Пушилін анонсував “звільнення” Краматорська: які міста ще на черзі

Семаковська Тетяна 10:14, 2 Жовтня 2023
Денис Пушилін
Денис Пушилін, ватажок невизнаної республіки/ росЗМІ

Ватажок самопроголошеної «Донецької народної республіки» денис пушилін у одному з недавніх інтерв’ю заявив, що російські окупанти “звільнять” Краматорськ, Слов’янськ, Красноармійськ (ред. маючи на увазі місто Покровськ) та Добропілля.

Про це денис пушилін повідомив в ефірі каналу “Россия 1”.

Невизнана республіка ДНР хоче окупувати всю Донецьку область

Пушилін анонсує “звільнення” всієї Донецької Народної Республіки/ скріншот

В інтерв’ю телеканалу “Россия 1” ватажок невизнаної ДНР заявив, що росіяни будуть “деокуповувати всю Донецьку республіку”.

Читайте також: Маніпуляція. Австралійці привітали росіян зі звільненням Бахмуту

Донецька народна республіка влилася у велику сім’ю суб’єктів російської федерації, в рамках, якраз конституційних кордонів. Це Донецька область, колишня Донецька область. Відповідно, немає ніяких інших думок чи позицій. Всі міста, райони, включаючи Краматорськ, Слов’янськ, Красноармійськ та Добропілля — будуть звільнені.

денис пушилін // пропагандист, ватажок невизнаної ДНР

Водночас терміни звільнення міст — ватажок ДНР відмовився називати. Він зазначив, що хотів, аби окупанти “деокупували” Краматорськ, Слов’янськ, Красноармійськ та Добропілля якомога швидше.

Я налаштований оптимістично, але терміни я не назву. Дуже багато невідомих є, багато, що може мінятися…Все повернеться під наш контроль. Ну й звісно, ми, як жителі Донбасу, почуваємо себе некомфортно без Святогірських лісів

денис пушилін // пропагандист

Нагадаємо, що раніше ватажок терористів «днр» пушилін нагородив «вагнерівців» медалями за знищення Бахмута.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вступна кампанія до професійних коледжів: як подати заяву та які документи потрібні

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 3 Липня 2026
Професіональний колледж Университета “КРОК” / фото “КРОК”

В Україні офіційно розпочалася вступна кампанія до закладів професійної освіти. Цьогоріч подати документи до профтехів можуть не лише випускники дев’ятих та одинадцятих класів, але й дорослі громадяни, які прагнуть змінити кваліфікацію або здобути нову професію.

Про це повідомили в Освіта Юа.

Вступна кампанія до професійних коледжів

Для вступу до закладів професійної освіти абітурієнтам не потрібно складати національний мультипредметний тест. Кожен навчальний заклад самостійно встановлює правила відбору. Зазвичай процедура зарахування передбачає проходження співбесіди або складання внутрішніх вступних випробувань.

Прийом заяв на навчання триватиме до 1 вересня. Вступники мають змогу подати папери особисто у приймальній комісії обраного закладу освіти або зробити це дистанційно через електронний кабінет у системі ЄДЕБО. Фінансування навчання можливе у двох форматах: абітурієнти можуть претендувати на місця державного чи регіонального замовлення або ж обрати контрактну форму.

Перелік необхідних документів

Для зарахування до закладу професійної освіти необхідно підготувати стандартний пакет документів. До нього входять

  • заява;
  • документ про освіту з додатком;
  • медична довідка;
  • фотокартки;
  • копія документа, що посвідчує особу;
  • документи, що підтверджують право на пільги за їх наявності.

Військовозобов’язані вступники додатково повинні надати копію військово-облікового документа. Це може бути військовий квиток, тимчасове посвідчення або посвідчення про приписку до призовної дільниці.

Тривалість навчання та забезпечення студентів

Строк навчання у профтехах становить від шести місяців до трьох років. Тривалість освітнього процесу безпосередньо залежить від обраної професії, рівня базової освіти вступника та вже наявної у нього кваліфікації. Усі студенти професійних коледжів забезпечуються місцями для проживання в гуртожитках. Також для учнів передбачена виплата стипендії, початковий розмір якої становить 1 250 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутянка представила Донеччину на молодіжному форумі в Закарпатті: які результати мав захід

Валентина Твердохліб 16:00, 3 Липня 2026
форум
Анна Павленко на форумі в Закарпатті / фото Управління освіти Бахмутської міськради

З 20 по 26 червня відбувся масштабний відкритий форум молодіжних рад “Донеччина: платформа стійкості. Молодь для захисників і захисниць та їхніх родин”. Участь у ньому взяли хлопці і дівчата з різних районів Донеччини. Бахмутську громаду представила Анна Павленко — очільниця молодіжної ради Бахмута, учениця Бахмутської школи №10. 

Які події відбулися в межах форуму і які результати вони принесли, редакції Бахмут IN.UA розповіла Анна Павленко.

Як пройшов молодіжний форум

Відкритий форум молодіжних рад “Донеччина: платформа стійкості. Молодь для захисників і захисниць та їхніх родин” тривав з 20 по 26 червня. Заходи в межах форуму проходили в різних регіонах — Дніпрі, Закарпатті і Києві.

Бахмутську громаду представила Анна Павленко — очільниця молодіжної ради Бахмута. За її словами, програма форуму була насичена різними заходами, але ключовою подією став міжрегіональний діалог молоді Донеччини і Закарпаття.

“Програма була неймовірно насиченою і поєднала в собі офіційні зустрічі, культурні події та цікаве живе спілкування. Одним із ключових етапів став захід “Закарпаття-Донеччина. Єдність. Сила. Україна!”. Він мав для мене велике символічне значення, бо показав, що попри географічну відстань, у нас з представниками молоді Закарпаття є спільні виклики, цінності та прагнення діяти разом. Разом ми провели цілий вечір, обговорюючи свій досвід та подальші плани”, — розповіла Анна Павленко.

форум
Молодь Донеччини на форумі / фото Донецька ОДА

За словами очільниці молодіжної ради Бахмута, результатом міжрегіонального діалогу стало планування подальшої співпраці. Поки що конкретних проєктів чи заходів не заплановано, триває обговорення ідей.

“Ми пройшли шлях від знайомства до обговорення спільних проєктів. Думаю, що ми заклали міцний фундамент для співпраці, яка дасть можливості для обміну досвідом та спільного розв’язання проблем молоді. Зараз триває процес розробки спільного плану дій. Ми знайшли повне взаєморозуміння і зараз трансформуємо наші ідеї в реальну співпрацю”, — зазначила Анна Павленко.

Серед цінного досвіду для себе бахмутянка виокремлює зустріч з волонтером Денисом Христовим. 

“Особливо мене вразила та надихнула зустріч із відомим волонтером Денисом Христовим, якого знають за позивним “Голандець”. Спільний перегляд документального фільму про евакуацію людей із прифронтових зон та відкрита розмова з Денисом довела, що такі зустрічі дуже важливі. Вони дають розуміння справжньої ціни людського життя і надихають працювати ще наполегливіше”, — зауважила бахмутянка.

форум
Анна Павленко і Денис Христов / фото надане героїнею

Завершився форум у Києві. Тут зібрали найактивнішу та обдаровану молодь Донеччини, яким очільник Донецької ОВА вручив пам’ятні відзнаки. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пушилін в Бахмуті

пушилін в Бахмуті: що обіцяв, про що брехав?

Голова так званої «днр» денис пушилін опублікував відео, у якому розповів про «київський режим» та майбутню відбудову Бахмута. пушилін заявив, що росія вже має схожий […]

Руйнування 9a286

Ватажок терористів пушилін заявив, що в Бахмуті росія відбудує не лише житло, а й підприємства

Напередодні голова самопроголошеної «днр» денис пушилін побував у Бахмуті. Під час візиту він оцінив перспективи відбудови міста.

Руїни Бахмута, який знищила російська армія

Ватажок «днр» заявив, що вцілілі будинки в Бахмуті треба консервувати

Цивільна інфраструктура Бахмута, яка вціліла після бойових дій, потребує консервації. Про це голова самопроголошеної «днр» денис пушилін заявив у етері російського телеканалу «Соловьев Live».  Пропагандистські […]

13:42, 27.09.2023 Микола Ситник