Постраждалі від Чорнобильської катастрофи отримають виплати — міськрада

Семаковська Тетяна 13:23, 20 Листопада 2023
ЧАЕС / фото ілюстративне

Мешканці Бахмутської міської територіальної громади, які були учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (1 категорії) або стали потерпілим від Чорнобильської катастрофи (1 категорії) та мають статус ВПО, отримають одноразову виплату. Йдеться про 1000 гривень.

Про це повідомляє Бахмутська міськрада з посиланням на Управління соцзахисту.

Виплати для бахмутян

Управління соцзахисту населення Бахмутської міської ради зазначає, що громада забезпечена виплатами одноразової матеріальної допомоги особам:

  • постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1) з-поміж мешканців Бахмутської міської територіальної громади;
  • були учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (1 категорії);
  • стали потерпілим від Чорнобильської катастрофи (1 категорії), та мають статус внутрішньо переміщеної особи.

Гроші виділили з обласного бюджету, людям виплатять по 1000 гривень. Щоб отримати кошти, потрібно до 1 грудня подати до Управління поштовим відправленням заяву про надання матеріальної допомоги. Також потрібно додати копії документів:

  • паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;
  • реєстраційного номера облікової картки платника податків (для громадян, які через свої релігійні переконання не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків, копія сторінки паспорта з відповідною відміткою);
  • довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
  • посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або особи, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1;
  • довідки про реквізити розрахункового рахунку, відкритого в банку (за стандартом ІВАІN).

Після того, як ви сформували заяву та додали до неї копії документів, завірені власним підписом (копія вірна, дата, підпис, ПІБ), необхідно відправити все Новою Поштою за адресою: місто Дніпро, Дніпропетровська область, відділення №57, отримувач — Лисяченко Оксана Миколаївна, телефон +38 (095) 350 4113.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога для ВПО з Часового Яру: де пропонують безоплатне житло і як подати заяву на компенсацію

Валентина Твердохліб 18:00, 11 Листопада 2024
Зустріч Сергія Чауса з переселенцями / фото Часовоярська МВА

Люди, які евакуювалися з Часового Яру, можуть отримати допомогу в нових громадах. За словами началька Часовоярської МВА Сергія Чауса, міська влада регулярно проводить зустрічі з переселенцями, де збирає запити від людей і консультує з проблемних питань. Сергій Чаус зустрічався з переселенцями, які наразі живуть на Донеччині.

Які питання найбільше турбують ВПО з Часового Яру, Сергій Чаус розповів редакції “Бахмут IN.UA”.

Місця розміщення для ВПО з Часового Яру

Зустрічі з переселенцями із Часового Яру проводять регулярно. Вони відбуваються і на Донеччині, і в інших куточках України, куди переїжджають люди. Під час цих зустрічей людей консультують з питань, які їх турбують.

“Зустрічі з населенням — це постійний напрямок роботи. Наприклад, минулого тижня вони проходили в різних містах Донецької області. Такі зустрічі в нас регулярні і відбуваються по всій Україні: в Харкові, Києві, Дніпрі, у Кривому Розі періодично, Черкасах. Питання, які ставлять люди, різноманітні: забезпечення гуманітарною допомогою, компенсація за житло, різні життєві питання. Вистачає тем, на які люди потребують відповідей, і інформацію їм краще отримувати з перших вуст. Тому ця робота є одна із основних і ми постійно в контакті з нашими мешканцями”, — зазначив Сергій Чаус.

Сергій Чаус на особистій зустрічі з переселенцями / фото Часовоярська МВА

Одне з основних питань, яке турбує людей з Часового Яру, — це можливість безоплатного проживання в нових громадах. Очільник міста каже, що безоплатні місця тимчасового розміщення пропонують всім, хто виїжджає з міста. Наразі безоплатне житло пропонують у західних регіонах.

“Працюємо ми і в напрямку розміщення людей. Як приклад, містечко Хансена, куди могли заселитися люди з Часового Яру. Є місця і для людей, які хочуть виїхати зараз. Це робочий напрямок, і тимчасове безоплатне житло надають всім, незалежно від міста. На це можуть розраховувати люди зі всіх куточків Донеччини, в тому числі і з Часового Яру. На даний момент у нас йде Івано-Франківщина і Закарпаття. Тут пропонуються місця компактного проживання, де люди можуть жити певний час і, звичайно, отримувати все необхідне”, — зазначив Сергій Чаус.

Часів Яр: компенсація за житло

Люди, чиє житло в Часів Ярі було пошкоджене або зруйноване, можуть подати заяву на отримання компенсації. За словами Сергія Чауса, це питання дуже актуальне і водночас проблематичне. Наразі є проблема з обстеженням житла.

Втім, люди можуть подавати заяви на отримання компенсації. З цим питанням вони можуть звернутися до представників міської військової адміністрації.

“Ця тема актуальна для всього регіону. І не лише для Донеччини, а й для всіх областей, де тривають бойові дії. Але водночас питання складне. Одна із умов отримання компенсації — це обстеження, а саме з цим є певні складнощі. А так, звичайно, люди подають заявки, ми їх опрацьовуємо і тримаємо зворотний зв’язок, щоб люди розуміли, що відбувається і як”, — зазначив Сергій Чаус.

Часів Яр: контакти для евакуації

Наразі в Часовому Яру залишаються близько 320 людей. Евакуація з міста важка, але триває. Людей закликають якомога швидше скористатися можливістю і виїхати з міста для збереження здоров’я і життя.

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Аварійні відключення в Україні: в чому причина та яка зараз ситуація в енергосистемі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 11 Листопада 2024
Відключення світла / фото з відкритих джерел

Сьогодні, 11 листопада, в деяких областях України вводили аварійні відключення світла. Причина — загроза ударів по обʼєктах енергетики. 

Детальніше про те, яка зараз ситуація в енергосистемі України, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Аварійні відключення світла в Україні

11 листопада відбулася масштабна повітряна тривога, через яку в України ввели превентивні відключення світла. Вони застосовувалися у низці областей протягом першої половини дня, а саме з 6:00 до 13:00 у:

  • Донецькій; 
  • Дніпропетровській;
  • Житомирській;
  • Кіровоградській;
  • Київській;
  • Миколаївській;
  • Одеській;
  • Полтавській;
  • Сумській;
  • Харківській;
  • Черкаській;
  • Чернігівській областях.

Станом на 14:30, вони були скасовані.

Варто зазначити, що при цьому у наступних областях не застосовували графіки відключення світла:

  • Вінницькій;
  • Волинській;
  • Закарпатській;
  • Запорізькій; 
  • Івано-Франківській;
  • Луганській;
  • Львівській; 
  • Рівненській;
  • Тернопільській;
  • Херсонській;
  • Хмельницькій;
  • Чернівецькій.

Яка зараз ситуація в енергетиці

Наразі українська енергосистема продовжує відновлюватись. Утім, навіть це дозволяє не використовувати графіки відключення світла по всій країні.

Наразі споживання відповідає сезонним показникам. Наприклад, сьогодні, 11 листопада, станом на 6:30, його рівень був таким же, як і попереднього робочого дня — у п’ятницю, 8 листопада. 

При цьому Україна імпортує (отримує) електроенергію з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови. Загальним обсягом 1 876 МВт•год, з максимальною потужністю в окремі години до 300 МВт.

Де слідкувати за графіком відключень

Наразі отримати точну інформацію про наявні відключення світла за місцем проживання можна офіційному сайті ДТЕК або на онлайн-ресурсах місцевих обленерго. 

Загалом існує два види відключень:

  • стабілізаційні або планові відключення світла, які працюють за графіком;
  • екстрені відключення світла, які працюють без чітких графіків.

Графіки складаються з трьох слотів:

  • є світло (білі зони) — за графіком відключення не передбачені. Якщо у цей час немає світла, то, вірогідно, сталася аварія.
  • можливі відключення (світло-сірі зони) — за графіком діє стабілізаційне відключення, під час якого світло як може бути, так і може не бути;
  • немає світла (сірі зони) — за графіком світла не буде, щоб зменшити вплив дисбалансу в енергосистемі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутські майстрині відновлювали унікальні орнаменти з Чорнобиля: згадуємо події

26 квітня 1986 року відбулася Чорнобильська катастрофа. Ця аварія на Чорнобильській АЕС забрала життя тисячі людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу, […]

131057206 410926516923362 4862051126770836340 n 78415

До дня ліквідаторів Чорнобильської АЕС  у Бахмуті вручили 11 тисяч гривень і тортики

Саме цього дня у 1986 році закінчили  будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.  На території Бахмутської міської ради мешкають 119 осіб-ліквідаторів ЧАЕС, в тому числі і […]

Як циклічна історія не вчить росіян: Чорнобиль та загроза на ЗАЕС

Російські окупанти порушуючи всі можливі правила і закони здорової логіки цинічно здійснюють ядерний шантаж для того, щоб перетягнути на себе військово-політичну ковдру.