Росіяни поблизу Бахмута виснажені: в ІSW відповіли, чи можуть окупанти зробити ротацію

Семаковська Тетяна 09:49, 28 Серпня 2023

ЗСУ продовжують наступати на Бахмутському напрямку, але не здобули жодних підтверджених перемог за 27 серпня. В районі Бахмута, за твердженням російських військових оглядачів — росіяни проводять ротацію. Втім аналітики ІSW не бачать цьому підтвердження.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

Окупанти наступають без підтримки артилерії

Речник Східного угруповання сил АТО Ілля Євлаш заявив, що російські сили в районі Бахмута зазвичай проводять штурми спеціальними штурмовими загонами, іноді без артилерійської підтримки, за якими потім слідує регулярний російський особовий склад.

Росіяни звітують про відбиті атаки

Росіяни продовжують наступати на Бахмутський напрямок. Фото: ISW

Російські блогери стверджують, що ЗСУ провели безуспішні штурми в районі н.п. Кліщіївка та Курдюмівка. Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров заявив, що українські силовики продовжують атакувати підрозділи чеченського спецназу “Ахмат”, які утримують позиції в районі н.п. Кліщіївка.

Російські війська продовжили контратаки під Бахмутом 27 серпня, але не просунулися вперед. Український Генштаб повідомив, що окупанти провели невдалі наступальні дії поблизу:

  • Оріхово-Василівки;
  • та Кліщіївки.

Аналітики Інституту вивчення війни сумніваються у російських силах

Російські блогери стверджували, що їхні війська відвоювали до половини нещодавно втрачених позицій біля Кліщіївки, хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження.

За даними джерел рф, як російські, так і українські сили проводять ротацію в районі Бахмута і розгортають підкріплення.

Відтак, 24 серпня український командир, який діє в районі Бахмута, заявив, що російські сили перекинули “свіжі” людські ресурси з новостворених підрозділів, а також осіб з ТОТ. ISW вже спостерігав, як російські блогери описували ймовірні тактичні ротації, що відбуваються на місці, як ротації.

Однак, на думку аналітиків — це ймовірно, не описує справжні ротації, оскільки російські війська, не мають необхідних оперативних резервів для цього. Фахівці з Інститут дослідження війни також не спостерігають докази того, що останнім часом додаткові російські підрозділи або з’єднання прибувають на бахмутський напрямок. 

А от, українські сили нещодавно провели ротацію на інших ділянках фронту і, ймовірно, мають оперативні резерви для проведення подальших ротацій.

Нагадаємо, що ЗСУ взяли під вогневий контроль ділянку траси Горлівка — Бахмут

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Зимова горотерапія для військових: як долучитися до безплатного відпочинку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 24 Листопада 2024
Горотерапія для військових / фото Metta, NGO

Громадська організація Metta, NGO відкрила реєстрацію для демобілізованих військових, які бажають безплатно відпочити в горах взимку. Його планують провести у спеціальному таборі з 5 по 8 грудня 2024 року.

Про це повідомили представники Metta, NGO в Facebook

Відпочинок для військових

Відпочинок для військових відбудеться з 5 по 8 грудня 2024 року в Карпатах. Організатори обіцяють військовим зцілення через походи горами та повернення до себе через взаємодію з іншими людьми. Все це супроводжуватимуть психологи та гіди, серед яких також ветерани війни. Зокрема, нинішній похід проводитиме Олексій Кушнєр з Nomad.live.

Сам виїзд запланований на 5 грудня, о 07:30, зі Львова. Спеціальний автобус безплатно довезе учасників до місця зустрічі. Їм же гарантують й повністю безплатне проживання та харчування.

При собі рекомендують мати наступні речі:

  • речі по погоді;
  • капці домашні або шкарпетки (для комфорту в притулку);
  • зручне взуття, яке може витримувати дощ (якби раптом ми потрапили під дощ в поході);
  • дощовик;
  • вушні затички та маска за потреби для комфортного сну;
  • термос;
  • ліки за індивідуальною потребою (загальна аптечка в нас є);
  • музичний інструмент – якщо хочете прихопити зі собою);
  • смаколики собі;
  • рушник;
  • одяг для сну;
  • килимок /каремат чи сідачку;
  • термочашку або будь-яке інше горнятко, ложку (для перекусу в мандрівках).

Як долучитися

Для того, щоб взяти участь в поході, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Києві з’явиться безплатна ковзанка для дітей з безлімітним катанням: дата відкриття

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 24 Листопада 2024
Ковзанка / фото Ice & Lights

Вже у наступну суботу, 30 листопада, в Києві запустять відкриту ковзанку Ice & Lights. Вона буде безплатною для дітей до трьох років.

Про це повідомили організатори ковзанки на сторінці в Instagram.

Ковзанка в Києві

Нова київська ковзанка, яка отримала назву Ice & Lights, відкриється на території артзаводу “Платформа”. Вона працюватиме по принципу безлімітного катання.

Вартість квитків сягатиме 400 гривень. У ціну входитиме вартість доступу до ковзанки, ковзани та послуги інструкторів, які працюватимуть на місті. Окрім того, організатори обіцяють повноцінну зону відпочинку з гарячими напоями.

Вхід же для дітей до трьох років буде безплатним.

Працюватиме нова ковзанка щодня, з 10:00 по 21:00. Вона буде розташована за адресою: місто Київ, вулиця Якова Гніздовського, 1А.

Куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися унікальною атмосферою радості та спокою.

Редакція Бахмут IN.UA в матеріалі за посиланням ділиться власною добіркою цікавих місць в Києві, які варто відвідати пізньою осінню та взимку. В ній можна знайти безкрайні паркові зони, унікальні архітектурні творіння та навіть музеї з шедеврами мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. І все це розкривається взимку, коли випадає перший сніг.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

«Після перемоги згадаю всіх тих, кого втратили на цьому шляху», — захисник з Бахмутського напрямку

Українські військові вже більше року захищають Бахмут від російських окупантів. Одним з захисників є боєць із позивним Рогозь. Він заступник командира 1-го штурмового бату. Про […]

17:20, 27.08.2023 Ганна Бокова

“Є людина, яка за квіткою може ідентифікувати місцевість”: закулісся роботи DeepStateMAP

DeepStateMAP — мапа, яку знає кожен українець. Саме за допомогою цього ресурсу багато українців слідкують за просуванням ЗСУ та ситуацією на фронті. Однак, мало хто […]

photo 2022 12 19 14 36 22 89983

«Речі приходять в крові, їх потрібно відпирати»: волонтер Анатолій Таран про роботу у шпиталях

Анатолій Таран волонтерить ще з 2014 року, чоловік забезпечує медичні шпиталі  гуманітарною допомогою, зокрема працює в Павлограді. Ранок волонтера починається з дзвінка з медустанови, за […]

Screenshot 840 9a50a

Без штанів та взуття: полонений кадирівець розповів, як приїхав воювати в Донецьк

В період 9-10 липня Глава Чечні та прихильник російського диктатора рамзан кадиров заявив, що його спецназ “Ахмат” передислокувався в Кліщіївку, біля якої ЗСУ просунулися за […]