Росія не відмовилася від мети захопити всю Донецьку область, – аналітики ISW

Семаковська Тетяна 09:48, 4 Вересня 2023

За даними аналітиків Інституту вивчення війни у росії все ще прагнуть захопити всю Донецьку область. Цю ціль переслідують й маріонетки росії на Донбасі, мова йде про прибічників путіна, які сподіваються втримати свої посади у невизнаних республіках. Однією із цілей залишається й Бахмут, тут українські військові просуваються вперед.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Під Бахмутом ЗСУ просунулися вперед: що кажуть пропагандисти?

Українські війська продовжили атаки на росіян під Бахмутом і просунулися вперед 3 вересня. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 вересня, вказують на те, що українські сили просунулися далі в південну Кліщіївку. Про наші успіхи в Кліщіївці заявляла й заступниця міністра Оборони Ганна Маляр.

Міністерство оборони росії заявило, що підрозділи Південного угруповання російських військ відбили українські атаки в районі населених пунктів Залізнянське, Дубово-Василівка, Бахмут і Кліщіївка.

Карта бойових дій на Бахмутському напрямку. Фото: з відкритих джерел

Російський блогер заявив, що українські війська продовжують штурмувати висоти поблизу Кліщіївки. Він стверджує, що ЗСУ знизили темп штурмів біля Берхівського водосховища на північ від Бахмута.

Інший російський військовий оглядач заявив 2 вересня, що армія рф відбила українську атаку біля Берхівки. Пов’язаний з Кремлем російський блогер стверджував, що ввечері 2 вересня українські війська провели розвідувально-профілактичні операції поблизу Залізнянського та Роздолівки, й додав, що окупанти відбили чотири українські атаки вздовж лінії Бахмут-Клищівка.

Що кажуть в Інституті вивчення війни про успіхи росіян?

Російські війська продовжили штурми під Бахмутом 3 вересня, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Речник української Східної групи військ Ілля Євлаш заявив, що російські війська провели невдалі контратаки на Бахмутському напрямку.[

Тим часом росіяни запевняють, що завдають ударів по позиціях ЗСУ поблизу Бахмута. Відтак, російський блогер стверджував, що російські війська контратакували біля Курдюмівки, а інше джерело опублікувало кадри, на яких нібито видно, як підрозділи 31-ї гвардійської повітряно-десантної бригади росії завдають ударів по українським військам під Бахмутом.

Втім, перевірити достовірність цих відео – наразі в Інституті війни не можуть.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій  «Битва за Бахмут».

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 19 Червня 2024
Вікторія Амеліна / фото PenUkraine

Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” (“Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну”). У виданні зібрані історії про українок, залучених у боротьбу з російськими окупантами або таких, що допомагають цю боротьбу вести.

Про це повідомляє PenUkraine.

Книга про долі українських жінок

Серед героїнь книги — адвокатка та військова Євгенія Закревська, правозахисниця Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, та бібліотекарка Юлія Какуля-Данилюк. 

Як зазначено в анотації, після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Вікторія Амеліна взяла на себе нову роль – документаторки воєнних злочинів та хронікерки життя жінок, що приєдналися до руху опору. Видання української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” вийде навесні 2025 року в імпринті Macmillan Publishers St. Martin’s Press, одного з найстаріших світових видавництв.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна була українською письменницею, авторкою низки книжок. З червня 2022 року вона приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, де працювала документаторкою воєнних злочинів на деокупованих територіях. Трагічно загинула 1 липня 2023 року внаслідок ракетного обстрілу росією Краматорська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:10, 19 Червня 2024
МСЕК / фото ілюстративне

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так і військовим.

Детальніше про те, як проходить процедура встановлення інвалідності в МСЕК, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке МСЕК

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) — спеціальний заклад в системі охорони здоров’я, що проводить медико-соціальну експертизу. Саме його представники мають право на встановлення:

 • групи інвалідності (І, ІІ, ІІІ група);
 • відсотку втрати працездатності;
 • потреби в протезуванні, ортезуванні та інших допоміжних засобах реабілітації;
 • індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;
 • медичних показань на право одержання автомобіля з ручним керуванням або пристосованого автомобіля.

Довідка МСЕК є підставою для нарахування одноразової грошової допомоги та оформлення інших соціальних пільг, зокрема, у протезуванні. 

Які документи потрібні для проходження МСЕК

Для проходження МСЕК потрібно подати наступні документи:

 • паспорт громадянина України (якщо паспорт у формі ID-картки, то також треба надати витяг з реєстру територіальної громади);
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків;
 • для чоловіків від 18 до 60 років військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка ТЦК про перебування на військовому обліку;
 • людям, яких позбавляли особистої свободи внаслідок війни або інтернували в нейтральних державах, потрібно надати довідку про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

Потім лікарські консультативні комісії подають до МСЕК такі документи:

 • направлення на МСЕК (форма №088/о);
 • медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти форма 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о) та амбулаторну картку хворого;
 • результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості;
 • план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації;
 • документи, що підтверджують причинний зв’язок з інвалідністю;
 • документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.

Коли проходить МСЕК

Комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення до МСЕК.

За наявності підстав для заочного проведення медико-соціальної експертизи, комісія проводить експертизу протягом трьох робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

«Коли побратими нас побачили, то були в шоці, думали ми загинули»: Історія з Бахмутського фронту

Благодійний Фонд «Взаємодопомога», який допомагає українській армії нещодавно почав новий проєкт, у якому військові розповідають свої історії з фронтових буднів. Один із бійців Фідель, який […]

Вистріл із танку

Аналітики ISW підтверджують просування ЗСУ в районі Бахмута, але мають успіхи й росіяни

Українські сили продовжували обмежені контрнаступальні операції в районі Бахмута і, можливо, просунулися вперед 20 серпня. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 серпня, вказують на те, що українські […]

В рф пропонують поховати пригожина в Бахмуті

23 серпня внаслідок падіння літака загинув керівник ПВК “Вагнер” євген пригожин.  Спочатку інформація поширювалась в російських телеграм-каналах, а вночі того ж дня “Росавіація” підтвердила загибель […]

15:01, 27.08.2023 Ганна Бокова

В яких містах світу майорів прапор України з Бахмута

Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора. Після повномасштабного вторгнення росії український прапор став символом нескореності, боротьби та Перемоги нашого народу. Редакція «Бахмут. IN. […]

14:55, 23.08.2023 Микола Ситник