“Бої з переміщеними маневрами”, — Маломуж розповів про оборону Часів Яру

Микола Ситник 11:36, 2 Квітня 2024
Український танк
Танк Сил оборони на позиції / фото Генштаб

Окупаційна російська армія сконцентрували основні зусилля в напрямку Часів Яру. Загарбники накопичують резерви для штурму міста. Наразі біля Часів Яру тривають позиційні бої з переміщеними маневрами.

Про це генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів у коментарі телеканалу Еспресо.

Часів Яр — важлива точка для ЗСУ

Генерал повідомив, що зараз біля Часів Яру тривають дуже важкі бої. Він наголосив, що росіяни не захопили місто. Водночас Сили оборони проводять свої операції на цій ділянці фронту.

Там тривають позиційні бої з переміщеними маневрами. Українські війська проводять різні операції, щоб нейтралізувати зусилля ворога. Часів Яр є надзвичайно важливою точкою для ЗСУ. Думаю, ми будемо її утримувати далі. Якщо ЗСУ відійдуть на інші позиції, то залишать вогневий контроль за цим сектором,

Микола Маломуж // розповів про ситуацію біля Часів Яру

Експерт оцінює, що взяття росіянами Часів Яру було б негативним сигналом для оборони ЗСУ. Він пояснив, що панівні висоти в цьому районі дають можливість окупантам обстрілювати багато секторів у напрямку Бахмута, логістику і комунікаційні шляхи.

“Такий формат послаблює наші позиції в цьому районі. Але думаю, ЗСУ не дозволять вільно займати там позиції та проводити операції відносно стратегічних сил, які туди підтягнуті. Зараз триває боротьба за Часів Яр, в напрямку Андріївки та на околицях Бахмута, де ЗСУ зайняли більш вигідні позиції. Часів Яр — одна з таких важливих точок для українських військ”, — резюмував Микола Маломуж.

Мапа боїв під Бахмутом
Ситуація на Бахмутському фронті / інфографіка ISW

Раніше ми повідомляли, що росіяни мають просування між Іванівським і Богданівкою. Загарбники рухаються до Часів Яру.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: номер

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 17 Квітня 2024
“Пряма лінія” для бахмутян / фото ілюстративне

Вже завтра, 18 квітня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями Бахмутської міської територіальної громади. Під час заходу бахмутяни зможуть зателефонувати заступнику міського голови Сергію Родіну та поставити питання, які їх турбують.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

“Пряма лінія” для бахмутян

Спеціальна “Пряма лінія” для бахмутян відбудеться 18 квітня, з 11:00 по 12:00. На питання містян відповідатиме заступник міського голови Сергій Родін.

Аби поставити питання представнику міської влади, а також отримати відповідь на нього, потрібно зателефонувати за номером: +38 (066) 044 7593.

Бахмутська міська рада в Telegram

На початку квітня Бахмутська міська рада створила офіційний канал в Telegram для інформування жителів громади. Підписатися на нього можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Семаковська Тетяна 13:45, 17 Квітня 2024
Виплати жертвам СНПК / фото Дмитро Лубинець

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі українки та українці могли отримати компенсацію у розмірі 3000 євро (126 тисяч гривень).

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець в Telegram.

Компенсація жертвам сексуального насилля

За словами омбудсмана, виплата компенсацій буде здійснюватися у межах спеціального пілотного проєкту Global Survivors Fund щодо репарацій жертвам СНПК (сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом) в Україні. Перед виплатою Фонд планує зібрати дані від постраждалих, верифікувати їх свідчення та встановити, чи відповідають ці випадки критеріям СНПК. При цьому представники організації гарантують конфіденційність будь-якої отриманої інформації.

Лубінець додав, що виплати у розмірі 3000 євро (126 тисяч гривень) отримають 500 постраждалих українців.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини також заявив, що будь-який прояв СНПК зі сторони російських окупантів — це психологічна зброя проти мирного населення, яка використовується для приниження та тортур українського народу. Через це СНПК може кваліфікуватися не лише як воєнні злочини або грубе порушення прав людини, але і як частина умисного геноциду цілого народу.

Куди звертатися

Для того, щоб стати учасником компенсаційної програми, потрібно звернутися в Офіс Омбудсмана для фіксації факту злочину та передачі необхідних даних у Global Survivors Fund. Це можна зробити за посиланням.

Кількість воєнних злочинів РФ

Станом на кінець 2024 року, українські правоохоронці зареєстрували понад 111 990 випадків воєнних злочинів зі сторони росіян. На жаль, як зазначив Генеральний прокурор Андрій Костін, ця цифра не є повною, адже вона постійно зростає. До того ж існує велика кількість незареєстрованих злочинів. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: номер

Вже завтра, 18 квітня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями Бахмутської міської територіальної громади. Під час заходу бахмутяни зможуть зателефонувати заступнику міського голови […]

14:35, 17.04.2024 Скопіч Дмитро

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі […]

Мультишеринг в Дії

Мультишеринг документів в Дії: що це і як спростить документообіг

Сервіс Дія від Міністерства цифрової трансформації разом з Національним банком працюють над запуском поширення особистих документів, що значно спростить документообіг. Відтак можна буде уникнути зайвих […]

Калькулятор c79c2

Як дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло

Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]

12:00, 17.04.2024 Микола Ситник
Виплати ЮНІСЕФ

Допомога ЮНІСЕФ для родин з дітьми до 18 років: як отримати

Малозабезпечені родини з дітьми до 18 років можуть претендувати на допомогу від ЮНІСЕФ. Наразі йдеться про соціальну, психологічну та гуманітарну допомогу. Подати заяву на грошову […]