Путін дав вказівку зупинити український контрнаступ: хто повинен виконати завдання

Семаковська Тетяна 10:26, 25 Вересня 2023
Шойгу, міністр оборони рф/ росджерела

Президент росії владімір путін вперше визнав початок українського контрнаступу 9 червня. Тоді він наголосив на двох ключових і постійних наративах: що українські сили не досягнуть значних успіхів через добре підготовлену російську оборону і що українські війська зазнають великих втрат особового складу і західної військової техніки. Джерела близькі до Кремля заявили, що нещодавно путін дав завдання міністру оборони шойгу — зупинити ЗСУ до жовтня. Ймовірно, таке рішення прийняли на фоні успіхів ЗСУ на Запоріжжі та Бахмутському напрямку.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

Президент рф занепокоївся успіхами ЗСУ

Путін і Кремль представляють російські оборонні операції як велику перемогу на полі бою. Своєю чергою, постійні російські контратаки дозволяють Кремлю стверджувати, що ці операції є перемогами на фоні загальної відсутності успіхів росіян на інших ділянках фронту. 

Ці зусилля, ймовірно, мають на меті підірвати підтримку і довіру до українських сил в Україні та на Заході. Можливо, путін наказав російському військовому командуванню утримувати всі початкові оборонні позиції, щоб створити ілюзію того, що українські контрнаступи не досягли жодного тактичного чи оперативного ефекту, попри значну підтримку Заходу. Однак ця інформаційна акція може мати успіх у довгостроковій перспективі лише в тому випадку, якщо російські війська зможуть фактично перешкодити українським силам прорватися і звільнити великі території.

Шойгу давали завдання – до жовтня зупинити контрнаступ ЗСУ

Той факт, що росіяни не хочуть здавати позиції, але в результаті все одно втрачають їх — також може бути пов’язаний зі спробами російського військового командування та чиновників використати контрнаступ для досягнення політичних цілей.

Інсайдерське джерело в Кремлі стверджує, що путін нібито дав міністру оборони росії сергію шойгу термін в один місяць до початку жовтня 2023 року, щоб поліпшити ситуацію на фронті, зупинити українські контрнаступи і повернути російським військам ініціативу для початку наступальної операції проти більшого міста. 

Заява інсайдера,  може свідчити про те, що російське військове командування, можливо, віддає накази про безперервні контратаки в надії довести український контрнаступ до кульмінації, навіть якщо це буде коштувати великих втрат для російського військового потенціалу. 

Це вже не перша подібна операція російських сил, аналітики спостерігали випадки, коли російське МО, побоюючись неминучої втрати прихильності путіна, активізувало свої зусилля з очищення командирів. Наприклад, у лютому 2023 року Міністерство оборони росії розпочало невдалий і дорогий наступ на Вугледар, щоб підірвати внутрішній російський інформаційний ефект від успіхів групи Вагнера в Бахмуті та зберегти прихильність Путіна.

Що передувало?

В ході контрнаступу ЗСУ звільнили кілька населених пунктів, за які росіяни билися кілька місяців:

звільнена Андріївка;

звільнена Кліщіївка;

звільнене Сторожове.

Нещодавно, у російському МО почали звітувати про те, що українські військові можуть повернути Бахмут під свій контроль.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштували нагородження для випускників Донеччини: аналіз закупівель

Семаковська Тетяна 18:57, 1 Липня 2025
Гроші / фото ілюстративне, Pexel

Цьогоріч 286 випускників та випускниць з Донеччини отримають або вже отримали у якості нагородження монети у футлярі. 12 таких закупівель провели у системі Прозорро.

Скільки коштів на них витратили органи місцевого самоврядування, читайте у матеріалі.

Нагородження для випускників Донеччини

Цьогорічним випускникам Донеччини вручали нагородження у вигляді грамот та медалей. Кожна громада витратила різну суму. Але у більшості всі закупівлі для нагородження, це саме монети у футлярі, таких закупівель ми нарахували 12. Наприклад, управління освіти Бахмутської міської ради закупило 45 монет з футляром, обійшлися вони у 29 700 гривень. Тобто, орієнтовно на один комплект витратили 660 гривень.

Ті ж самі монети, але в різній кількості закупили й інші громади Донеччини, зокрема:

  • для випускників селища Велика Новосілка придбали 17 монет за 11 220 гривень;
  • для випускників міста Новогродівка купили 11 монет за 7 260 гривень;
  • для випускників міста Слов’янськ купили 89 монет за 58 740 гривень;
  • для маріупольських випускників “М.ЄХАБ” закупив 15 монет за 9 990 гривень;
  • для випускників міста Лиман купили 17 монет за 11 220 гривень;
  • для випускників з Костянтинівки купили 42 монети за 27 720 гривень;
  • для випускників з Торецька купили 23 монети за 15 180 гривень;
  • для випускників Дружківської школи придбали 6 монет за 3 960 гривень;
  • для випускників селища Новодонецьке придбали 7 монет за 4 620 гривень;
  • для випускників Авдіївки придбали 12 монет за 7 920 гривень.

Для випускників з Часів Яра, ймовірно, купили ті ж монети. У закупівлі вказано, що придбали 2 “подарунки й нагороди” за 1 320 гривень.

Загалом на порталі Прозорро придбали 286 монет у футлярі для випускників, а загальна сума за ці закупівлі склала 188 тисяч 850 гривень.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Одноразова допомога для ВПО від Червоного Хреста у Кам’янці-Подільському

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:30, 1 Липня 2025
Гуманітарна допомога від Червоного Хреста / фото ТЧХУ

Переселенці, які зареєстровані у Камянець-Подільській міській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу від Червоного Хреста. Але лише за умови, що раніше її не отримували.

Про це повідомляє Товариство Червоного Хреста в Кам’янець-Подільську.

Допомога від Червоного Хреста

Гуманітарна допомога у Кам’янець-Подільській громаді доступна для ВПО, які раніше не отримували таку підтримку раніше.

Для отримання допомоги, переселенці та переселенки повинні мати довідку ВПО й бути зареєстрованими у Кам’янець-Подільській міській територіальній громаді, а саме в:

  • місті Кам’янець-Подільській;
  • селі Вільховець;
  • селі Довжок;
  • селі Зіньківці;
  • селі Княгинин;
  • селі Колибаївка;
  • селі Лісківці;
  • селі Нагоряни;
  • селі Острівчани;
  • селі Рихта;
  • селі Смотрич;
  • селі Ходоровці;
  • селі Червона Чагарівка.

Форма для заповнення на отримання допомоги за посиланням.

Ті, хто підходить по критеріях відбору на допомогу, зможуть знайти своє прізвище у списках.

Якщо заявку подано, але в списках на отримання допомоги ви себе не знаходите, то звертайтеся за контактом @Red_Cross_2022 в Telegram, вказавши таке повідомлення: “Стан заявки. ПІБ, контактний номер телефону заявника, дата подачі заявки”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштували нагородження для випускників Донеччини: аналіз закупівель

Цьогоріч 286 випускників та випускниць з Донеччини отримають або вже отримали у якості нагородження монети у футлярі. 12 таких закупівель провели у системі Прозорро. Скільки […]

Одноразова допомога для ВПО від Червоного Хреста у Кам’янці-Подільському

Переселенці, які зареєстровані у Камянець-Подільській міській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу від Червоного Хреста. Але лише за умови, що раніше її не отримували. Про це […]

17:30, 01.07.2025 Скопіч Дмитро

Росіяни окупували Коптєве та просунулися в Торецьку: оновлення DeepState

Наступ на Донеччині триває. Станом на 1 липня 2025 року ворог окупував село Коптєве, а також просунувся в Торецьку та біля Новосергіївки, Диліївки, Мирного, Разіного, […]

Атака на Костянтинівку 1 липня: росіяни поранили 3 людей

1 липня 2025 року російські війська атакували Костянтинівку зі ствольної артилерії. Обстріл тривав протягом години, під ударом опинилися житлові квартали — як багатоквартирні будинки, так […]

Росіяни залучають підлітків до відновлення в’язниці в окупованій Жданівці

У тимчасово окупованій Жданівці що на Донеччині, російські окупанти відновлюють тюрму, яка понад десять років не функціонувала. Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють, що до робіт […]