Росіяни опублікували список понад десятка людей, яких вивезли з Часового Яру та Соледара

Валентина Твердохліб 10:45, 4 Жовтня 2024
Окупанти в Бахмуті / фото росджерела

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово підконтрольних їм територій. Як зазначають окупанти, за 2024 рік вони, нібито, вивезли понад 20 людей з Часового Яру та Соледара.

Про це повідомляють росіяни на своїх пропагандистських каналах.

Росіяни вивезли людей з Часового Яру і Соледара

За даними окупантів, з березня по вересень 2024 року вони вивезли 22 людей з Часового Яру, Соледара та села Іванівського Бахмутського району. Де тепер перебувають “евакуйовані” не повідомляється.

Серед вивезених 13 чоловіків і 9 жінок. Всі вони дорослі, дітей у списках немає. Близько половина евакуйованих — люди пенсійного віку.

У таблиці, що публікують окупанти, є інформація про самих “евакуйованих” та дати їх вивезення.

Серед “евакуйованих”:

  • Левченко Роман Миколайович 1971 р. н.;
  • Полькін Олександр Петрович 1959 р.н.;
  • Полькіна Вікторія 1972 р. н.;
  • Борщов Сергій Іванович 1963 р. н.;
  • Ігнашин Сергій Вікторович 1964 р. н.;
  • Ігнашина Галина Миколаївна 1967 р. н.;
  • Кононов Павло Іванович 1977 р. н.;
  • Воробйова Галина 1963 р. н.;
  • Колено Станіслав 1967 р. н.;
  • Губін Олександр Вікторович 1967 р. н.;
  • Дайберт Поліна Вікторівна 2004 р. н.;
  • Дейнега Зарина Сафарівна 1977 р. н.;
  • Дейнега Тимур Андрійович 1999 р. н.;
  • Зогов Клавдія Петрівна 1946 р. н.;
  • Зогов Сафар 1940 р.н.;
  • Рябишко Тетяна Анатоліївна 1959 р. н.;
  • Жалдак Вадим Миколайович 1979 р. н.;
  • Сташкевич Іван Степанович 1982 р. н.;
  • Стиранець Василь 1995 р. н.;
  • Нестеренко Костянтин 1956 р. н.;
  • Бородич Олександр 1981 р. н.;
  • Бородич Віктор Андрійович 2005 р. н.

Раніше редакція “Бахмут IN.UA” розповідала, як жителів Бахмута приймають в окупованому Шахтарську. Замість комфортних осель, які окупанти обіцяють евакуйованим, людей селять у спортзали, забирають у них телефони і не можуть забезпечити ліками. Примітно, що окупанти вкрай рідко публікують фото житла, де розміщують евакуйованих з України людей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки дитячих будинків сімейного типу з Донеччини отримають житло

Валентина Твердохліб 18:00, 7 Листопада 2024
житло
Дитячий будинок сімейного типу з Донеччини / фото Вадим Філашкін

Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Житло для дитячих будинків сімейного типу

Безоплатне житло в більш безпечних регіонах України отримають 20 дитячих будинків сімейного типу з Донеччини. Його нададуть родинам до кінця цього року.

Житло нададуть у:

  • Київській області — 5 родин;
  • Одеській області — 4 родини;
  • Дніпропетровській області — 3 родини;
  • Вінницькій області — 2 родини;
  • Івано-Франківській області — 2 родини;
  • Полтавській області — 1 родина;
  • Черкаській області — 1 родина;
  • Кіровоградській області — 1 родина;
  • Закарпатській області — 1 родина.

Наразі триває пошук житла для дев’яти дитячих будинків сімейного типу. 11 приміщень вже знайдено, зараз їх розглядають для проживання сімей з прийомними дітьми.

Родини мешкатимуть у житлі, придбаному за державні кошти. При цьому оселі не належатимуть дитячим будинкам сімейного типу. Воно перебуватиме у власності громад, де ті проживають, а сім’ї отримають його в безоплатне користування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ІРЦ: як працює в евакуації та скільки навчаються дітей

Валентина Твердохліб 16:49, 7 Листопада 2024
Приміщення Бахмутського ІРЦ до війни / фото Бахмутська міськрада

Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному форматі.

Про це редації “Бахмут IN.UA” розповіла директорка Бахмутського ІРЦ Оксана Коляденко.

Бахмутський ІРЦ: як проходить навчання

Наразі Бахмутський ІРЦ проводить навчання для дітей з особливими освітніми потребами у двох форматах. Переважна більшість вихованців навчаються дистанційно, заняття проходять онлайн.

Також бахмутяни мають можливість відвідувати очні заняття. Вони проходять у Дніпрі, в хабі “З Бахмутом у серці”. Фахівець-консультантка Світлана Жизневська проводить очні заняття для дітей і консультації для батьків, які проживають у Дніпрі.

Цього навчального року на супроводі в Бахмутському ІРЦ перебувають 361 дитина з особливими освітніми потребами. Це діти дошкільного і шкільного віку.

Директорка ІРЦ каже, що на початку дистанційного навчання були виклики, але їх успішно подолали.

“Наші діти забезпечені технікою, тому в цьому не було труднощів. Та все ж перелаштуватися на дистанційну форму було складно, адже для дітей з особливими освітніми потребами важливий контакт з фахівцями. Раніше вони ходили до нас на проходження комплексної оцінки, відвідували корекційно-розвиткові заняття. Тепер же все це переважно в дистанційному форматі. Поступово робота налагодилася і ми надаємо ті ж самі послуги, що і в Бахмуті, але онлайн. Також ми пропонуємо очні заняття з фахівцем-консультантом у Дніпрі”, — зазначила Оксана Коляденко.

Заняття в Бахмутському ІРЦ відвідують і діти, які вимушено евакуювалися за кордон.

“Є діти, які відвідують заняття з-за кордону, таких дітей не мало. В основному це діти з інвалідністю, які навчаються на педагогічному патронажі. А діти , які навчаються на інклюзивному навчанні, отримують послуги в закладах освіти. Все ж більша частина вихованців — це ті, які знаходяться в Україні”, — каже Оксана Коляденко.

Кожного навчального року Бахмутський ІРЦ набирає нових вихованців.

“Кожного року ми набираємо на інклюзивне навчання дітей дошкільного і шкільного віку. Також ми набираємо спеціальні групи дітей дошкільного віку, які потребують занять з логопедом. Одні діти випускаються по досягненню відповідного віку, а інші починають навчання. Заняття ми проводимо лише для бахмутян, але за консультацією до нас звертаються й батьки з інших міст. Наприклад, пішли до свого ІРЦ в місті, але потім звернулися до нашого закладу за допомогою. Ми маємо багато позитивних відгуків від батьків щодо нашої роботи і щодо роботи наших фахівців, тому щороку маємо нових вихованців”, — зазначила Оксана Коляденко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

житло

Скільки дитячих будинків сімейного типу з Донеччини отримають житло

Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України. Про це повідомив голова Донецької […]

ірц

Бахмутський ІРЦ: як працює в евакуації та скільки навчаються дітей

Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному […]

юнісеф

ЮНІСЕФ видаватиме грошову допомогу ВПО, які проживають на Харківщині: деталі

ЮНІСЕФ видаватиме грошову допомогу на Харківщині. Її можуть отримати жителі Новгород-Сіверської громади та переселенці, які туди переїхали. Про це повідомляє Новгород-Сіверська міська громада.  Допомога від […]

В місті Жовті Води працюватиме ЦНАП для бахмутян: дата

8 листопада, у четвер, для бахмутян, які проживають у місті Жовті Води на Дніпропетровщині працюватиме фахівець ЦНАПу Бахмутської міськради. Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян […]

селидового

За добу росіяни вивезли з Селидового 76 людей: серед них дитина. Куди “евакуюють”

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Наразі російські військові активно вивозять людей з нещодавно захопленого Селидового. Лише за минулу добу з […]