Російські окупанти опублікували відео з Бахмута, у ньому можна побачити частини знайомих вулиць, а також Бахмутський міський народний дім.
Редакція зібрала нові фото Бахмута.
Бахмутський Народний дім
З весни 2023 року місто Бахмут перебуває під російським контролем, окупанти не можуть тут до кінця закріпитися, але ведуть активні штурми, руйнуючи те, що ще залишилося від міста.
На одному із відеороликів росіяни зазняли вигляд міського Народного дому, який був розташований неподалік від Алеї Троянд. Рік та дата зйомки невідомі, ймовірно, що це кінець 2023 та початок 2024 року. Будівля Народного дому була зведена 1950-х роках, у якості палацу культури заводу “Цветмет”.
Чітко побачити стан Народному дому не вдається, але, як бачимо на фото, тут збереглися колони та навіть зовнішнє оздоблення фасаду. Втім задня частина споруди точно зруйнована, це було помітно на кадрах за листопад 2023 року.
Навколо будівлі — тотальна руїна. Нагадаємо, що на початку повномасштабного вторгнення Народний дім в Бахмуті став великим гуманітарним центром, тут плели маскувальні сітки та видавали хліб мешканцям міста. Про роботу волонтером згадує Микола Єрьомка, художник з Донеччини, який вимушено переїхав до Бахмута в 2016 році.
“До останнього ми працювали на роздачі хліба. Там же гуманітарну допомогу видавали в Народному Домі, там залишалося три людини на видачі. Власне, працював я, костюмер Тетяна Миколаївна й Козак Наталія Вікторівна, вона ще там залишається. Поки не перестали підвозити хліб, ми працювали, тепер наша місія гуманітарна закінчилася там”, — каже пан Микола.
Нижче можна побачити фото Народного дому в Бахмуті до приходу росіян. Навесні 2023 року споруду зруйнували, у мережі в цей час опублікували відео, у якому, як стверджувалося були начебто бійці 77-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ, які відходили від Народного дому. Військові повідомили про “підрив будинку”, втім немає підтверджених даних, що це дії української сторони.
Вся інфраструктура Бахмута була зруйнована лише через одну причину — російське вторгнення на територію України.
Читайте також:
- День пам’яті Героїв Небесної Сотні: архівні кадри з Бахмута
- Роковини обстрілу Бахмута: згадуємо події 13 лютого 2015 року
- “Брусничка”, Антимайдан та обстріл прокуратури: яким був Бахмут 10 років тому
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!