Без помилок, але з планами на майбутнє: як правильно написати мотиваційний лист

Семаковська Тетяна 15:15, 18 Березня 2024
Створення мотиваційного листа / ілюстрація Бахмут.IN.UA

Написання мотиваційного листа при подачі своєї кандидатури на роботу або на навчання є дуже важливим процесом. Він демонструє представникам компаній або навчальних закладів вашу мотивацію, описує кваліфікацію та рівень зацікавленості.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультанткою в Robert Walters Japan Даною Окоманюк, яка розповіла нам про основні правила написання мотиваційного листа.

Як написати мотиваційний лист 

Мотиваційний лист — це важливий інструмент для створення позитивного враження про вас у роботодавців або приймальних комісій університетів, який часто використовують по всьому світу. Йому потрібно приділити достатньо уваги та часу, адже лист повинен бути якісним і виразним. Ігнорувати цю частину подачі документів не варто, адже так ви знижуєте свої шанси на проходження на наступні етапи конкурсу на посаду або до університету. 

Чим важливий мотиваційний лист

Мотиваційний лист при вступі до університету або подачі документів на роботу є одним з ключових елементів вашого пакета документів. Його правильне оформлення підвищить вашу конкурентоспроможність серед інших кандидатів та абітурієнтів. 

Причина цієї важливості дуже класно відображена в самій назві. Адже він відображає вашу мотивацію. Людина, яка буде приймати рішення щодо того, чи взяти вас на якусь навчальну програму чи роботу, зможе зрозуміти хто ви та яка у вас мотивація. Цей лист — це непоганий індикатор того, що вами керує. Я можу сказати, як рекрутерка, що багато компаній їх, на жаль, не читає. Однак, я б радила їх все одно писати. Це показує хоча б те, що ви виділили час і знайшли можливість сісти, написати й пояснити, чому у вас цікавиться певна вакансія чи певна компанія,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Дана Окоманюк, СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan/ фото надане героїнею

На відміну від компаній, мотиваційні листи для вступу до університету чи інших навчальних програм завжди читають, пояснює Дана Окоманюк. Таким чином вибіркова комісія визначає, брати вас на навчання чи ні. 

Якими бувають мотиваційні листи

Перед тим, як оформити мотиваційний лист, треба розуміти, чим відрізняються ці документи залежно від місця подачі. 

Мотиваційний лист для  пошуку роботи та мотиваційний лист для навчання, суттєво відрізняються. Один фокусується на навчанні, а другий фокусується на кар’єрі. Мотиваційний лист для навчання, він більш загальний. Читаючи його, люди будуть більше зацікавлені в тому, щоб почитати про ваші глобальні плани, цілі, ваші інтереси, чому вас цікавить ця навчальна можливість, як вона вписується у ваші подальші плани на життя, як вона вписується в те, що ви робили до того,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Дана пояснює, що університет, представники факультету, освітніх програм тощо будуть зацікавлені в тому, щоб зрозуміти, який у вас напрямок дій, для чого вам це навчання та чому воно вас цікавить.

Водночас компанії будуть більше зацікавлені в тому, щоб побачити, який у вас досвід роботи в певних сферах або чи є ви хорошим кандидатом зі своїм кар’єрним баченням обов’язків.

На відміну від резюме, мотиваційний лист дає більше простору для творчості / фото ілюстративне

Оформлення та структура мотиваційного листа

Перед тим, як почати мотиваційний лист, варто ознайомитися з основними правилами щодо його структури та оформлення. 

Коли ми говоримо про ідеальний мотиваційний лист, то, швидше за все, апелюємо не до його структури та обсягу, а до його змісту. Це важливий момент, який відокремлює мотиваційний лист від резюме. Якщо в резюме важлива структура і важливо мати в ньому конкретні блоки, то мотиваційний лист, хоч і має стандартний шаблон, але він має більше можливостей для креативної реалізації,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Приклади написання мотиваційного листа зазвичай містять буквально 3-4 абзаци, це вважається золотим правилом. Якщо при пошуку роботи варто зосередитися на структурі та кар’єрі, то мотиваційний лист для університету та інших навчальних можливостей може мати інші правила оформлення. 

Якщо ми говоримо про мотиваційні листи для університетів чи для інших навчальних закладів, тут кандидати, чиї мотиваційні листи вважаються найкращими, це ті кандидати, які вийшли за рамки того, що було прийнятним. Наприклад, писати про своє дитинство, про те, як ви любите певну професію, чи про те, як ви мріяли потрапити в той чи інший навчальний заклад дуже стандартно. Ті мотиваційні листи, які виходять за рамки цього, вважаються найкращими,  унікальними та оригінальними. Тому тут не настільки важлива структура,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Мотиваційний лист допомагає роботодавцям зрозуміти, що ви за людина та чи підходите ви для роботи в їхній компанії / фото ілюстративне

Експертка додає, що при пошуку роботи цей лист має бути більш структурованим. Обсяг мотиваційного листа в середньому має бути не більше 1 сторінки, де:

 • перший абзац — це висловлювання зацікавленості в певній ролі;
 • другий абзац — це місце, де ви говорите про свій релевантний досвід, який вписується в цю роль;
 • третій абзац — це розповідь про компанію або навчальний заклад та чим вони вас зацікавили;
 • четвертий абзац — це загальний абзац, де ви говорите про те, що ви хочете працювати з цією компанією або навчатися в навчальному закладі. Обов’язково сюди треба додавати речення про те, що ви чекаєте на їх відповідь.

Найпоширеніші помилки у мотиваційних листах

Дана Окоманюк пояснює, що найбільш поширена помилка при створенні мотиваційного листа — це неуважність. 

Це коли ви не перечитали текст кілька раз або коли ви допустили орфографічні помилки, пунктуаційні помилки, помилки при оформленні цього листа. Наприклад, можливо у вас відрізняється колір шрифту, можливо у вас текст різного розміру. Тобто ви не додивилися, ви не перевірили, ви не витратили час на те, щоб переконатися в тому, що у вас все добре. Це, на жаль, дуже сильно впадає в око людині, яка читає ваш лист і говорить про те, що ви вирішили просто зекономити час. Тому, моя найголовніша порада — це перечитувати та передивлятися мотиваційний лист декілька разів перед тим, як його надіслати та переконатися в тому, що у вас ніде немає помилок,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Якісний мотиваційний лист збільшить ваші шанси отримати запрошення на співбесіду / фото ілюстративне

Якщо мова йде про кар’єрний мотиваційний лист, то частою помилка є те, що люди забувають міняти ім’я компаній, якщо надсилають ці листи в кілька одночасно. Тому варто переконатися в тому, що коли ви відправляєте мотиваційний лист компаніям, ви завжди змінюєте інформацію: те, кому адресований цей лист, назву компанії, назву вакансії тощо. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги

Семаковська Тетяна 18:25, 17 Червня 2024

338946031 562830539007215 608905399543094858 n 0009eВ місто Бровари, після початку повномасштабної війни, релокувалася та вже успішно працює Бахмутська лікарня “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування міста Бахмут”. Заклад розташований за адресою місто Бровари, вулиця Київська, 177.

Які послуги тут можна отримати, за яким графіком працює лікарня та як туди потрапити редакції Бахмут IN.UA повідомила Гендиректор КНП “Багатопрофільна лікарня  інтенсивного лікування  м. Бахмут” Світлана Мельникова.

Бахмутська лікарня в Броварах

В Бахмутській лікарні можна отримати наступні медичні послуги:

 • ведення вагітності в амбулаторних умовах;
 • діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ  (та підозрою на ВІЛ);
 • стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
 • стоматологічна допомога дорослим та дітям;
 • хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у стаціонарних та амбулаторних умовах;
 • бронхоскопія;
 • гістероскопія;
 • езофагогастродуоденоскопія; 
 • колоноскопія; 
 • мамографія; 
 • медична допомога при пологах; 
 • медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках;
 • медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими протягом перших трьох років життя;
 • цистоскопія;
 • надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях;
 • та секційні дослідження.

Також, лікарня має договір з НСЗУ за послугою якої дозволяють залучати до роботи лікарів-інтернів. Оскільки Бахмутська лікарня розташовувалася на місці ведення бойових дій — був підписаний ще й договір про забезпечення надання меддопомоги населенню, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дії. Мова йде про:

 • стаціонарну допомогу дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
 • хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
 • хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня;
 • профілактику, діагностику, спостереження, лікування в амбулаторних умовах;
 • стаціонарну допомогу дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
 • хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
 • хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня;
 • профілактика, діагностика, спостереження, лікування в амбулаторних умовах.

На теперішній час в умовах Лікувально-діагностичного центру працює 173 особи, це 59 лікарів, 66 осіб — середній медичний персонал, молодший медичний персонал налічує 9 осіб, та інші працівники ще 39.

Які лікарі приймають в Бахмутська лікарня в Броварах

В Лікувально-діагностичному центрі працюють:

 • акушер гінеколог;
 • алерголог;
 • дерматовенеролог;
 • ендокринолог;
 • ендоскопіст;
 • кардіолог;
 • лікар з лікувальної фізкультури;
 • невропатолог;
 • невролог дитячий;
 • онколог;
 • онкохірург;
 • ортопед-травматолог;
 • отоларинголог;
 • отоларинголог дитячий;
 • офтальмолог;
 • педіатр;
 • психіатр;
 • психіатр дитячий;
 • ревматолог;
 • рефлексотерапевт;
 • стоматолог-терапевт;
 • стоматолог дитячий;
 • терапевт;
 • уролог;
 • хірург;
 • лікар фізичної та реабілітаційної медицини.

Які послуги надають в лікарні

В Бахмутській лікарні в Броварах можна знайти наступні послуги:

 • лікарський прийом дітей та дорослих;
 • планування та ведення вагітності;
 • консультування з грудного вигодовування;
 • стоматологія;
 • оперативне лікування;
 • денний стаціонар;
 • маніпуляційні процедури;
 • хіміотерапія;
 • гістероскопія;
 • кольпоскопія;
 • езофагогастродуоденоскопія;
 • колоноскопія;
 • дерматоскопія;
 • лабораторна діагностика;
 • ЕКГ;
 • комп’ютерна томографія;
 • рентген;
 • УЗД;
 • медична реабілітація;
 • лікувальна фізкультура;
 • рефлексотерапія;
 • ударно-хвильова терапія;
 • фізіотерапія;
 • масаж.

Зауважимо, що медцентр в Броварах очікує договору з НСЗУ на пропозиції за пакетами таких послуг як: 

 • ведення вагітності в амбулаторних умовах; 
 • бронхоскопія;
 • гістероскопія;
 • езофагогастродуоденоскопія;
 • колоноскопія;
 • медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими протягом перших трьох років життя;
 • та цистоскопія.

Графік роботи 

Лікувально-діагностичний центр працює кожного дня, без вихідних, з 8:00 до 20:00 за гнучким графіком роботи. 

Адреса розташування: вулиця Київська, будинок 177, місто Бровари, Київська область.

Як записатися на прийом

 • Записатися можна уточнивши деталі в реєстратурі за наступними номерами:
 • +380 (67) 114 4108;
 • +380 (50) 060 3990;
 • +380 (67)117 0181.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція (оновлено)

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:05, 17 Червня 2024
Грошова допомога / фото ілюстративне

Благодійна організація “Карітас-Спес Україна” продовжує надавати громадянам нашої країни допомогу, в тому числі й грошима. Отримати її можуть різні вразливі категорії населення, зокрема, багатодітні сім’ї.

Детальніше про те, як багатодітним сім’ям отримати грошову допомогу, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Примітка. Матеріал було оновлено 17 червня 2024 року, у попередній версії редакція не вказала, що станом на червень 2024 року подати заявку на грошову допомогу “Карітас” через анкету тимчасово неможливо. Редакція оновлює матеріал та ставить примітку “Оновлено” згідно з Редакційною Політикою

Грошова допомога багатодітним сім’ям 

Багатоцільова грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” надавалась щомісяця протягом пів року. Сума на одну особу досягає 3 600 гривень. Кошти нараховували на банківські рахунки отримувачів. 

Грошову допомогу надають на територіях:

 • Львівської Архідієнції (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька та Тернопільська області);
 • Київсько-Житомирської Дієнції (Київська, Житомирська, Чернігівська та Черкаська області);
 • Харківсько-Запорізької Дієнції (Харківська, Донецька, Луганська, Полтавська, Сумська та Запорізька області).

Хто може подати участь в програмі

Відправити заявка на отримання грошової допомоги можна було:

 • багатодітним родинам, які перебувають в скрутному матеріальному становищі (в тому числі й ВПО);
 • одиноким літнім людям, які вже старше 70 років;
 • одиноким батькам/матерям з дітьми, які потребують коштів;
 • родинам з дітьми під опікою;
 • родинам з особами, які мають інвалідність.

Що потрібно для подачі заявки

Для отримання грошової допомоги необхідно було заповнити спеціальну анкету. В ній потрібно було завантажити фотографії документів, а саме:

 • довідку ВПО
 • фото документа, що підтверджує статус багатодітної сім’ї;
 • фото документа, який підтверджує інвалідність (довідка/посвідчення про інвалідність, а для дітей — довідка від лікаря);
 • фото документів, які засвідчують те, що ви батько-одинак або мати-одинак;
 • фото документів, які засвідчують те, що дитина знаходиться під опікою;
 • фото документів, які підтверджують вік (для осіб 70+ років — це пенсійне посвідчення).

Зазначається, що розмір завантажених фотографій не повинен перевищувати 5 мегабайтів.

Подати заявку не могли ті, хто вже отримував грошову допомогу від “Карітас-Спес” в межах проєкту “Родина родині” у 2022-2023 році. Такі заявки будуть автоматично анульовані.  

Контакти

У разі виникнення додаткових запитань або скарг потрібно звернутися на гарячу лінію за номером: 080 030 0344.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

IMG 3201 bf5a7

Європейська освіта: досвід донеччанок в Польщі та Словаччині

Валерія родом з Донеччини, дівчина навчається в двох університетах, один в Україні, інший в Словаччині. Героїня каже, що серед її іноземних друзів взагалі відсутній такий […]

Вакцинація для дорослих: поради та рекомендації від медичних працівників

Щеплення для дорослих є важливим процесом не тільки індивідуальному здоров’ю людини, але й має значний вплив на громадське здоров’я. Вакцини допомагають запобігти інфекційним хворобам, таким […]

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Весною настає пора, коли одинадцятикласники готуються НМТ, після якого підуть в самостійне життя та вступлять до університету. Там їм доведеться розраховувати на власні сили, заробляючи […]