“Противник намагається вийти на Часів Яр із півдня”, — експерт про бої за місто

Микола Ситник 10:30, 6 Квітня 2024
Українські захисники на фронті
Артилеристи ЗСУ виконують бойове завдання / фото Генштаб

Війська рф не полишають спроб пробитися до ліній оборони ЗСУ навколо Часового Яру. Українські захисники продовжують стримувати атаки окупантів. Наразі концентрація сил біля Часового Яру не є такою великою, як свого часу біля Авдіївки.

Про це військовий експерт, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець розповів у коментарі телеканалу Еспресо.

Бої на околицях Часів Яру

Сергій Згурець зазначив, що армія рф прагне оточити Часів Яр, рухаючись із північних околиць Бахмута. За його словами, загарбники тиснуть від Богданівки та Іванівського, щоб вийти на місто з півдня. Військовий експерт зробив такі припущення з огляду на напрямки основних атак росіян.

Противник намагається рухатися по декількох напрямках. З півночі від Богданівки та Іванівського, щоб вийти на Часів Яр із півдня, створивши 2 напрямки можливого оточення Часового Яру. Наразі головні зусилля росіян сконцентровані навколо і в самому Іванівському. Ворог перебуває у північній частині, потім йде дорога, ще є південна частина Іванівського. Є інформація, що зараз противник веде бойові дії саме в південній частині, але це відбувалося й раніше,

повідомив Сергій Згурець // директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express

Він додав, що навколо Часового Яру, який розташований на височині, є фортифікаційні споруди. Окупанти намагаються пробити оборону ЗСУ. За словами військового експерта, росіяни сконцентрували в районі Часового Яру менше резервів, ніж під час штурму Авдіївки.

“Наразі головним є те, які сили будуть використовувати наші війська для відбиття постійних ворожих атак в Іванівському й навколо Іванівського, щоб унеможливити подальший рух просування росіян до Часів Яру. Навколо Часового Яру, який розташований на височині, є фортифікаційні споруди. Були повідомлення, що противник пробивався до цих ліній оборони, але його було відкинуто. Концентрація сил навколо Часового Яру не є такою великою, як свого часу була навколо Авдіївки. Там було сконцентровано 80 тисяч особового складу та значна кількість бронетехніки. Зараз ворог немає таких сил”, — резюмував Сергій Згурець.

Мапа боїв під Бахмутом
Ситуація на Бахмутському фронті / інфографіка ISW

Нагадаємо, нещодавно Сили оборони знищили колону російської техніки в західній частині Іванівського. Окупанти намагалися проскочити через річку далі по трасі, але ЗСУ розбили їхні штурмові групи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога для ВПО у Рівному: деталі програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 31 Березня 2025
Грошова допомога від Рівненської міської ради / фото ілюстративне, iStock

У місті Рівне запрацювала нова програма для ВПО, в межах якої офіційно працевлаштованим громадянам та громадянкам надаватимуть часткове відшкодування податкових витрат.

Про це повідомили представники Рівненської міської ради.

“Реверсивний податок” у Рівному

“Реверсивний податок” — це механізм грошової компенсації, який передбачає повернення внутрішньо переміщеним громадянам суми податку, сплаченого роботодавцем, саме до Рівненської міської територіальної громади.

Це означає, що ВПО, які офіційно працевлаштовані в організаціях, установах, закладах, які зареєстровані у Рівненській міській територіальній громаді, отримають часткове відшкодування податкових витрат, а саме – 64% від сплаченого податку.

Ця ініціатива є частиною міської цільової програми інтеграції ВПО на 2025–2026 роках. Вона має на меті економічний розвиток громади.

Як отримати компенсацію

Отримати компенсацію можуть ВПО, які офіційно працевлаштовані в організації, котрі сплачують податки до міського бюджету.

Якщо громадянин та громадянка відповідають вказаній категорії, то їм потрібно звернутися до Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради у Центрі Життєстійкості за адресою: місце Рівне, вулиця Словацького, 3а.

ВПО при собі потрібно мати:

  • паспорт заявника або ID картка (копія та оригінал);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код: копія та оригінал);
  • довідка про перебування заявника на обліку саме у Рівненській міській територіальній громаді (копія та оригінал);
  • довідка про доходи за формою, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 27 серпня 2004 році №192 (у  редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 5 червня 2015 році №591) за відповідний період роботи;
  • довідка з місця роботи про відсутність заборгованості по сплаті податків за відповідний період;
  • довідка з місця роботи/витяг з реєстру, що засвідчує реєстрацію підприємства, установи, закладу у ДПС у місті Рівне;
  • реквізити розрахункового рахунку заявника, відкритого в установі банку (бажано Ощадбанк).

Усі довідки з місця роботи мають бути з вихідним номером, датою, підписом керівника, печаткою.

У разі позитивного рішення після розгляду заяви комісією, кошти надійдуть на банківський рахунок заявника.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вагітних бахмутянок просять оновити дані для отримання допомоги

Семаковська Тетяна 17:00, 31 Березня 2025
Вагітні жінки можуть отримати допомогу / фото ілстративне Pexel

Вагітні внутрішньо переміщені бахмутянки (терміном від 5 місяців), які наразі проживають у місті Київ та області зможуть отримати допомогу.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян в Києві.

Допомога бахмутянкам в Києві

Вагітних жінок, ВПО з Бахмутської громади, які тимчасово проживають в місті Київ та Київській області (термін вагітності з 5-го місяця), просять зателефонувати в Центр підтримки бахмутян за телефоном +380 (66) 618 5217.

Це потрібно для оновлення даних, щоб мати можливість отримати допомогу.

Нагадаємо, що до складу громади входять 19 населених пунктів:

  • місто Бахмут;
  • смт Красна Гора;
  • село Андріївка;
  • село Берхівка;
  • село Вершина;
  • село Весела Долина;
  • село Відродження;
  • село Зайцеве;
  • село Іванград;
  • село Іванівське;
  • село Клинове;
    село Кліщіївка;
  • село Мідна Руда;
  • село Нова Кам’янка;
  • село Покровське;
  • селище Зеленопілля;
  • селище Опитне;
  • селище Хромове;
  • селище Ягідне.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога для ВПО у Рівному: деталі програми

У місті Рівне запрацювала нова програма для ВПО, в межах якої офіційно працевлаштованим громадянам та громадянкам надаватимуть часткове відшкодування податкових витрат. Про це повідомили представники […]

18:00, 31.03.2025 Скопіч Дмитро

Вагітних бахмутянок просять оновити дані для отримання допомоги

Вагітні внутрішньо переміщені бахмутянки (терміном від 5 місяців), які наразі проживають у місті Київ та області зможуть отримати допомогу. Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян […]

“Побудували Донецьк та Львів”: росіяни готують декорації до зйомки пропагандистського серіалу. Відео

Російський режисер сергій жигунов буде знімати пропагандистський серіал про шахтарів Донбасу та “становлення українського націоналізму”, який буде заснований на матеріалах архіву фсб. Для декорацій вже […]

Як зв’язатися з оператором Vodafone: гід

Багато громадян та громадянок в Україні користується послугами Vodafone. Якщо виникають проблемні ситуації проблемні ситуації з послугами, то оптимальним рішенням буде дзвінок оператору мобільного зв’язку. […]

14:35, 31.03.2025 Скопіч Дмитро
окупації

10 архівних фото Бахмута: який вигляд має місто в окупації

На російських пропагандистських пабліках публікують кадри з Бахмута. Окупанти показали архівні фото міста, на яких зафіксовані руйнування. Коли зроблені ці фото не повідомляється. Очевидно, що […]