Українська армія не стоїть на місці та продовжує розвивати власні технології, які допомагають знищувати ворога та рятувати життя власного особового складу.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає про останні технологічні досягнення української армії, які вже активно використовуються.
Підземний шпиталь для ВСУ
Нещодавно в Україні запрацював перший підземний стабілізаційний пункт для військових. В ньому розмістили дві операційні й реанімаційні блоки, а також робоче приміщення й модуль відпочинку для медиків. Він оснащений сучасним медичним обладнанням, зокрема, кисневими концентраторами, апаратами ШВЛ, кардіомоніторами й дефібриляторами.
Сам підземний пункт для лікування поранених бійців ЗСУ побудували на базі шести збільшених сталевих бункерів біля лінії фронту, кожен з яких має довжину 7,6 метра й діаметр 2,5 метра. В них встановили системи вентиляції, водопостачання, водовідведення й альтернативні джерела живлення. Це все доповнили спеціальними засобами радіоелектронної боротьби, що дозволяє не боятися дронів.
Проєкт вже використовується. До того ж його планують розвивати. В його межах передбачено будівництво понад 20 підземних стабілізаційних пунктів.
Робот-диверсант в ЗСУ
Іншою інновацією, яка активно використовується в зоні бойових дій, стала наземна роботизована платформа під назвою Ratel S.
Цей робот-диверсант на службі в ЗСУ являють собою спеціальну рухому платформу, яка призначена для знищення різних цілей на полі бою, передусім ворожої бронетехніки, за допомогою протитанкових мін ТМ-62.
Зазначимо, що Ratel S вже має певні результати власної роботи. Наприклад, саме за його допомоги ЗСУ підірвали міст у селі Іванівське на Донецькому напрямку, що суттєво ускладнило ворожу логістику.
Пушилін регулярно фігурує в новинах окупаційної влади, це другий ватажок терористичного угрупування так званої “донецької народної республіки”. Як денис пушилін опинився на цій “посаді” та звідки він родом?
Редакція зібрала детальне досьє на колаборанта
Денис пушилін: зв’язок з Україною
Денис пушилін народився 9 травня 1981 року у Макіївці Донецької області. З 2014 року рідне місто колаборанта є окуповане російськими військами.
Пушилін закінчив Макіївський міський ліцей, пробував навчатися у Донбаській національній академії будівництва і архітектури на факультеті економіки, маркетингу і менеджменту, але не завершив навчання. Після ліцею денис пушилін служив у рядах Нацгвардії України у Криму.
У 2013 році денис пушилін очолив новостворену політичну партію “Ми маємо мету” (скорочено — “МММ”). Від цієї політичної сили балотувався у Верховну Раду на 94-му окрузі в Київській області. За результатами виборів на округу зайняв 19 місце, отримавши 0,08% голосів. У заяві про реєстрацію партії “МММ” метою її діяльності було “сприяння зміцненню і відродженню України, як незалежної, правової, демократичної, суверенної і сучасної держави”.
Денис пушилін: кар’єра “днр”
5 квітня 2014 року пушилін став заступником так званого “народного губернатора” Донецької області павла губарєва, після чого очолив мітинг жителів Донецька. 7 квітня було проголошено створення “днр”, а пушилін став співголовою тимчасового уряду. 15 травня 2014 року став головою “верховної ради днр”, що на той момент було найвищою посадою в так званій республіці.
9 листопада 2014 року тодішній голова “днр” олександр захарченко призначив пушиліна постійним повноважним представником республіки на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську.
Денис пушилін: голова “днр” і політична кар’єра в росії
31 серпня 2018 року в Донецьку вбили олександра захарченка і тимчасовим виконувачем обов’язків голови днр було оголошено його заступника дмитра трапезникова. Однак 6 вересня виконуючий обов’язки генерального прокурора днр андрій співак оголосив це рішення незаконним. Він відправив звернення до пушиліна і поклав на народну раду днр обов’язок призначити нового очільника так званої “республіки”, новий склад ради міністрів і центральної виборчої комісії.
7 вересня депутати народної ради днр призначили пушиліна тимчасовим виконувачем обов’язків голови днр до виборів, що були призначені на 11 листопада 2018 року. 20 листопада 2018 року денис пушилін, набравши 60,85% голосів на “виборах”, офіційно став головою “днр”.
Наприкінці 2021 року пушилін почав ще й політичну кар’єру у росії — став членом партії “єдіная росія” і урочисто отримав партійний квиток від дмитра медведєва.
Денис пушилін: створення приводів до повномасштабної війни
На початку 2022 року пушилін заявив про “загрозу загострення військово-політичного конфлікту з Україною”. А вже 18 лютого був розіграний масштабний спектакль. Ватажок “днр” заявив, що “ситуація йде до війни і українські війська можуть почати вторгнення в будь який момент”. У той же день в Донецьку увімкнули сирени і пушилін оголосив про евакуацію з днр до росії. При цьому евакуюватися чоловікам віком від 18 до 55 років не дозволили, їх не випускали за межі ордло.
Тоді ж, зважаючи на загострення ситуації, Україна запропонувала провести позачергове засідання Тристоронньої контактної групи. Та представники окупаційних адміністрацій відмовились від зустрічі.
21 лютого 2022 року пушилін поїхав у москву, де підписав з путіним договір про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між росією і днр. Після підписання документа він заявив, що “кордони днр мають бути в межах Донецької області України”.
Денис пушилін: санкції і воєнні злочини
29 квітня 2014 року дениса пушиліна включили до списку осіб, щодо яких введено санкції — заборону на в’їзд та заморожування активів до ЄС. 12 травня його включили до списку санкцій Канади, 20 червня — до списку санкцій США. Також він включений до списків санкцій Австралії, Швейцарії, Ліхтенштейну, Норвегії, Японії і Нової Зеландії.
У травні 2014 року пушиліна оголосили в розшук за скоєння дій з метою повалення конституційного ладу і захоплення державної влади.
За даними організації Human Rights Watch, яка займається моніторингом і розслідуванням порушень прав людини, пушилін може бути причетний до скоєння військових злочинів у ході боїв та блокади Маріуполя. Зокрема, до перешкоди гуманітарної допомоги і евакуації та злочинів проти людства.
Нещодавно Бахмут IN.UA порахували загальну вартість придбаних автівок керівництвом Бахмутського району. З грудня 2023 по липень 2024 року для району придбали 13 автівок, вартістю більш як 1,5 мільйона гривень кожна. Купували пікапи для Бахмута, Сіверська, Часів Яру, Торецька, Званівки та Соледару.
Чи купляє автівки Костянтинівська громада — досліджували на Прозорро.
Костянтинівка, новини
15 серпня Костянтинівська міська військова адміністрація на порталі Прозорро оголосила про закупівлю броньованого пікапа REFORM PLB6 на базі Peugeot Landtrek вартістю майже 3,3 мільйона гривень.
Переможець — ТОВ “Реформ”, що знаходиться у Київській області.
У 2020 році Антимонопольний комітет оштрафував цю фірму на 68 тисяч гривень за антиконкурентні дії на торгах. Про це писали у виданні “Наші гроші. Львів” та NGL.media.
Йшлося про те, що Головне управління Держпродспоживслужби замовило під виглядом спецавтомобіля найдорожчу комплектацію кросовера Skoda Kodiag Style 2.0. Від звичайного автомобіля його відрізняли лише чотири елементи: два набори медичних товарів, сумка-холодильник та термоконтейнер.
Тоді “Реформ” заборонили брати участь у торгах на три роки.
У Бахмуті бійці чеченського спецназу “ахмат” відкрили новий медичний військовий госпіталь. Тут лікують поранених бійців російської армії. Відео, на якому зафіксований госпіталь, поширили пропагандистські медіа. […]
Українкам пропонують безоплатне навчання на водійок автобусів з подальшим працевлаштуванням. Навчання проходитиме в межах пілотного проєкту She Drives, метою якого є реалізація жінок у сфері […]
На території Соледарської громади триває евакуація населення з прифронтових районів до більш безпечних регіонів України. Про це повідомляє Соледарська міська рада. Евакуація з Соледарської громади: […]
“Мій бахмутський спогад” — це можливість для бахмутян поділитися своєю історію з іншими. Наша підписниця Ірина надіслала історію однієї особливої світлини. Протягом наступних тижнів ми […]
У Торецьку люди масово оформлюють довідки про підтвердження права власності на нерухоме майно. У разі пошкодження житла внаслідок бойових дій цей документ у майбутньому дозволить […]