Покровський “Миротворець”: чим відомий Руслан Требушкін

Лященко Марія 22:11, 26 Лютого 2025

Днями мер Покровська записав на своїй фейсбук сторінці звернення до Володимира Зеленського де закликав до мирної угоди. 

“Статистика, яку надає наш президент, каже про те, що більшість українців хочуть війни. Шановні жителі Покровської громади, жителі Донбасу, напишіть свої коментарі. Ви хочете миру чи хочете продовження бойових дій і виходу на кордони?” — звертається Требушкін до містян. За його словами, всі хочуть миру, то ж він закликав Зеленського укласти мирну угоду.

Втім, це не вперше з часу російської агресії чиновник звертається до української влади з закликом про так званий мир. Детальніше про діяльність Руслана Требушкіна у матеріалі. 

Руслан Требушкін – колишній регіонал та міський голова Покровська, який з кінця вересня 2022 року перебуває на простої за наказом Покровської МВА. Перебуватиме на простої чиновник до кінця воєнного стану. 

У 2019 році Требушкіна обрали депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Опозиційний Блок” за виборчим округом №50 (Донецька область), є членом Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, йдеться на сайті руху “Чесно”.

Миротворець, Беркут і звернення у 2014

З 2019 року Требушкін перебуває у базі “Миротворець”.

За даними “Миротворця” Требушкін підтримував антиукраїнські рухи з початку російсько-української війни у 2014 році / скриншот

Так 14 травня 2014 року на 77 сесії міськради Мирнограда (тоді Димитрова) Требушкін, як міський голова наголошував на “нелегітимності Київського режиму”, звинувачував українську сторону у розв’язанні війни, а військовослужбовців добровольчого батальйону “Дніпро” — у вбивствах мирних жителів.

Звернення депутатів Мирнонраду (Димитрова) у травні 2014 року / скриншот Сайту 06239 міст Покровська та Мирнограду

За часів Революції Гідності Требушкін був учасником Антимайдану. Тодішній мер Мирнограду (Димитрова) приїздив до Києва до бойовиків “Беркута” передати гуманітарну допомогу та стверджував, що силовики “захищають мир і порядок”.

Руслан Требушкін привіз гуманітарну допомогу бойовикам “Беркута” під час Революції Гідності / скриншот Сайту 06239 міст Покровська та Мирнограду

У 2015 році Требушкін дякував путіну: “Якби він (путін) не зробив, те, що він зробив, тут би вже грабували й ґвалтували…” 

Требушкін дякує путіну / з відкритих джерел

Але проросійське минуле не завадило Требушкіну продовжити керувати Мирноградською міською радою аж до 2015 року. З грудня 2015 Требушкін став мером Покровська.

Вже у 2019 на посаді голови та кандидата в депутати по 50 му округу, чиновник закликав до автономії Донбасу та наданню регіону особливого статусу, йдеться у матеріалі місцевого телеканалу Капрі. 

Руслан Требушкін: бюджетні кошти та злочинні угрупування

У 2020 році Требушкін проживав у столиці за державний кошт, хоча володів власною нерухомістю: депутат отримав із держбюджету понад 118 тисяч гривень компенсації за оренду житла у Києві, але номер в готелі чиновник не задекларував, а лише вказав, що його дружина безоплатно користується квартирою в Києві площею 110 квадратів на основі договору позички, повідомляли журналісти Слідства Інфо. 

За інформацією “Вчасно”, за 2023 рік Требушкін отримав 125, 4 тисячі гривень, перебуваючи в простої. Середня щомісячна виплата склала понад 10 тисяч гривень.

У 2024 році фірма ТОВ “Юніонтрансбілдінг”, пов’язана з Требушкіним отримала  8,7 мільйона гривень на ремонт доріг. У липні уклали три договори на ремонти доріг і міжквартальних проїздів. Підприємство часто змінює керівництво, юридичну адресу і власників, не має достатньої матеріально-технічної бази, фігурує в кримінальних провадженнях, проте продовжує вигравати тендери, пишуть журналісти “Вчасно”
Крім того, Требушкін був фігурантом антикорупційних розслідувань, повідомляють у “Чесно”:

Требушкін – фігурант антикорупційних розсліувань / скриншот “Чесно”

“Міський голова, маючи на меті приховування реально одержуваних доходів, наявних грошових активів і фінансових зобов’язань, не вказав у поданій щорічній декларації за 2015 рік відомості про отримані ним доходи в розмірі 100 000 грн, наявні грошові активи в розмірі 150 тисяч гривень і фінансові зобов’язання обсягом 356, 5 тисяч гривень відповідно”, — повідомляли журналісти видання”Лівий берег”. Також Требушкін у 2015 році не декларував житло.
У 2016 році прокуратура порушила кримінальне провадження стосовно Требушкіна за статтями 368-2 (незаконне збагачення) і 366-1 (декларування недостовірної інформації). Подружжя Требушкіних мало десять банківських рахунків, на які протягом 2015-2016 років їм незаконно перераховували 3,28 млн грн. У 2018 році справу закрили обґрунтувавши відсутністю складу злочину.

За інформацією численних ЗМІ, Требушкін входить до кола осіб, пов’язаних зі злочинним угрупуванням Гіві Немсадзе, яке здійснювало злочини в Донецькій області. Гіві Немсадзе звинувачувався у створенні злочинного угруповання, винного в 57 вбивствах на Донбасі в 90-х роках. У складі засновників компаній РусланаТребушкіна також фігурують особи з кримінального світу, дотичні до угрупування Немсадзе, зокрема Геронтій Лепсая, Анатолій Шихкерімов , Едуард Артоуз. 

Засновники та учасники спортивного клубу “Ірбіс” / скриншот Юконтрол

Попри все це Руслан Требушкін залишався при владі до і після 2014 року, а тепер, під час повномасштабного вторгнення, чиновник знову закликає українську владу до мирних угод, не вказуючи на причину початку війни — 11 річну російську агресію.

Редакція звернеться до Служби безпеки України із запитом перевірити вислови та проросійське минуле Руслана Требушкіна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Доставка гуманітарки за 500 тисяч: що купують відомства Бахмута і району у березні та квітні 

Марія Носуля Носуля Марина 11:00, 4 Травня 2025

Поштові перевезення на 300 тисяч гривень, оренда приміщень на 245 тисяч гривень та доставляння гуманітарки на понад 500 тисяч гривень, що ще купують відомства Бахмутського району у березні та квітні 2025 року, аналізуємо закупівлі на порталі Прозорро. 

Бахмут, закупівлі

На початку березня Соледарська міська рада придбала 1500 літрів дизельного пального та 1000 літрів бензину загальною вартістю 131 тисячу гривень.

1700 літрів дизельного пального купували також для Управління соцзахисту Соледарської міськради, це вартувало понад 89 тисяч гривень.  

Управління освіти Торецької МВА у березні оплатило послуги оренди нежитлового приміщення соціально-реабілітаційного хабу, це коштувало 245 тисяч гривень до грудня 2025 року. 

Футболки з символікою міста на 57 тисяч гривень замовила Часовоярська МВА у квітні. Йдеться про 200 сувенірних футболок, середньою вартістю 285 гривень за штуку. 

Послуги з доставляння гуманітарної допомоги

50 тисяч гривень вартували Часовоярській МВА послуги поштових перевезень великогабаритних відправлень Новою Поштою у березні.  

На початку квітня поштові послуги  вартістю 64 тисячі гривень оплатив Бахмутський соцзахист, але вже Укрпоштою. 

Управління соціального захисту населення Торецької МВА витратило на поштові перевезення Укрпоштою  у квітні 198 тисяч гривень. Сюди входять кур’єрські доставлення посилок, великогабаритні та великовагові відправлення та інші поштові послуги.

Доставляння гуманітарної допомоги для ВПО Торецької громади від благодійних фондів на хаби та центри підтримки у Київській області вартували Торецькому соцзахисту понад 79 тисяч гривень. Такі ж послуги у соцзахисті замовляли й для розвезення гуманітарної допомоги у центри підтримки по Дніпропетровській області, це вартувало 112 тисяч гривень, та для Черкаської області, що обійшлося у 316,8 тисячі гривень.  

Управління соцзахисту Бахмутської МВА придбало 80 пледів, що вартувало 88 тисяч гривень. Згідно з тендерною документацією, їх доставили у Дніпро. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Не літні канікули: що приховують табори для дітей з окупованих територій

Семаковська Тетяна 14:25, 25 Квітня 2025

Літні табори мають бути простором для відпочинку, знайомств і нових вражень. Але для дітей з тимчасово окупованих територій росія перетворює ці місця на інструмент мілітаризації. Ми дослідили, як виглядає “оздоровлення” у таборах “Артек”, “Орлёнок” та “Смена” — і чим насправді займаються діти, які туди потрапляють.

Редакція аналізувала кожен табір у період червня 2024 року, адже саме цей місяць є одним з найпопулярніших для літніх відпочинків.

Заява пушиліна

У квітні 2025 року ватажок “днр” денис пушилін вже анонсував, що цього літа 50 тисяч дітей з “днр” відпочинуть у шкільних таборах і туристичних місцях росії. Зокрема, за його словами, близько 13 тисяч дітей відпочинуть у регіонах-шефах, а ще близько 2 500 школярів відправлять до “найкращих російських таборів”, зокрема йдеться про “Артек”, “Орленок” та “Смена”. 

Табір Артек

Колись міжнародний дитячий табір “Артек” в Ялті був місцем для відпочинку дітей з усієї країни. Проте, після окупації росіянами Криму “Артек” перетворився з відпочинкового комплексу на місця для читання віршів пушкіна. Так звані “пушкінські дні” в межах табору проводили у 2024 році. Дітей тут вчать любити російську культуру змалечку.

В “Артеці” влаштовують показові зустріч дітей з “нових регіонів” — це діти з тимчасово окупованих територій, а на такі заходи запрошують російських чиновників та колаборантів. Наприклад, у червні 2024 року дітей з тих самих “нових регіонів” знайомили з псевдочиновниками Запорізької області, які очолюють окуповані міста регіону.

Дітей в “Артеці” знайомлять з псевдочиновниками / фото з росджерел

До “Артеку” у 2024 на ювілей 99-річчя табору запрошували й президента рф, володимира путіна. У 2025, ймовірно, масштаби свята будуть більші, бо табору виповнюється 100 років. Агітаційні зустрічі тут не рідкість, в тому числі і з учасниками сво. На зустрічі з дітьми запрошують і російських солдатів, які беруть участь у війні проти України, де ті виправдовують війну та показують себе героями.

Російські учасники сво на зустрічі з дітьми в Артеку / фото з соцмереж

Під час таких зустрічей дітей змушують писати листи подяки для російських солдатів. Відзначають в таборі і День росії. На заходи запрошують тих же героїв сво — так, наприклад, у червні 2024 року перед дітьми виступав ернест мацкявичюс, пропагандист, який працював на телеканалах “россия” та “первий канал”.

Діти в Артеці з російським прапором / фото з росджерел

“Ми вчимо дітей вірити в себе, розказуємо їм про великі перемоги наших предків та допомагаємо прийняти систему загальнолюдських цінностей”, — пишуть в Артеці.

По закінченню зміни діти виконують російський гімн.

Всі заходи, які проводяться для дітей, мають політичний підтекст, аби виховати “правильних людей”. Навіть при розважальній програмі росіяни не приховують — дітей знайомлять “з культурою, історією та традиціями багатонаціональної росії, демонструють досягнення російського народу, формують гордість за свою малу Батьківщину і країну загалом”.

Гра для дітей у таборі “Артек” / фото з росджерел

У філіях дитячого табору “Артек”, які росія відкрила на тимчасово окупованих територіях, зокрема в Запорізькій області, дітей залучають до так званих “зарніць” — імітацій військово-патріотичних ігор. По суті це не розваги, а наближене до військового вишколу навчання: школярів перевдягають у форму, схожу на військову, а завдання, які вони виконують, нагадують тренування з військових спеціальностей.

“Зарніца 2.0” в окупованій Запорізькій області / фото з росджерел

Попри те, що все подається як “гра”, насправді відбувається системна мілітаризація дітей.

У соцмережах створюють привабливий образ про ці табори — “Артек” показують як простір для розвитку та натхнення. Насправді ж, під цією маскою формується нове покоління дітей, які не ставлять запитань, не сумніваються в офіційному наративі та сприймають сво як норму.

Дитячий табір Орленок

Сайт дитячого табору “Орленок” / скриншот

Сайт дитячого табору “Орленок” одразу зустрічає пропагандистською символікою. У соцмережах табору наголошують на важливості “російського язика” та вшановують пушкіна. На заходи для дітей запрошують представників росгвардії, які розповідають дітям про сво. Школярі носять російську пропагандистську символіку, наприклад кепки із “z”, якими окупанти позначають свою військову техніку.

Дитина в російському таборі носить кепку з літерою “z” / скриншот з росджерел

У таборі так само створюють ілюзію “братських народів”, водночас символіки інших регіонів майже немає, всюди показують саме російський прапор. Для хлопчиків у таборі проводять курс “защитники отчечества”. Періодично й справді діти граються, відпочивають, але основну частку займають заходи, які або готують дітей до війни, або розповідають про “дідів у другій світовій війні”.

Дитячий табір “Смена”

Дитячий табір “Смена” / фото з росджерел

У таборі “Смена” діти вшановують російських письменників, наприклад льва толстого, та не оминають увагою й пушкіна. Дітей водять до монументів та відзначають “день русского язика”. Вихованці табору також вчаться у російських окупантів азам військової справи.

Діти у літніх таборах слухають лекції від російських солдатів / фото з росджерел

Мілітаризація дітей у літніх таборах на тимчасово окупованих територіях є частиною системної політики впливу росії на дитячу свідомість. Під виглядом “патріотичного виховання” школярів залучають до військових тренувань, ідеологічних занять і псевдоспортивних заходів. Такі практики формують уявлення про нормальність війни, готуючи нове покоління до сприйняття військової агресії як чогось буденного. Це ще один прояв “м’якої сили” рф — через гру та навчання змінити світогляд дітей на потрібний режиму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Доставка гуманітарки за 500 тисяч: що купують відомства Бахмута і району у березні та квітні 

Поштові перевезення на 300 тисяч гривень, оренда приміщень на 245 тисяч гривень та доставляння гуманітарки на понад 500 тисяч гривень, що ще купують відомства Бахмутського […]

11:00, 04.05.2025 Носуля Марина

Не літні канікули: що приховують табори для дітей з окупованих територій

Літні табори мають бути простором для відпочинку, знайомств і нових вражень. Але для дітей з тимчасово окупованих територій росія перетворює ці місця на інструмент мілітаризації. […]

Без нерухомості та оренди: що декларує заступник начальника Бахмутської МВА Сергій Родін

У єдиному державному реєстрі декларацій аналізуємо, що задекларував заступник начальника Бахмутської МВА Сергій Родін. Матеріал про те, що декларує сам начальник Бахмутської військової адміністрації Олексій […]

13:00, 10.04.2025 Носуля Марина

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до […]

Що задекларував начальник Бахмутської МВА Олексій Рева у 2024 році (Оновлено)

Що декларує Олексій Рева, який незмінно перебуває на посаді мера Бахмута вже 35 років. Зараз посадовець обіймає посаду начальника Бахмутської МВА. Аналізуємо статки та нерухомість […]

13:00, 02.04.2025 Носуля Марина