Психолог, їжа та продукти: на Буковині опитують ВПО

Семаковська Тетяна 11:10, 29 Листопада 2023
Підтримка ВПО / фото ілюстративне

Переселенці, які проживають у Чернівецькій області, можуть отримати допомогу у Координаційному центрі підтримки цивільного населення. Зараз ВПО опитують про їхні потреби як психологічні, так і побутові.

Пройти анкетування можуть ВПО, які проживають на Буковині, у Чернівецькому, Дністровському та Вижницькому районі.

Опитування для ВПО

Нагадаємо, що на Буковині налагодили роботу координаційних центрів при районних військових адміністраціях та у 42 сільських, селищних і міських радах Чернівеччини.

Переселенці, які проживають в області, можуть звертатися до кількох організацій:

Зверніть увагу, що в анкетах ви можете вказати свою потребу у допомозі. Йдеться не тільки про гумдопомогу, але й психологічну чи медичну. Нагадаємо, що з 1 лютого ВПО скасують виплати, нововведення стосуватиметься кількох категорій переселенців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки шкіл Донеччини призупинили роботу з початку повномасштабної війни: статистика

Валентина Твердохліб 18:00, 17 Жовтня 2024
шкіл
Школа №18 у Бахмуті до війни / фото Донецька ОДА

У зв’язку з повномасштабною війною, в Донецькій області навчання дітей проходить у дистанційному форматі. Внаслідок переміщення родин з дітьми в інші регіони кількість учнів у школах Донеччини щороку зменшується.

Скільки шкіл зараз працюють і скільки призупинили роботу, на брифінгу розповіла директорка Департаменту освіти і науки Донецької ОВА Тетяна Сідашева.

Скільки шкіл працюють у Донецькій області

На початку 2022 року в Донецькій області працювали 491 школа, в яких навчалися 168 тисяч учнів. З початком повномасштабної війни ці цифри зменшуються.

Вже на 1 вересня 2022 року на Донеччині нараховували 105 тисяч учнів і 293 працюючі школи. У 2023 році кількість учнів склала 92 тисячі, а на сьогодні їх 76,3 тисячі. Кількість учнів постійно зменшується, бо люди переїжджають до інших областей або країн.

Станом на 2024 рік призупинили роботу 19 закладів загальної середньої освіти Донецької області. Більшість із них — ті, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Орієнтовно 2 тисячі учнів цих шкіл були вимушені перейти в інші навчальні заклади.

Роботу призупинили школи з 11-ти громад області:

  • Бахмутської;
  • Мирноградської;
  • Курахівської;
  • Краматорської;
  • Вугледарської;
  • Дружківської;
  • Костянтинівської;
  • Новогродівської;
  • Сіверської;
  • Торецької;
  • Гродівської.

Також Департамент освіти і науки Донецької ОВА веде статистику щодо пошкоджених і зруйнованих закладів освіти. Через бойові дії, які тривають у регіоні, ці цифри зростають.

На сьогодні в Донецькій області пошкоджені 871 заклад дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, передвищої і вищої освіти. Повністю зруйновані 195 закладів освіти.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні збільшили мінімальну суму допомоги по безробіттю

Валентина Твердохліб 17:05, 17 Жовтня 2024
Виплати по безробіттю
Допомога по безробіттю / фото з відкритих джерел

В Україні збільшено мінімальний розмір допомоги безробітним. Нові суми виплат будуть нараховувати з 1 жовтня.

Про це йдеться у постанові №74 правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Допомога по безробіттю: скільки платять

З 1 жовтня 2024 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 3 600 гривень і 1 500 гривень.

3 600 гривень виплачуватимуть:

  • застрахованим та зареєстрованим у службі зайнятості як безробітні, незалежно від кількості місяців страхового стажу за останні 12 місяців, що передували зверненню;
  • ВПО, особам, що проживають на тимчасово окупованій території та території, де ведуться бойові дії, якщо вони не мають усіх необхідних документів та зареєстровані як безробітні за спрощеною процедурою;
  • працівники та гіг-спеціалісти юридичних осіб, що перебувають у статусі резидента Дія.Сіті.

Виплати в 1 500 гривень передбачені для:

  • молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому або вищому навчальному закладі, та людей, які звільнилися зі строкової військової служби і потребують сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
  • звільнених з останнього місця роботи з негативних причин, наприклад, через прогул.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ліки допомога переселенцям

500 грн на ліки для ВПО: як переселенцям отримати кошти

Внутрішньо переміщені особи, які не мають коштів на ліки можуть розраховувати на фінансову підтримку благодійного фонду “Ліки для України”. Організація надає допомогу українцям, яким не […]

Гуманітарний центр з Бахмутом у серці

Гуманітарні штаби Донеччини: де ВПО можуть отримати допомогу (Оновлено)

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 17 регіонах та 27 містах України діють 73 гуманітарні штаби, центри або хаби. У цих […]

13:40, 10.04.2024 Микола Ситник
переселенці у Чернівцях

Де бахмутянам отримати допомогу в Чернівцях

В Чернівцях вже майже рік діє підтримка для внутрішньо переміщених осіб з Бахмута у хабі “Єднання”. Тут люди можуть отримати гуманітарну допомогу за сприяння Покровської […]

Культурний осередок у Чернігові

Де бахмутянам отримати допомогу в Чернігові

Минулими вихідними в Чернігові запрацював осередок підтримки бахмутян. У просторі, підпорядкованому Управлінню культури Бахмутської міської ради, люди зможуть отримати гуманітарну, психологічну допомогу та поспілкуватися з […]

17:20, 12.10.2023 Микола Ситник