Постраждалі від Чорнобильської катастрофи отримають виплати — міськрада

Семаковська Тетяна 13:23, 20 Листопада 2023
ЧАЕС / фото ілюстративне

Мешканці Бахмутської міської територіальної громади, які були учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (1 категорії) або стали потерпілим від Чорнобильської катастрофи (1 категорії) та мають статус ВПО, отримають одноразову виплату. Йдеться про 1000 гривень.

Про це повідомляє Бахмутська міськрада з посиланням на Управління соцзахисту.

Виплати для бахмутян

Управління соцзахисту населення Бахмутської міської ради зазначає, що громада забезпечена виплатами одноразової матеріальної допомоги особам:

 • постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1) з-поміж мешканців Бахмутської міської територіальної громади;
 • були учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (1 категорії);
 • стали потерпілим від Чорнобильської катастрофи (1 категорії), та мають статус внутрішньо переміщеної особи.

Гроші виділили з обласного бюджету, людям виплатять по 1000 гривень. Щоб отримати кошти, потрібно до 1 грудня подати до Управління поштовим відправленням заяву про надання матеріальної допомоги. Також потрібно додати копії документів:

 • паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;
 • реєстраційного номера облікової картки платника податків (для громадян, які через свої релігійні переконання не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків, копія сторінки паспорта з відповідною відміткою);
 • довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
 • посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або особи, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1;
 • довідки про реквізити розрахункового рахунку, відкритого в банку (за стандартом ІВАІN).

Після того, як ви сформували заяву та додали до неї копії документів, завірені власним підписом (копія вірна, дата, підпис, ПІБ), необхідно відправити все Новою Поштою за адресою: місто Дніпро, Дніпропетровська область, відділення №57, отримувач — Лисяченко Оксана Миколаївна, телефон +38 (095) 350 4113.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як військовослужбовцям отримати безплатне житло від держави

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 14 Червня 2024
Нове житло / фото ілюстративне

Українські військовослужбовці мають право на отримання безоплатного житла від держави. Водночас для того, щоб скористуватися такою можливістю, потрібно відповідати певним умовам, зокрема, мати певну вислугу на військовій службі та перебувати на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Детальніше про те, як військовим отримати власне житло бюджетним коштом, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатне житло для військових у 2024 році

Право на безоплатне житло для військовослужбовців від держави закріплене у законі про соціальний і правовий захист, в якому вказується й порядок отримання.

Зазначимо, що житло по такій державній програмі надається в межах черги. У 2021 році черга на житло для військових складала 44,3 тисячі осіб, у 2022 – 43,5 тисячі осіб. А наприкінці грудня 2023 року число складало 42,2 тисячі осіб. У 2024 році на це було виділено 100 мільйонів гривень.

Вимоги для участі в державній програмі

Військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають разом з ними, повинні відповідати певним вимогам:

 • мають вислугу на військовій службі не менше 20 років,
 • перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов;
 • вперше використовують власне право на безоплатне житло, приватизацію житла тощо;
 • пройшли реєстрацію у населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.

Отримати житло не можуть військовослужбовців строкової військової служби.

Які документи потрібні

Для того, щоб стати на квартирну чергу, варто подати командиру військової частини необхідні документи, а саме:

спеціальний рапорт про взяття на облік осіб, що потребують поліпшення житлових умов;

 • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) військовослужбовця та членів його сім’ї, які потребують поліпшення житлових умов;
 • витяг з особової справи військовослужбовця про склад сім’ї;
 • довідка про те, чи перебувають члени сім’ї на квартирному обліку за місцем роботи;
 • документи, що підтверджують право на першочергове та позачергове одержання житла, інші пільги тощо.

Після подання цих документів, у військовій частині почнеться процес зарахування на облік. Згодом доведеться чекати чергу, після чого військовий отримає ордер на вселення до житлового приміщення у виконавчого органу місцевої влади.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Опитування для бахмутян в евакуації: анкета

Семаковська Тетяна 15:30, 14 Червня 2024
Фото Бахмута навесні
Квітучі вишні в місті / фото Facebook

У Берліні відбулася конференція присвячена відновленню України. Редакція й надалі продовжує лобіювати інтереси бахмутян у цьому питання, ми хочемо почути думки нашої авдиторії.

Примітка. Відновлення — це не тільки про планування фізичного процесу відбудови міста, але й відновлення спільноти бахмутян, яка зараз розпорошена по усьому світу. Ми не збираємо особисті дані, відповіді ви надаєте анонімно, а результати опитування будуть оприлюднені після завершення анкетування, кінцевий термін заповнення форми — 25 червня.

Посилання на анкету: https://docs.google.com/forms/d/1-5OjxtjAyWwmjykEFPjkc9zrzwZC0cqIpUlb2V4a8Gg/edit

Опитування займе менш як 5 хвилин вашого часу, дякуємо за кожну відповідь

Ще у 2023 році редакція Бахмут IN.UA проводила велике опитування серед читачів, тоді про повернення у планах свідчило 80% опитаних бахмутян. Опитування було анонімним, а участь в ньому взяло понад 6 тисяч бахмутян. 

Згідно із результатами, понад 80% опитуваних виявили бажання повернутися в Бахмут після війни.  Майже 70% учасників опитування висловили бажання доєднатися до відбудови міста в різному форматі: хтось грошовими пожертвами, а хтось — фізичною працею. Детальніше про голоси бахмутян у 2023 році за посиланням

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутські майстрині відновлювали унікальні орнаменти з Чорнобиля: згадуємо події

26 квітня 1986 року відбулася Чорнобильська катастрофа. Ця аварія на Чорнобильській АЕС забрала життя тисячі людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу, […]

131057206 410926516923362 4862051126770836340 n 78415

До дня ліквідаторів Чорнобильської АЕС  у Бахмуті вручили 11 тисяч гривень і тортики

Саме цього дня у 1986 році закінчили  будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.  На території Бахмутської міської ради мешкають 119 осіб-ліквідаторів ЧАЕС, в тому числі і […]

Як циклічна історія не вчить росіян: Чорнобиль та загроза на ЗАЕС

Російські окупанти порушуючи всі можливі правила і закони здорової логіки цинічно здійснюють ядерний шантаж для того, щоб перетягнути на себе військово-політичну ковдру.