Мережею шириться пропагандистський відеоролик про мобілізацію агітаційного характеру, нібито знятий в Україні. В мережі опублікували ролик, знятий росіянами, які кажуть, що це “соціальний ролик” українського авторства. У відео йдеться про те, як ТЦК в Україні готові відправляти на фронт усіх підряд: пенсіонерів з інвалідністю та жінок.
Чому відео не належить українському виробництву — пояснює редакція Бахмут.IN.UA.
Фільм-агітація про “останнього українця”
Російське інформаційне агентство NewsFront опублікувало на своєму офіційному сайті новину про нібито знятий українцями соціальний ролик, що відображає реалії населення України. При цьому карикатурно зображено і представників ТЦК, і сам український народ, підкресливши, що Президент Володимир Зеленський наказує громадянам воювати «до останнього українця»
Російський портал Дзен.Царьград теж розмістив статтю з приводу поширення ролика, якому дав найменування «пародійний».
Про що йдеться в ролику?
На початку в кадрі з’являється чоловік у військовій формі, котрий обіймає родину та запевняє, що все буде добре. Усе це відбувається нібито біля будівлі Територіального центру комплектування. Протягом відео чоловік розмовляє українською мовою, а відео супроводжується російськими субтитрами.
Далі у кадрі демонструють, що це родина працівника ТЦК, котрий відправляє на фронт двох непридатних для служби пенсіонерів, молоду жінку та підлітка.
У кінці відео зображено кадр із відомою фразою «ДО ОСТАННЬОГО УКРАЇНЦЯ», до якої за будь-якої нагоди апелюють російські ЗМІ. Її приписують Володимиру Зеленському: нібито він заявив, що ми будемо «битися до останнього українця». Проте йому ці слова насправді не належать. Це лише маніпуляція з боку рф.
У чому маніпуляція?
Насправді Володимир Зеленський використовував конструкцію “битися до останнього” — маючи на увазі “до останнього міста”. Окрім цього, в ролику з нагоди Дня Української Державності за липень 2022 року, Зеленський казав, що “ми не зупинимося, допоки не звільнимо останній метр української землі”, маючи на увазі боротьбу за державність.
Ким насправді знято відео?
Як пише російське агентство NewsFront, відео знімали саме українці, аби відобразити головну «ідею» мобілізації в Україні. Створення ролика приписують українському виробництву з прив’язкою до контексту нового закону про мобілізацію.
Окрім цієї тези, в статті немає жодних посилань на першоджерело відео, не вказано творців, назви компанії виробництва.
Скориставшись сервісом Goggle Lens, за скриншотом відео ми знайшли декілька сайтів і ютуб–каналів, котрі також розмістили відео у себе на сторінках. Проте і там не було вказано, кому належить його створення
Як стверджує російський медіапортал Дзен.Царьград, відео було знято в росії задля пропаганди, націленої проти чинної української влади, яка створює нові закони про мобілізацію. Уривок зі статті («Такой ролик было бы полезно показать украинской аудитории») вказує на те, що його було виготовлено не в Україн.і
Висновок: цей ролик — чергове творіння так званого “мосфільму”. Назва цього російського кіноконцерну вже стала загальним іменником для агітаційних відео, які зняті для підриву морального стану українців. Росіяни витрачають мільйони доларів на створення антиукраїнської інформаційної кампанії, випускаючи її у найбільш вразливі для нашої нації моменти.
Приклад цього ролику: він направлений на дестабілізацію суспільства, що наполошене новим Законом про мобілізацію, який вступає в дію з 18 травня. Цим відео російські пропагандисти намагаються показати, що закони в Україні не діють, а на лінію фронту відправляють всіх.
Читайте також:
- Фейк: в Україні чоловіки призовного віку можуть зняти лише 100 гривень через банкомат
- Фейк: російські пропагандисти поширюють брехню про дітей-вбивць у Маріуполі
- Фейк: в Україні продають браслети-обереги від ТЦК
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!