Жінкам-ВПО, які не можуть вийти на роботу, можуть продовжити виплати

Семаковська Тетяна 12:03, 15 Листопада 2023
Мама з дитиною / фото ілюстративне

Жінки-ВПО з малолітніми дітьми, які проживають у регіонах, де не працюють дитячі садочки, можуть й надалі отримувати виплати.

Таку пропозицію висунула віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Виплати ВПО

Мінреінтеграції повідомляє, що на гарячі лінії відомства телефонують жінки-ВПО з малолітніми дітьми, які мешкають у регіонах, де не працюють дитячі садочки. Матері пояснюють, що у зв’язку з цим не можуть вийти на роботу, а отже й забезпечити себе та малюка.

Нагадаємо, що уряд планує скоротити категорію осіб, яким продовжать виплати. Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання, яка становить 3 тисячі гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисячі гривень для всіх інших внутрішньо переміщених осіб.

Кабмін нещодавно прийняв постанову №332 для родин з-поміж вразливих категорій населення, згідно із якою допомога може бути призначена сім’ї ще на один шестимісячний період, якщо у родині є:

  • діти з інвалідністю;
  • особи, які доглядають за особою з інвалідністю;
  • особи пенсійного віку;
  • особи, які мають трьох і більше дітей, віком до 18 років;
  • неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника;
  • якщо сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

Ірина Верещук пропонує розширити перелік категорій незахищених верств населення, яким будуть продовжені виплати ВПО ще на пів року. Зокрема, йдеться про мам з дітьми, які проживають у регіонах, де немає садочків. Верещук наголосила, що потрібно підтримувати громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога ВПО

Де ВПО отримати медичну допомогу у Рівному

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які мешкають у Рівному та області, можуть звернутися за медичною допомогою або послугами до лікарів Старобільського центру первинної медико-санітарної допомоги. Заклад […]

13:44, 19.09.2023 Микола Ситник
переселенці у Чернівцях

Де бахмутянам отримати допомогу в Чернівцях

В Чернівцях вже майже рік діє підтримка для внутрішньо переміщених осіб з Бахмута у хабі “Єднання”. Тут люди можуть отримати гуманітарну допомогу за сприяння Покровської […]

Гуманітарний центр з Бахмутом у серці

Гуманітарні штаби Донеччини: де ВПО можуть отримати допомогу

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 16 регіонах та 27 містах України діють 70 гуманітарних штабів, центрів або хабів. У цих […]

13:55, 29.09.2023 Микола Ситник