У Маріуполі росіяни демонтують “Будинок зв’язку” з унікальною мозаїкою

Микола Ситник 11:55, 11 Лютого 2024
Маріуполь в окупації
Окупанти зносять “Будинок зв’язку” / фото Маріупольська міськрада

Окупанти почали демонтаж “Будинку зв’язку” у тимчасово окупованому Маріуполі. На стінах будівлі зображена знаменита мозаїка художника Віктора Арнаутова “Підкорювачі космосу”.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

Мозаїки в Маріуполі

Першою мозаїкою міста є панно “Першокласники”. Місцеві художники Валентин Константинов та Лель Кузьминков створили його в 1963 році на фасаді школи № 34.

У 1964 році в Маріуполі з’явилось монументальне панно на “Будинку зв’язку”, яке стало другою мозаїкою в місті. “Підкорювачі космосу” створив художник-монументаліст Віктор Арнаутов. Мозаїка розташована в центрі міста. На ній зображені науковці, які готуються до запуску ракети. Ще до війни була втрачена верхня частина витвору мистецтва монументалізму, проте мозаїка перебувала в доброму стані. Її площа становить близько сотні квадратних метрів.

"Підкорювачі космосу"
Мозаїка Віктора Арнаутова “Підкорювачі космосу” / фото Маріупольська міськрада

Хто такий Віктор Арнаутов?

Художник народився поблизу Маріуполя у 1896 році. Після революції 1917-1921 років він емігрував до Китаю, а пізніше переїхав до США. Там митець створив панно для метро та будівлі Всесвітньої бібліотеки в Сан-Франциско. Неймовірна техніка створення полягала в тому, що художник наносив фарби ще сиру поштукатурену поверхню стіни, яка висихала разом із зображенням. 

Віктор Арнаутов також викладав у Стенфорді та був учнем відомого мексиканського монументаліста Дієго Рівери. Рівера та Арнаутов стали спільними авторами серії фресок, створених у Національному палаці в Мехіко та Палаці Кортеса у місті Куернавака.

У 1963 році Віктор Арнаутов повернувся до Маріуполя. Після цього він працював над створенням мозаїк вже у рідному місті.

Росіяни знищують культурні пам’ятники на Донеччині

Під час окупації російські війська знищили унікальні мозаїки Маріуполя. Так, у залі очікування залізничного вокзалу зруйноване монументальне панно “Металурги”, створене в 1973 році. Міська рада раніше повідомляла, що можливо також була знищена мозаїка “Туризм та відпочинок” Віктора Пономарьова. Ця мозаїка з 1978 року була окрасою готелю “Турист”. Крім того, під час російських обстрілів міста, були втрачені видатні твори мисткині Алли Горської “Дерево життя” та “Боривітер”.

“Для росіян та колаборантів не має жодної цінності в історії та культурі нашого рідного міста. Вони знищили музеї, мозаїки, історичні будівлі. Усе, що ми бережно цінували та зберігали”, — прокоментували у міській раді Маріуполя.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Книга про Бахмут в обмін на підтримку нашого медіа!

Семаковська Тетяна 18:00, 3 Квітня 2025

Ми раді будемо вітати тебе серед учасників нашої спільноти. Це місце для тих, хто любить Бахмут, Донеччину та Український Схід. Ми прагнемо об’єднати людей, які разом з нами підтримають важливі ініціативи та розвиватимуть регіон.

Що дамо взамін на твою підписку?

Ми розігруватимемо книгу “Бахмут. Хроніки незламної фортеці” та авторський стікерпак серед кожних нових 10 підписників і так поки не зберемо перших 50 учасників.

Умови участі:

Для участі в розіграші необхідно підписатися на спільноту Бахмут IN.UA. Це можна зробити за посиланням https://bahmut.in.ua/donat/

Серед кожних 10 підписників ми розігруватимемо 1 книгу. Загалом за підтримку улюбленого медіа з Бахмута можна виграти 5 книг та авторський стікерпак. 

Період проведення:

Конкурс триває від сьогодні до кінця березня (або не давати взагалі)

Розіграш кожної книги відбуватиметься після кожних 10 нових підписників. Переможці будуть обрані випадковим чином.

Оголошення результатів:

Імена переможців ми опублікуємо у закритому чаті для учасників спільноти. Переможець отримає книгу та стікерпак на вказану адресу.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Книга про Бахмут в обмін на підтримку нашого медіа!

Ми раді будемо вітати тебе серед учасників нашої спільноти. Це місце для тих, хто любить Бахмут, Донеччину та Український Схід. Ми прагнемо об’єднати людей, які […]

Продуктові набори у Києві для краматорців: названо 6 категорій, які можуть її отримати

У Києві працює хаб для мешканців міста Краматорськ, які евакуювалися до столиці. Отримати допомогу тут можуть деякі категорії ВПО, зокрема учасники бойових дій та люди […]

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до […]