Сезонні захворювання: бахмутський лікар Сергій Старусєв розповів, як вберегтися від застуд

Семаковська Тетяна 16:50, 26 Лютого 2024
Сезонні захворювання / фото Бахмут IN.UA

Профілактика сезонних захворювань навесні має важливе значення для збереження здоров’я. Особливо це стосується захворювань, таких як грип, ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) та інших хвороб, які можуть активізуватися весною. 

Редакція Бахмут IN.UA розпитала бахмутського лікаря Сергія Старусєва про те, як вберегти своє здоров’я та запобігти захворюванням протягом весняного періоду.

Профілактика сезонних захворювань

Сергій Старусєв, сімейний лікар амбулаторії №11 у місті Києві, розповів, що сезонні простудні захворювання супроводжують нас щороку. Вони викликані різними різновидами респіраторних вірусів та поширюються передусім в холодний період року. Лікар пояснив, що із настанням такої погоди з’являється також й ризик отримання таких хвороб, як цистити або ниркові патології.

Основне правило профілактики сезонних застуд та багатьох хвороб це слідкувати за тим, щоб ваш організм завжди був у комфортних температурних межах та не переохолоджувався.

Потрібно одягатися в погоді, уникати переохолодження, якісно, вибирати взуття. Якщо це стосується простудних захворювань, то у нас переохолодження починається через що? Або намокли ноги, або перемерзли. Все йде з ніг, і від цього ми переохолоджуємось,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Також, важливо не забувати про дотримання правил гігієни, а саме: 

  • мити руки
  • носити маску у людних місцях
  • прикривати рот та ніс під час кашлю і чхання
  • намагатися не торкатися обличчі брудними руками
  • уникати контакту з хворими
Сезонні хвороби негативно впливають на якість та ритм життя / фото ілюстративне

Правила профілактики сезонних вірусних хвороб також містять в собі базові поради щодо правильного збалансованого харчування, чіткого режиму сну та балансу між роботою та відпочинку. Це важливо для того, щоб не виснажувати свій організм, адже через зміну погоди, раціону та графіку життя він і так знаходиться під впливом стресу, а імунітет знижується. 

З метою профілактики респіраторних захворювань Сергій також радить спробувати техніку загартовування. Це поступове зниження температури води під час купання.  Адже таким чином людина може натренувати свій організм та його стійкість.  

Кожен вибирає як йому зручніше. Комусь зручніше зараз це почати, комусь у літній період. Найефективніша методика – робити це поступово. Тобто, знижувати температуру, допустимо, на 1 градус. Спочатку починається з теплої температури, припустимо, 38-37 градусів. А потім, наприклад, через тиждень чи два ви поступово знижуєте її на 1 градус весь час. Тобто організм загартовується шляхом поступового зниження температури. Зрозуміло, що якщо людина відразу стрибне в холодну воду і просидить там годину, нічого хорошого від цього не буде,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Як захистити дитину від сезонних хвороб

Захист дитини від вірусних захворювань та інших хвороб, які проявляються з приходом холодів, важлива частина батьківських клопотів. Лікар розповідає, що поради для дітей щодо профілактики епідемічних захворювань досить сильно схожі на ті, що існують для дорослих. В першу чергу, дитині треба добре харчуватися. Це особливо стосується продуктів, що містять вітаміни групи B, вітаміни С тощо. 

Як і для дорослих, дітям потрібно підбирати якісне взуття для відповідних погодних умов та одяг. Проте, профілактичні заходи ГРВІ та інших захворювань не є панацеєю. Сергій розповідає, що головною порадою як для дітей, так і для дорослих є те, щоб люди не займалися самолікування при появі симптомів зараження якоюсь хворобою. 

Єдине, чого я привчаю пацієнтів, щоб вони не займалися самолікуванням, особливо якщо це стосується дітей. Краще звернутися до педіатра. Діти бувають різні, а самолікування або народні методи можуть їм зашкодити. Є, наприклад, немовлята. У новонароджених дітей імунна система практично не розвинута, тому вона залежить від материнського молока. Тобто, якщо дитина на грудному вигодовуванні, вона ще більш-менш захищена. Тому що з молоком матері дитина отримує імунітет. Фактично ця дитина залежить від матері й до цього часу її молоко захищає її від зовнішніх факторів та інфекцій,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Самолікування шкодить здоров’ю / фото ілюстративне

Вакцинація, як основний метод профілактики

Профілактичні заходи, які описані вище можуть підтримати ваш організм та зміцнити імунітет. Втім, найбільш ефективним методом профілактики сезонних хвороб є вакцинація. 

Я рекомендую вакцинуватися. На жаль, в нашій країні вакцинація проти грипу здійснюється платно, але це дуже хороший метод захисту. Тільки треба суворо дотримуватися процедури. Адже просто так купити в аптеці вакцину і принести її до лікаря не можна, там треба дотримуватися температурного режиму,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

В Україні така вакцина з’являється зазвичай наприкінці вересня або в жовтні. Кожен може звернутися до свого сімейного лікаря та дізнатися про наявність вакцин, які марки вакцин є в Україні, їх вартість та процедуру здійснення щеплень. 

Вакцинація є найефективнішим методом профілактики сезонних захворювань / фото ілюстративне

Крім того, не варто забувати про COVID-19, який досі існує і на який досі хворіють люди. Вакцинація від цієї хвороби в Україні безплатна. Її можна зробити у найближчому центрі вакцинації. Варто також перевіряти свій календар щеплень та дотримуватися графіка вакцинації для дітей та дорослих. Раніше ми писали про те, які щеплення потрібні людині, чому це важливо та коли їх потрібно робити.

Сергій закликає, що при виникненні перших симптомів хвороби не треба намагатися провести лікування самостійно, якщо у вас немає профільної освіти. Важливо звернутися до лікаря та отримати від нього консультацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська лікарня в Броварах впроваджує нові реабілітаційні послуги: як записатися на прийом?

Микола Ситник 11:32, 30 Серпня 2023

Лікувально-діагностичний центр Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування в Броварах покращує надання реабілітаційних послуг та впроваджує нові методики. У серпні за власні кошти заклад придбав новий апарат пресотерапії «BTL». Курс можуть пройти бахмутяни, які не мають протипоказань.

Про це повідомляє Бахмутська лікарня в Броварах.

Нова методика

Пресотерапія — це лімфодренажна процедура, що нагадує точковий масаж за допомогою повітряного потоку та фізичних хвиль різної інтенсивності.

Принцип дії пресотерапії заснований на вивільненні міжклітинної рідини, яка виводиться з організму природним шляхом та забирає з собою токсини та продукти життєдіяльності клітин.

Повний курс пресотерапії складається з 10-12 процедур з проміжками в два-три дні. Процедуру призначає лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Пресотерапія підходить чоловікам та жінкам при відсутності протипоказань. Процедура позитивним чином впливає не лише на зовнішній вигляд, але й на психоемоційний стан людини.

Пресотерапія може комбінуватися з іншими реабілітаційними методиками для отримання максимального ефекту

Користь від процедури та протипоказання

Пресотерапія допоможе пацієнтам позбавитись від таких проблем:

  • біль у м’язах;
  • втома та важкість у ногах;
  • набряк кінцівок;
  • в’ялість та втрата тургору шкіри;
  • зайва вага;
  • целюліт;
  • профілактика варикозу.

Протипоказання до проведення пресотерапії:

  • вагітність, лактаційний період;
  • тромбоз та тромбофлебіт;
  • менструальна кровотеча;
  • порушення функцій нирок;
  • цукровий діабет в стадії декомпенсації.

Як відбувається прийом?

Сеанс пресотерапії проходить наступним чином:

1. Пацієнт використовує спеціальний одноразовий костюм, який виключає прямий контакт зі шкірою. Поверх нього надівається костюм для пресотерапії.

2. Подається потік повітря, який впливає на проблемну ділянку.

Костюм для пресотерапії

Після проходження курсу можна отримати такі результати:

  • проходять м’язові болі та важкість у руках та ногах;
  • знижується набряк кінцівок;
  • підвищується пружність шкірного покриву;
  • зменшуються об’єми тіла;
  • поліпшується загальне самопочуття;
  • спостерігається загальний тонізуючий та оздоровчий ефект.

Графік роботи Бахмутської лікарні в Броварах

Лікувально-діагностичний центр працює кожного дня, без вихідних, з 8:00 до 20:00.

Як потрапити на прийом?

З будь-яких питань та за консультацією ви можете звернутися в Лікувально-діагностичний центр Комунального некомерційного підприємства «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут» за адресою:  Бровари, вулиця Київська, 177.

Записатися на прийом можна в реєстратурі за номерами телефонів:

  • +380671144108;
  • +380500603990;
  • +380671170181.

Читайте також: Бахмутська лікарня в Броварах: які безкоштовні медичні послуги можна отримати

Фото: всі світлини Бахмутська лікарня

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутська лікарка розповіла, коли і як часто необхідно відвідувати мамолога?

Семаковська Тетяна 12:15, 5 Серпня 2023

5 9636e

Мамолог — це спеціаліст, який займається оглядом та лікування молочних залоз. Візити до нього є важливою складовою правильного догляду за жіночим здоров’ям. Систематичні огляди у цього лікаря допоможе вчасно виявляти будь-які проблеми, зокрема онкологічні. Наша редакція поспілкувалася з акушеркою-гінекологинею Інною Змійовою, щоб зрозуміти, коли необхідно відвідувати мамолога та як підтримувати здоров’я молочних залоз. 

Підтримка жіночого здоров’я — це важливий аспект життя жінки. На його стан можуть впливати як зовнішні, так і внутрішні фактори, як стрес або гормони. Тому варто завжди уважно слідкувати за своїм станом, систематично проходити перевірки у лікарів та, у випадку дискомфорту або болів, обов’язково звертатися за професійною допомогою. В цьому тесті ми пояснимо, як часто треба ходити до мамолога, як самостійно оглядати молочні залози вдома, коли треба робити мамографію та інші питання, які допоможуть жінці підтримувати своє здоров’я. 

Кожна жінка має відвідувати мамолога щорічно, а у випадку болів чи інших проблем зі здоров’ям молочних залоз, то частіше.

Коли необхідно звертатися до мамолога?

Інна Змійова пояснює, що загальне обстеження молочних залоз жінки мають проходити щорічно. Для цього треба звертатися спочатку до свого гінеколога або акушера-гінеколога. До того ж часто ці лікарі мають спеціалізацію зокрема і на молочних залозах, адже всі аспекти жіночого здоров’я взаємопов’язані. До 40 років жінкам призначають УЗД молочної залози, після 40 років додатково призначають мамографію грудей. 

Інна 669f1Інна Змійова, акушер-гінеколог з Бахмута. Фото: клініка Into-sana, теперішнє місце роботи

«5-7 день менструального циклу є найкращим часом для обстеження у гінеколога й мамолога, а також для проведення УЗД та мамографії. На обстеження жінка повинна приходити до акушера-гінеколога. Лікар має взяти у неї аналізи: цитологічний мазок, мікроскопію, а також питає всі жалоби. Після цього призначає консультацію мамолога», — пояснює Інна.

Після того, як лікар отримає результати всіх аналізів, він може призначити додаткове обстеження для підтвердження стану. Проте, перераховане вище є обов’язковою щорічною рутиною для жінок. 

Варто пам’ятати, що УЗД молочних залоз та мамографія це дві різних процедури. Інна пояснює, що мамографія — це рентгенівське обстеження. Його роблять за показаннями після 40 років, коли молочна залоза стає більш щільною, що заважає все детально роздивитися на УЗД.

«УЗД — це король кіст, і воно допомагає виявити кісти та кістоутворення. А якщо жінка робить рентген, то там можна побачити навіть дуже маленькі ракові утворення, які на УЗД можна пропустити. Це два різних обстеження, і одне доповнює інше», — пояснює Інна.

2 0c32eПеревіряти молочні залози бажано з моменту початку їх росту, а саме з 12-13 років. Фото: з відкритих джерел

Оскільки часте рентгенівське випромінювання може бути не дуже корисним для здоров’я, то жінкам до 40 років варто починати з УЗД. Якщо лікар має за результатами обстеження підозри, то він потім направляє її на мамографію для дообстеження. 

Лікарка рекомендує починати перевіряти молочні залози з 12-13 років, коли вони починають рости. Це потрібно для того, щоб переконатися, що процес росту проходить нормально. Якщо ж, наприклад, одні грудь зростає швидше за іншу або є інші фактори, то краще звернутися до дитячого гінеколога та отримати консультацію або направлення на подальше обстеження. 

Читайте також: Бахмутська лікарня в Броварах: які безкоштовні медичні послуги можна отримати (Відео)

Самообстеження молочних залоз

Крім щорічних візитів до лікаря, жінкам важливо самостійно слідкувати за здоров’ям своїх молочних залоз. Для цього існує інструкція із самообстеження, за якою жінка зможе перевірити свої груди. Важливо при цьому не ставити собі діагнози самостійно або не перевіряти в Інтернеті потенційні хвороби. Без лікарської кваліфікації ви цього не зможете зробити. Проте, завдяки правильній техніці самоогляду молочної залози, жінки можуть перевірити груди на наявність ущільнення, підозрілих змін тощо. Після виявлення чогось, що може здатися незвичним для грудей, варто одразу записатися на консультацію до спеціаліста. 

«Жінка повинна знати, як правильно проводити самообстеження молочних залоз. 50% всього того, що ми знайдемо потім, спочатку може знайти й сама жінка. Не можна гаяти час і потрібно своєчасно звертатися до лікаря. Якщо рано виявити захворювання, то тоді великі шанси, що все буде добре, навіть якщо у жінки виявлять рак молочної залози», — пояснює лікарка.

3 32a85Жінка може виявити потенційні проблеми з молочними залозами через самообстеження. Фото: ЦГЗ

Спеціалістка радить робити самообстеження молочних залоз раз на місяць після менструації, бажано ввечері та після душу. 

«Перед дзеркалом у ванної кімнаті, пальпаторно обстежувати свої молочні залози. Обстежувати потрібно двома руками. Головне не мацати, а саме обережно оглядати, інакше можна собі нашкодити. Краще, щоб жінці це розповів лікар на прийомі, а також показав бімануальне обстеження молочних залоз, чи бімануальне самообстеження молочних залоз. Такі інструкції можна отримати як у приватних, так і у державних клініках», — підсумувала Інна Змійова.

Раніше ми повідомляли, як працює безоплатна лікувальна програма для українських дітей із вадою серця.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Живий сніговик та квиток на концерт: найкращі прем’єри 2024-2025 для святкового настрою

2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері […]

16:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]

12:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Соціальні виплати на дітей в Україні: наявні програми та як їх оформити

В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не […]

11:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро