально прориваємося на евакуацію, а про забезпечення роботи медиків взагалі не може бути й мови. Наразі в місті є певні точки, куди можна звернутися за наданням допомоги в доїзді кудись. Місцеві їх знають. Наприклад, цього тижня в нас сталася ситуація, коли людина отримала поранення. Своїм ходом вона, стікаючи кров’ю, дійшла до певної точки, де їй затягли джгут на руці і надали допомогу в доставці до медичного закладу. Все це складно і кожного разу це індивідуально. Тому моя порада всім — евакуюйтеся, поки є можливість. Не наражайте свої життя на небезпеку”, — зауважив начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.
Контакти для евакуації
Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.
Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
Читайте також:
- Евакуація до Чернівецької області з Донеччини: як скористатися
- Початок опалювального сезону в Покровську під великим питанням: яка ситуація в місті
- Росіяни хочуть досягти перемоги на полі бою до 2026 року: що відомо про плани рф
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!