Російський наступ на Донеччині: як виглядає карта бойових дій у серпні 2024

Семаковська Тетяна 16:00, 9 Серпня 2024
Карта бойовихдій на Донеччині / фото Deep State

Повномасштабна війна в Україні триває, росія наступає на сході та півдні України. Тривають важкі бої за Часів Яр, Торецьк, Нью-Йорк. Росіяни хочуть окупувати ці населені пункти, прориваються у бік Покровська та Костянтинівки. Як зараз виглядає карта бойових дій на Донеччині?

Ситуація у Часовому Яру

Сили Оборони зараз стримують російську армію у Часів Ярі, лінія зіткнення проходить по каналу. Сіверський Донецьк-Донбас.

Часів Яр / карта бойових дій Deep State

Наші війська відійшли з району каналу, росіяни повністю зруйнували цей мікрорайон, вони тиснуть на місто з боку Іванівського та Калинівки, пробують прориватися до району Жовтневий. Поки ці спроби не мали тактичних досягнень, ситуація у Часів Ярі важка. 225 та 24 бригади стримують наступ росіян, але ворог підкидає резерви.

Часів Яр, рух росіян до міста / фото Deep State

“Мікрорайон Канал росіяни повністю знищили КАБами та Солнцепеками, просто багатоповерхівки
складувалися від вибухів, потім вже не було за що триматися, не було де закріпитися.
Тому ухвалили рішення йти за Канал на другу лінію оборони і тримати оборону там
“, — каже військовий 225 ОШБ.

Нью-Йорк на Донеччині

Нью-Йорк / фото Deep State

Карта бойових дій сьогодні 2024 року захопила у свої райони й донецький Нью-Йорк. Днями росіяни вивісили у населеному пункті свій прапор на даху 38 школи та заявили про повне захоплення Нью-Йорка. Втім зараз місто є у напівоточенні, але не окуповане. Російський прапор вже замінили на український, наші бійці відновили положення.

Нью-Йорк / фото Deep State

Росіяни регулярно обстрілюють населений пункт, тут все ще залишаються люди. Оборона Нью-Йорка триває.

Торецьк, сьогодні

Торецьк / фото Deep State

Торецьк, бойові дії сьогодні з боку росіян спрямовані на прорив до міста. З населеного пункту евакуюють людей. Росіяни, захопивши Північне та частину Залізного використовують людей звідти для російської пропаганди.

5 серпня було зафіксовано прорив у двох місцях, де ворог наблизився на кілька сотень метрів до міста. Українські штурмові групи провели контратаки, зачистивши захоплені позиції та відкинувши противника.

Костянтинівка, бойові дії

Костянтинівка / фото Deep State

Костянтинівка на карті бойових дій перебуває під постійними ударами росіян. Росіяни прагнуть вийти до траси Т-0524 Вугледар-Костянтинівка та перерізати. Це їх головна мета на цій ділянці фронту. У кінці липня 2024 року ворог задіяв техніку та спробував прорватися у бік міста, але штурм відбили.

Ворог хоче перерізати трасу, яка веде до Костянтинівки / фото Deep State

Російський воєнкор нещодавно припустив, що війська рф активізують операції на південь від Костянтинівки та змусять українські війська відступити з позицій у Вугледарі та навколо нього. Однак армія рф не досягне оперативно значущих успіхів на цій ділянці фронту в найближчій перспективі.

Навіть, якщо вони зможуть просунутися та змусять українські війська відступити з прилеглих позицій, то ця територія не має оперативно значущих об’єктів. Вона складається здебільшого з полів, ізольованих невеликих поселень, а також не має значних тактичних висот поблизу.

Покровськ, бойові дії

Покровськ / фото Deep State

Росіяни активно наступають на схід від Покровська, за останніми аналізами Інституту вивчення війни тут є ймовірність тактичного оточення наших військ біля дороги Т-0511. Бої тривають у численних населених пунктах навколо Покровська, зокрема в районі Калинового, Воздвиженки, Новоолександрівки, Свиридонівки, Іванівки, Желанного, Яснобродівки та Карлівки. 

Тактичне оточення дороги було одною з цілей росіян, аби укріпити своє положення. Ще у травні 2024 року Олександр Сирський, Головнокомандувач військ ЗСУ заявив, що росіяни хочуть прорвати оборону та вийти до Покровська. Тут щодня Сили Оборони відбивають десятки атак.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Травня 2025
полтаві
Відкриття центру для ВПО в Полтаві / фото Краматорська РДА

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді.

Про це повідомляє Краматорська РДА.

Підтримка ВПО у Полтаві

У Полтаві відкрився новий центр підтримки ВПО “Ми разом”. Він прийматиме людей, які евакуювались з Краматорського району.

Головна мета роботи осередку — надання гуманітарної допомоги та підтримка родин переселенців у адаптації та соціалізації в новій громаді. Тут будуть доступні такі послуги:

  • медичні;
  • психологічні;
  • юридичні;
  • освітні;
  • соціальні;
  • культурні;
  • спортивні.

Центр підтримки ВПО Краматорського району “Ми разом” працює за адресою: місто Полтава, вулиця Юліана Матвійчука, 115 (четвертий поверх). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00.

Також функціонує гаряча лінія для дистанційних звернень: +380 (50) 873 1696.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]

полтаві

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]

вокзалу

Що залишилось від багатоповерхівок біля вокзалу в Бахмуті — нові фото

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]

бебі-бокси

У прифронтових регіонах України видають безоплатні набори для немовлят: як отримати

Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]

часів ярі

Рф активізувала штурми в Часів Ярі: проводять до 7-9 атак щодня

У Часів Ярі тривають активні бої. Окупанти не припиняють спроб повністю захопити місто. Останніми днями ворог активізував наступ. Щодня ЗСУ відбивають до 7-9 ворожих атак. […]