Ректорку захопленого ДонНУ звинувачують у колабораціонізмі: жінка в розшуку

Валентина Твердохліб 13:30, 12 Грудня 2024
“Ректорка” захопленого ДонНУ Світлана Беспалова / фото росджерела

Донецька обласна прокуратура оголосила підозру в колабораціонізмі так званій “ректорці” захопленого Донецького національного університету. Жінку звинувачують у тому, що вона проводить інформаційну роботу на підтримку окупантів у стінах закладу.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

Ректорка ДонНУ в Донецьку, підозра

Після захоплення Донецька у 2014 році окупанти вирішили відновити роботу захопленого Донецького національного університету. Очолити освітній заклад запропонували Світлані Беспаловій, яка на той момент очолювала кафедру биофізики і була першою проректоркою університету. Жінка погодилася на пропозицію окупантів.

Отримавши посаду ректорки, Світлана Беспалова зосередила зусилля на впровадженні ідеології кремля. Зокрема, у 2023 році вона виступала з пропагандистськими промовами. В якості кандидатки в депутати від партії “единая россия” вона озвучувала гасла щодо розгортання виховного, кадрового та інформаційного “фронтів” на підтримку окупантів.

На сайті університету ректорка висвітлює теми підготовки “медійників днр” до роботи в умовах “сво”. Також вона зазначає на важливості “возз’єднання днр з рф” і закликає до подальшої “боротьби”.

Донецька обласна прокуратура заочно повідомила Світлані Беспаловій підозру в колабораційній діяльності. Жінку оголосили в розшук.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки посилок допомоги поштою отримали бахмутяни від осередків підтримки

Валентина Твердохліб 15:05, 12 Грудня 2024
Ілюстрація “Бахмут IN.UA”

У різних містах України працюють осередки підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці”. Станом на грудень 2024 року в Україні відкриті дев’ять осередків. Вони працюють у містах, куди виїхала найбільша кількість людей з Бахмутської громади.

Чи можливо отримати гуманітарну допомогу поштою з осередку підтримки, редакція “Бахмут IN.UA” дізналась у Бахмутській міській військовій адміністрації.

Гуманітарна допомога бахмутянам поштою

Бахмутяни, які мешкають у населених пунктах, де немає осередків підтримки “З Бахмутом у серці”, можуть отримати гуманітарну допомогу поштою. Поштові відправлення роблять за наявності допомоги.

З початку 2024 року бахмутянам надіслали 2 674 посилки. Вони були відправлені з:

  • “З Бахмутом у серці. Дніпро” — 664 посилки;
  • “3 Бахмутом у серці. Київ” — 350 посилок;
  • “З Бахмутом у серці. Кривий Ріг” — 163 посилки;
  • “3 Бахмутом у серці. Полтава” — 781 посилка;
  • “З Бахмутом у серці. Одеса” — 116 посилок;
  • “З Бахмутом у серці. Харків” — 339 посилок;
  • “З Бахмутом у серці. Чернігів” — 116 посилок;
  • “З Бахмутом у серці. Львів” — 159 посилок.

З осередку “З Бахмутом у серці. Жовті Води” не було відправлено жодної посилки.

Всі відправлення здійснюють за рахунок отримувачів. Посилки з гуманітарною допомогою надсилають “Укрпоштою” та “Новою Поштою”.

Бахмутянам, які мешкають у населених пунктах прифронтової зони, гуманітарну допомогу надсилають безоплатно за програмою “Гуманітарна пошта” (промокоди від “Нової пошти”).

Якщо ви теж бажаєте отримати гуманітарну допомогу поштою, звертайтеся в Управління соцзахисту населення. Це можна зробити письмо на електронну пошту [email protected] або за телефонами: +380 (99) 713 4250, +380 (99) 713 3980.

З адресами осередків підтримки бахмутян можна ознайомитися в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дітей у Львові запрошують долучитися до різдвяних воркшопів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 12 Грудня 2024
Воркшопи для дітей у Львові / фото ілюстративне, Jam Factory Art Center

Представники Jam Factory Art Center, що у Львові, запрошують дітей взяти участь в святкових воркшопах, де вони зможуть навчитися створювати різдвяні прикраси. Для дітей з сімей ВПО участь є безплатною.

Про це повідомили представники Jam Factory Art Center.

Різдвяні воркшопи для дітей ВПО у Львові

Різдвяні воркшопи для дітей відбудуться 26–27 грудня на базі Jam Factory Art Center. Досвідчені художники та художниці навчать дітей створювати різдвяні прикраси, зокрема, зірки з паперу чи святкові фігурки з фольги.

Загалом же працюватимуть 4 групи, до 12 людей кожна. Вік учасників та учасниць — від 10 до 14 років.

Різдвяні воркшопи: як долучитися

Для того, щоб стати дитині стати учасником святкового воркшопу, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням та зробити благодійний внесок у розмірі 100 гривень. Для сиріт та дітей із сімей ВПО, військових, ветеранів участь безплатна.

Воркшопи відбудуться 26 та 27 грудня. Групи працюватимуть по дві на день: перша з 14:00 та по 15:20, а друга з 15:30 по 16:40. Все відбуватиметься у Jam Factory Art Center, що знаходиться за адресою місто Львів, вулиця Богдана Хмельницького, 124 (простір AIR Space).

Як отримати допомогу дітям, які постраждали від війни

В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі діти можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 11 тисяч гривень, а також ряд інших послуг. Допомогу надає СОС Дитячі містечка.

Подати заяву на отримання допомоги можуть мешканці всієї України. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням. Заповнювати форму можуть для дітей, які проживають на території України та для дітей, які отримали поранення, але наразі перебувають поза межами країни.

Зверніть увагу, що вам потрібно буде надати підтверджуючі документи про поранення дитини:

  • паспорт законного представника дитини;
  • ідентифікаційний код законного представника дитини;
  • свідоцтво про народження/або паспорт дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • ідентифікаційний код дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну (за наявністю);
  • реквізити картки заявника (номер IBAN);
  • медична виписка дитини, яка отримала пораненням внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • довідка від Національної поліції або витяг про внесення випадку до Єдиного реєстру досудових розслідувань (за наявністю).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

поштою

Скільки посилок допомоги поштою отримали бахмутяни від осередків підтримки

У різних містах України працюють осередки підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці”. Станом на грудень 2024 року в Україні відкриті дев’ять осередків. Вони працюють у […]

Дітей у Львові запрошують долучитися до різдвяних воркшопів

Представники Jam Factory Art Center, що у Львові, запрошують дітей взяти участь в святкових воркшопах, де вони зможуть навчитися створювати різдвяні прикраси. Для дітей з […]

14:30, 12.12.2024 Скопіч Дмитро
майно

Переселенці з Донеччини можуть безоплатно евакуювати своє майно: редакція дізналась деталі

На Донеччині розпочався новий проєкт підтримки переселенців. Люди, які не можуть самостійно вивезти своє майно, можуть звернутися до благодійників. Проєкт реалізується за підтримки чеського народу, […]

бахмута

Вулиця Незалежності в Бахмуті: нові фото з окупації

На російських пропагандистських пабліках публікують нові кадри з Бахмута. Росіяни показали, який вигляд має центральна частина міста. На знімках можна побачити деякі зруйновані житлові будинки […]

Бахмутяни в Одесі можуть отримати гуманітарну допомогу: деталі

12 та 13 грудня жителі та жительки Бахмутської міської територіальної громади, які зареєстровані у місті Одеса та Одеській області, можуть отримати продуктові набори від Благодійного […]