Росіяни мають просування в напрямку Часів Яру

Семаковська Тетяна 09:30, 1 Квітня 2024
Росіяни сунуть на Часів Яр / фото Deep State

Російська армія продовжує вести бої на Бахмутському напрямку, окупанти мають просування, рухаються в бік до міста Часів Яр.

Про це повідомляє боєць 24 ОШБ “Айдар”.

Часів Яр Новини

Військовий з Бахмутського напрямку пише, що росіяни мають просування між Іванівським і Богданівкою в сторону Часів Яру. Сили Оборони проводять стабілізаційні міри та знищення противника. Просування cхідніше Часового Яру росіян підверджує також ресурс Deep State.

Генштаб повідомляє, на Бахмутському напрямку нашими воїнами відбито 8 атак в районах населених пунктів:

  • Білогорівка Луганської області;
  • Верхньокам’янське;
  • Іванівське;
  • Кліщіївка;
  • Андріївка Донецької області.

Аби покращити свої позиції ворог використовує тактичну авіацію на вказаних напрямках.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Семаковська Тетяна 13:45, 17 Квітня 2024
Виплати жертвам СНПК / фото Дмитро Лубинець

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі українки та українці могли отримати компенсацію у розмірі 3000 євро (126 тисяч гривень).

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець в Telegram.

Компенсація жертвам сексуального насилля

За словами омбудсмана, виплата компенсацій буде здійснюватися у межах спеціального пілотного проєкту Global Survivors Fund щодо репарацій жертвам СНПК (сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом) в Україні. Перед виплатою Фонд планує зібрати дані від постраждалих, верифікувати їх свідчення та встановити, чи відповідають ці випадки критеріям СНПК. При цьому представники організації гарантують конфіденційність будь-якої отриманої інформації.

Лубінець додав, що виплати у розмірі 3000 євро (126 тисяч гривень) отримають 500 постраждалих українців.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини також заявив, що будь-який прояв СНПК зі сторони російських окупантів — це психологічна зброя проти мирного населення, яка використовується для приниження та тортур українського народу. Через це СНПК може кваліфікуватися не лише як воєнні злочини або грубе порушення прав людини, але і як частина умисного геноциду цілого народу.

Куди звертатися

Для того, щоб стати учасником компенсаційної програми, потрібно звернутися в Офіс Омбудсмана для фіксації факту злочину та передачі необхідних даних у Global Survivors Fund. Це можна зробити за посиланням.

Кількість воєнних злочинів РФ

Станом на кінець 2024 року, українські правоохоронці зареєстрували понад 111 990 випадків воєнних злочинів зі сторони росіян. На жаль, як зазначив Генеральний прокурор Андрій Костін, ця цифра не є повною, адже вона постійно зростає. До того ж існує велика кількість незареєстрованих злочинів. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мультишеринг документів в Дії: що це і як спростить документообіг

Семаковська Тетяна 12:45, 17 Квітня 2024
Мультишеринг в Дії
Мультишеринг в Дії / фото з відкритих джерел

Сервіс Дія від Міністерства цифрової трансформації разом з Національним банком працюють над запуском поширення особистих документів, що значно спростить документообіг. Відтак можна буде уникнути зайвих бюрократичних процедур.

Про це повідомили в Мінцифри.

Дія Новини

Мультишеренг в Дії спростить документообіг в установах після запуску. Поширювати можна буде:

  • цифрові документи;
  • довідки про доходи;
  • ОК-5 (довідка містить, зокрема, дані щодо суми заробітку для нарахування пенсії, страхового стажу, сплати страхових внесків);
  • ОК-7 (довідка про суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок, та страховий стаж за період із 2011 року. Її використовують для визначення страхового стажу для розрахунку сум лікарняних, нарахування допомоги по безробіттю тощо);
  • інші документи.

Також додадуть функцію автоматичного заповнення електронних заяв та договорів.

Як працюватиме мультишеринг в Дії

Мультишеринг працюватиме за наступною схемою: компанія висилає запит на кілька документів, а користувач підтверджує його в застосунку “Дія”. Далі потрібно буде поставити підпис — і всі необхідні цифрові копії документів передаються до установи.

Наразі ці функції недоступні, а для виконання необхідно спершу відправити копії цифрових документів у застосунку, а потім окремо надіслати копії фізичних документів.

У Мінцифри стверджують, що нова функція в Дії дозволить спростити бюрократичні процеси з заповненням фізичних документів, ксероксів і повторного підтвердження поширення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі […]

Мультишеринг в Дії

Мультишеринг документів в Дії: що це і як спростить документообіг

Сервіс Дія від Міністерства цифрової трансформації разом з Національним банком працюють над запуском поширення особистих документів, що значно спростить документообіг. Відтак можна буде уникнути зайвих […]

Калькулятор c79c2

Як дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло

Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]

12:00, 17.04.2024 Микола Ситник
Виплати ЮНІСЕФ

Допомога ЮНІСЕФ для родин з дітьми до 18 років: як отримати

Малозабезпечені родини з дітьми до 18 років можуть претендувати на допомогу від ЮНІСЕФ. Наразі йдеться про соціальну, психологічну та гуманітарну допомогу. Подати заяву на грошову […]

ПЗРК

Армія рф планує захопити Часів Яр за прикладом Авдіївки

Російські війська хочуть скористатися вразливістю ЗСУ в небі та активно починають збільшувати кількість авіабомб на сході, зокрема в напрямку Часів Яра, для наземних просувань. Схожу […]