“Перебігають полями до нас у тил”: військовий розповів про нову тактику росіян

Валентина Твердохліб 10:10, 9 Вересня 2024
Сили оборони
Український захисник на бойовій позиції / фото Генштаб

Росіяни продовжують атакувати українських військових на Донеччині. За вихідні вони мають просування на деяких напрямках. Щоб мати ще більше успіхів на фронті, окупанти опанували ще й нову тактику ведення бою вночі.

Про це йдеться у зведеннях Генштабу та аналітиків DeepState.

Лінія фронту в Донецькій області на 9 вересня

За даними аналітиків DeepState, цими вихідними російська армія захопила селище Невельське Покровського району та просунулася у Красногорівці. За минулу добу окупантам вдалося окупувати село Водяне Покровського району та просунутися у Гродівці. Також тривають бої північніше міста Гірник Курахівської громади.

Мапа DeepState / скриншот

Також військові повідомляють, що окупанти намагаються вибити ЗСУ з-під Кліщіївки.

“Околиці Кліщів — накати були з самого ранку, намагалися вибити маленькими групами по 6-7 чоловік та дронами. Позиція залишається на контролі, на жаль є 200 хлопці, 300 тільки що евакуювали”, — повідомляє військовий з позивним “Бахмутський Балу”.

Також окупанти не полишають спроб штурмувати село Торське Лиманської громади, яке було деокуповане восени 2022 року.

“На сході від Торського п*д*ри проводили чергову спробу штурму, але успіхів не досягли. Знищено БМП (арта), 2 ББМ (дронами)”, — пише військовий “Айдару” Станіслав Бунятов.

За словами військового, росіяни опанували нову нічну тактику ведення бою. Вона вже має часткові успіхи для окупантів.

“Групами по 2-3 особи вони перебігають полями нам в тил і займають кругову оборону, попри втрати 80% особового складу, 20% все таки добігають. Накопичена за ніч штурмова група зранку починає штурм наших позицій в тилу, відволікаючи на себе увагу. За цей час по такій же схемі до них підтягують групи по 5-6 людей, формуючи ударну групу розміром в роту. Що з цього виходить, думаю розуміє кожен”, — пише Станіслав Бунятов.

Дані від Генштабу

На Краматорському напрямку окупанти намагалися прорвати українську оборону в районах Андріївки, Майського, Часового Яру, Білої Гори, Предтечиного та Кліщіївки. Всі атаки ворога зупинили.

На Торецькому напрямку окупанти штурмували поблизу Дружби.

На Покровському напрямку наші захисники відбили 39 атак. Основні зусилля ворог зосереджував у районах Зеленого Поля, Воздвиженки, Новотроїцького, Гродівки, Новогродівки, Селидового, Маринівки та Михайлівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Травня 2025
полтаві
Відкриття центру для ВПО в Полтаві / фото Краматорська РДА

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді.

Про це повідомляє Краматорська РДА.

Підтримка ВПО у Полтаві

У Полтаві відкрився новий центр підтримки ВПО “Ми разом”. Він прийматиме людей, які евакуювались з Краматорського району.

Головна мета роботи осередку — надання гуманітарної допомоги та підтримка родин переселенців у адаптації та соціалізації в новій громаді. Тут будуть доступні такі послуги:

  • медичні;
  • психологічні;
  • юридичні;
  • освітні;
  • соціальні;
  • культурні;
  • спортивні.

Центр підтримки ВПО Краматорського району “Ми разом” працює за адресою: місто Полтава, вулиця Юліана Матвійчука, 115 (четвертий поверх). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00.

Також функціонує гаряча лінія для дистанційних звернень: +380 (50) 873 1696.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]

полтаві

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]

вокзалу

Що залишилось від багатоповерхівок біля вокзалу в Бахмуті — нові фото

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]

бебі-бокси

У прифронтових регіонах України видають безоплатні набори для немовлят: як отримати

Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]

часів ярі

Рф активізувала штурми в Часів Ярі: проводять до 7-9 атак щодня

У Часів Ярі тривають активні бої. Окупанти не припиняють спроб повністю захопити місто. Останніми днями ворог активізував наступ. Щодня ЗСУ відбивають до 7-9 ворожих атак. […]