11 квітня — останній день реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Водночас потенційні вступники мають можливість усунути помилки й повторно надіслати копії документів на перевірку не пізніше 15 квітня.
Про це нагадує Міністерство освіти і науки України.
НМТ-2024: реєстрація та сесії
У 2024 році Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) проводить реєстрацію в безпаперовій формі. Для реєстрації на НМТ вступникам за допомогою спеціального сервісу треба самостійно створити персональний кабінет. У ньому необхідно зазначити особисті дані:
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
- дату народження;
- дані документа, що посвідчує особу.
Після цього в створеному персональному кабінеті потрібно виконати такі дії:
- зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію “випускник поточного року” або “випускник минулих років”, указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов, вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи.
- завантажити сканкопії та / або фотокопії реєстраційних документів.
- надіслати внесену інформацію та копії документів на оброблення до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі;
- чекати повідомлення про успішну реєстрацію.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий нагадав, що основна сесія НМТ триватиме з 14 травня по 25 червня, а додаткова — з 11 по 19 липня. Він додав, що як і у попередні 2 роки, скласти НМТ можна буде і за кордоном. Наразі 32 країн підтвердили, що мають можливість створити тимчасові екзаменаційні центри.
Як подати документи за кордоном
Якщо ви продовжуєте дистанційно навчатися в українському закладі і саме в ньому здобудете цьогоріч повну загальну середню освіту — під час реєстрації не вибирайте категорії “у закордонному закладі освіти”, натомість з переліку виберіть “у закладі освіти України” і завантажте довідку з місця навчання про здобуття освіти у вітчизняному закладі.
Під час реєстрації вказують, що навчаються в закордонному закладі освіти, лише ті вступники, які саме в закордонному закладі освіти здобудуть цьогоріч повну загальну середню освіту. Дітям, які здобудуть середню освіту за кордоном, а не в Україні, необхідно завантажити копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання. У ній буде зазначено, що ви “завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2024 року в (назва закордонного закладу освіти)”.
Нагадаємо, що вступник / вступниця виконуватиме сертифікаційну роботу НМТ в 1 день у 2 етапи, кожен з яких триватиме по 120 хвилин, з перервою у 20 хвилин після першого етапу. Сертифікаційна робота НМТ міститиме завдання з 4 навчальних предметів: обов’язкових — українська мова, математика та історія України, і на вибір — українська література або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), або біологія, або фізика, або хімія, або географія.
Читайте також:
- Як у Дії зареєструватися на НМТ-2024: інструкція
- Без випробувального тесту: яким буде НМТ у 2024 році
- Як готуватися до НМТ: поради від бахмутської педагогині та вступників
- “Запуск Мрії буде проривом”: в Україні з’явиться інноваційний освітній застосунок
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!