Покровськ: росіяни мають два плани захоплення міста

Семаковська Тетяна 10:30, 30 Серпня 2024
Росіяни скинули авіабомбу на будинок у Покровському районі / фото Донецька прокуратура

Покровськ, бойові дії тут загострилися за останні місяці. Генштаб щодня звітує про відбиті атаки на Покровському напрямку, у середньому Сили Оборони дають відсіч 30-50 штурмам на добу, буває й більше.

Про ситуацію у Покровськ читайте в матеріалі.

Карта бойових дій Україні онлайн: як виглядає Покровськ

Мапа бойових дій, Донецька область майже щодня має нові позначки просування росіян. З окупованих сіл росіяни тиснуть на міста Покровськ та Мирноград.

Наступ російських військ на Покровськ триває / фото Deep State

За даними Інституту вивчення війни, російські війська ведуть дві тактичні операції із захоплення Покровська. Першу вздовж лінії Новогродівка-Гродівка на схід від Покровська, щоб захопити Мирноград і просунутися до околиць Покровська. Друга операція йде вздовж лінії Селидове-Українськ-Гірник, це на південний схід від Покровська. Так росіяни хочуть розширити свої угрупування та усунути вразливі місця для контратак з боку українських військ.

Селидове, карта бойових дій / фото Deep State

Російське військове командування, ймовірно, розглядає обидві ці тактичні операції як бажані передумови для початку інтенсивного наступу на самий Покровськ. Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський заявив 29 серпня, що найбільш інтенсивні бої на Покровському напрямку тривають на східних околицях Гродівки, біля Красного Яру, в межах Новогродівки, на схід від Селидового біля Михайлівки.

Протягом останніх днів фіксували російські успіхи в цих районах. Карта бойових дій 2024 сьогодні стрімко міняється, росіяни й справді мають просування. Окупанти просунулися до південно-східних околиць Мирнограда і розпочали бої зі стрілецької зброї з українськими військами в місті, вони діють як диверсійно-розвідувальні групи.

Днями раніше росіяни стверджували, що російські війська просунулися на більшій частині східного Селидового і досягли центру міста. Наразі підтверджень цьому немає.

Мирноград, карта бойових дій

Мирноград, карта бойових дій / фото Deep State

Росіяни намагаються зберегти темпи просування вздовж лінії Новогродівка-Гродівка, щоб швидко захопити Мирноград і вийти до околиць Покровська. Окупанти хочуть обійти українські оборонні позиції на північний захід і захід від Гродівки.

Нещодавно російські війська оточили українські позиції на південний схід від Покровська вздовж Карлівського водосховища і змусили їх відступити з обмежених позицій в цьому районі. Армія рф сподівається досягти подібного ефекту, намагаючись оточити українські позиції між Мирноградом і Гродівкою, хоча залишається незрозумілим, чи зможуть російські війська підтримувати відносно швидкі темпи просування через порівняно велике місто Мирноград і його околиці.

Тому росіяни можуть спробувати вести бойові дії безпосередньо через українські оборонні позиції вздовж лінії Новогродівка-Гродівка, попри вищі витрати, щоб зберегти темпи просування і спробувати швидше захопити Мирноград, а після вийти на Покровськ.

Селидове сьогодні

Повідомлення про просування російських військ до Селидового, а також у напрямку Українська і Гірника, ймовірно, мають на меті ліквідувати відносно великий український виступ на південному краю ширшого російського виступу в напрямку Покровська.

Українські позиції на схід від лінії Селидове-Українськ-Гірник дають українським військам можливість загрожувати російським тилам у напрямку Покровська. Через це командування рф, занепокоєне тим, що контратаки ЗСУ і вогонь можуть зірвати російські штурми.

Російський виступ має приблизно 21 кілометр в ширину від українського виступу на схід від лінії Селидове-Українськ-Гірник до українських позицій на північ від Авдіївки вздовж автошляху (Авдіївка-Костянтинівка).

Новогродівка / фото Deep State

Російські позиції вздовж траси Е-50 (Донецьк-Покровськ) на південний захід від Авдіївки знаходяться приблизно за 13 кілометрів від Авдіївки. А поточна лінія російського наступу вздовж лінії Новогродівка-Гродівка знаходиться за 30 кілометрів від Авдіївки.

Контратаки від основи виступу в напрямку Авдіївки можуть загрожувати оточенням російського угруповання, тому російське військове командування хоче запобігти такій можливості, ліквідувавши український виступ на південному фланзі Покровського напрямку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Травня 2025
полтаві
Відкриття центру для ВПО в Полтаві / фото Краматорська РДА

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді.

Про це повідомляє Краматорська РДА.

Підтримка ВПО у Полтаві

У Полтаві відкрився новий центр підтримки ВПО “Ми разом”. Він прийматиме людей, які евакуювались з Краматорського району.

Головна мета роботи осередку — надання гуманітарної допомоги та підтримка родин переселенців у адаптації та соціалізації в новій громаді. Тут будуть доступні такі послуги:

  • медичні;
  • психологічні;
  • юридичні;
  • освітні;
  • соціальні;
  • культурні;
  • спортивні.

Центр підтримки ВПО Краматорського району “Ми разом” працює за адресою: місто Полтава, вулиця Юліана Матвійчука, 115 (четвертий поверх). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00.

Також функціонує гаряча лінія для дистанційних звернень: +380 (50) 873 1696.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]

полтаві

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]

вокзалу

Що залишилось від багатоповерхівок біля вокзалу в Бахмуті — нові фото

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]

бебі-бокси

У прифронтових регіонах України видають безоплатні набори для немовлят: як отримати

Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]

часів ярі

Рф активізувала штурми в Часів Ярі: проводять до 7-9 атак щодня

У Часів Ярі тривають активні бої. Окупанти не припиняють спроб повністю захопити місто. Останніми днями ворог активізував наступ. Щодня ЗСУ відбивають до 7-9 ворожих атак. […]