Профілактика сезонних захворювань навесні має важливе значення для збереження здоров’я. Особливо це стосується захворювань, таких як грип, ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) та інших хвороб, які можуть активізуватися весною.
Редакція Бахмут IN.UA розпитала бахмутського лікаря Сергія Старусєва про те, як вберегти своє здоров’я та запобігти захворюванням протягом весняного періоду.
Профілактика сезонних захворювань
Сергій Старусєв, сімейний лікар амбулаторії №11 у місті Києві, розповів, що сезонні простудні захворювання супроводжують нас щороку. Вони викликані різними різновидами респіраторних вірусів та поширюються передусім в холодний період року. Лікар пояснив, що із настанням такої погоди з’являється також й ризик отримання таких хвороб, як цистити або ниркові патології.
Основне правило профілактики сезонних застуд та багатьох хвороб це слідкувати за тим, щоб ваш організм завжди був у комфортних температурних межах та не переохолоджувався.
Також, важливо не забувати про дотримання правил гігієни, а саме:
- мити руки
- носити маску у людних місцях
- прикривати рот та ніс під час кашлю і чхання
- намагатися не торкатися обличчі брудними руками
- уникати контакту з хворими
Правила профілактики сезонних вірусних хвороб також містять в собі базові поради щодо правильного збалансованого харчування, чіткого режиму сну та балансу між роботою та відпочинку. Це важливо для того, щоб не виснажувати свій організм, адже через зміну погоди, раціону та графіку життя він і так знаходиться під впливом стресу, а імунітет знижується.
З метою профілактики респіраторних захворювань Сергій також радить спробувати техніку загартовування. Це поступове зниження температури води під час купання. Адже таким чином людина може натренувати свій організм та його стійкість.
Як захистити дитину від сезонних хвороб
Захист дитини від вірусних захворювань та інших хвороб, які проявляються з приходом холодів, важлива частина батьківських клопотів. Лікар розповідає, що поради для дітей щодо профілактики епідемічних захворювань досить сильно схожі на ті, що існують для дорослих. В першу чергу, дитині треба добре харчуватися. Це особливо стосується продуктів, що містять вітаміни групи B, вітаміни С тощо.
Як і для дорослих, дітям потрібно підбирати якісне взуття для відповідних погодних умов та одяг. Проте, профілактичні заходи ГРВІ та інших захворювань не є панацеєю. Сергій розповідає, що головною порадою як для дітей, так і для дорослих є те, щоб люди не займалися самолікування при появі симптомів зараження якоюсь хворобою.
Вакцинація, як основний метод профілактики
Профілактичні заходи, які описані вище можуть підтримати ваш організм та зміцнити імунітет. Втім, найбільш ефективним методом профілактики сезонних хвороб є вакцинація.
В Україні така вакцина з’являється зазвичай наприкінці вересня або в жовтні. Кожен може звернутися до свого сімейного лікаря та дізнатися про наявність вакцин, які марки вакцин є в Україні, їх вартість та процедуру здійснення щеплень.
Крім того, не варто забувати про COVID-19, який досі існує і на який досі хворіють люди. Вакцинація від цієї хвороби в Україні безплатна. Її можна зробити у найближчому центрі вакцинації. Варто також перевіряти свій календар щеплень та дотримуватися графіка вакцинації для дітей та дорослих. Раніше ми писали про те, які щеплення потрібні людині, чому це важливо та коли їх потрібно робити.
Сергій закликає, що при виникненні перших симптомів хвороби не треба намагатися провести лікування самостійно, якщо у вас немає профільної освіти. Важливо звернутися до лікаря та отримати від нього консультацію.
Читайте також:
- Здорова шкіра та красиве волосся: які вітаміни треба вживати
- Біль в шиї та втома: як позбутися наслідків сидячої роботи
- Лайфхаки, після яких Ви перестанете боятися уколів
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!