В Чернівцях вже майже рік діє підтримка для внутрішньо переміщених осіб з Бахмута у хабі “Єднання”. Тут люди можуть отримати гуманітарну допомогу за сприяння Покровської ОВА.
Редакція «Бахмут. IN.UA» поспілкувалася з керівником гуманітарного хабу “Єднання” у місті Чернівці.
Хаб від Покровської ОВА
За номером +380994034609, який вказаний у мережі, як контакт для підтримки бахмутян у Чернівцях, журналісту редакції повідомили, що хаб “Єднання” працює від січня 2022 року, за ініціативи Покровської ОВА. Тут людям видають гумдопомогу за наявності. Бахмутян, які регулярно звертаються за допомогою налічують близько 140 осіб.
Ми працюємо постійно, з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 15:00, але продукти чи гігієну видаємо тоді, коли надходить гуманітарна допомога. Інколи раз в місяць видаємо, а інколи раз у два місяці.
керівник гуманітарного хабу “Єднання” // у місті Чернівці
Хаб розміщений в приміщенні «Центру допомоги врятованим», що розташоване за адресою: вулиця Головна, 128. У центрі можуть надати й психологічну допомогу, зазначає співрозмовник.
Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в місті Черкаси.
Редакція звернулася за інформацією до Черкаської міської ради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у місті.
Черкаси, житло для ВПО
У Черкасах для переселенців облаштували тимчасове житло в міському центрі соціальних служб. Тут працює тимчасовий притулок для людей та сімей з дітьми. Одночасно тут можуть жити до 200 людей.
Для проживання переселенців у притулку облаштовано 72 кімнати та приміщення загального користування — кухні, санвузли, душові кімнати, пральня та дитяча кімната. Дев’ять кімнат на першому поверсі доступні для маломобільних людей та людей з інвалідністю. Для безпеки мешканців у підвалі будівлі облаштували укриття.
Станом на 28 листопада 2024 року в тимчасовому притулку проживають 193 переселенців, серед яких жінки з дітьми та люди з інвалідністю. Окрім надання житла, в центрі соціальних служб вони можуть отримати консультацію з соціальних питань та психологічну допомогу.
Переселенцям також надають кімнати в гуртожитках комунальної власності, що знаходяться за адресами:
вулиця Хоменка, 12;
провулок Ханенка, 2, 4.
У 2023 році за підтримки Черкаської обласної організації Товариства Червоного Хреста в місті облаштували ще одне місце тимчасового розміщення ВПО за адресою: вулиця Кобзарська, 28.
Черкаси, допомога для дітей-ВПО
У черкаських закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти дітей-ВПО забезпечують безоплатним гарячим харчуванням. На нього можуть розраховувати ті, хто мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
Станом на 1 листопада 2024 року безоплатним харчуванням охоплені 1 998 школярів та 636 дошкільнят.
Діти-ВПО також звільнені від сплати за навчання в черкаських мистецьких школах.
Допомога для ВПО в Черкасах, куди звертатися
Для отримання допомоги, що передбачена у міській програмі підтримки ВПО, можна звернутися до громадської приймальні Департаменту соціальної політики Черкаської міськради за адресою: бульвар Шевченка, 307.
Час прийому відвідувачів (прийом/видача документів, консультування):
понеділок-четвер з 8:00 до 17:00 (13:00-14:00 — технічна перерва);
п’ятниця з 8:00 до 16:00 (13:00-14:00 — технічна перерва).
Консультації та попередній запис доступні за телефонами:
Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.
Детальніше про те, як саме розрахувати загальний страховий стаж онлайн, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Як визначити загальний страховий стаж
Страховий стаж — період, протягом якого працівник та працівниця підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. Від нього залежить соціальний захист працівника, зокрема, лікарняні чи майбутній розмір пенсійних виплат.
Для того, щоб дізнатися свій стаж, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та подати до нього скановані копії трудової книжки та інші документи про трудову діяльність для перевірки й зацифрування.
Після обробки звернення інформація про загальний стаж відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Крім того, в ньому же можна:
дізнатися про суму заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ);
переглядати дані про місця роботи;
отримувати інформацію про присвоєння спеціальної допомоги через втрату працездатності;
розрахувати розмір пенсійних виплат за допомогою спеціалізованого калькулятора.
Для того, щоб авторизуватися на вебпорталі ПФУ чи у спеціальному додатку “Пенсійний фонд”, існує три методи:
спеціальний кваліфікований електронний підпис (КЕП);
Наприкінці березня в Одесі розпочав роботу центр підтримки для жителів Бахмутської громади. На сьогодні у штабі зареєстровано 1064 людини, з яких 236 дітей.
Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 17 регіонах та 27 містах України діють 73 гуманітарні штаби, центри або хаби. У цих […]
Для бахмутян працюють Центри Підтримки у великих містах країни. Заступник мера Олександр Марченко раніше пояснював, що відкрити у кожному місті осередок для місцевих, на жаль, […]