Подбай про рідних: пенсіонерів ВПО у Дніпрі запрошують у психологічну групу підтримки

Семаковська Тетяна 13:37, 22 Вересня 2023
Підтримка літніх людей в евакуації допомагає їм швидше адаптуватися/ фото з відкритих джерел

Благодійний фонд Карітас Донецьк відкриває реєстрацію на психологічну групу підтримки для чоловіків та жінок віком від 60 років. Це чудова можливість для ваших бабусь, дідусів чи батьків відновити психологічне здоров’я та знайти нових друзів.

Редакція дізнавалася у психологині пані Дар’ї, яка працює у БФ “Карітас Донецьк”, як проходять заняття та чому вони потрібні літнім людям

Психологічна допомога для літніх людей

Люди у групах підтримки спілкуються між собою, фото/ з відкритих джерел

У місті Дніпро в межах проєкту «Соціально – консультативні центри і психосоціальне консультування для ВПО та вразливого населення в Україні 2023 – 2024» відкривають психологічну групу підтримки чоловіків та жінок ВПО віком від 60 років.

В цьому місяці у нас було вже дві групи літніх людей, які отримали психологічну допомогу. Зараз ми набираємо третю групу на жовтень. Основна потреба учасників, які до нас приходять — це спілкування. Літнім людям дуже складно знайти своє коло спілкування, вони не користуються інтернетом. Ми надаємо їм коло спілкування та підтримку, навчаємо технікам опанування стресу.

Пані Дар’я // психологиня

Що отримають учасники групи?

Пенсіонерам важко знайти нове коло спілкування, тому спільні заняття офлайн дуже помічні/ фото БФ Карітас Донецьк

Під час занять люди зможуть ділитися своїми думками та почуттями з іншими, навчаться опановувати стрес і тривогу. В групі також можна знайти нових друзів чи товаришок. 

У нашій групі була така ситуація, коли дві жінки, які приходили на заняття потім стали подругами. Виявилося, що вони жили одна біля одної, але не були знайомі. Зараз вони разом ходять на прогулянки, спілкуються.

Пані Дар’я // психологиня

Загалом, каже пані Дар’я, у людей, які відвідали групи підтримки, видно емоційне покращення – вони краще опановують тривогу, стають більш комунікабельними.

Зустрічі будуть відбуватись у за адресою: м. Дніпро, вул. Гостомельська 5, щоп’ятниці о 10.00. Загалом їх буде три, кожне заняття триває по три години.

Щоразу учасники отримують домашнє завдання. Одна група займається приблизно місяць часу. Психологиня додає, що цей проєкт короткотривалий, втім роботу над собою люди продовжують й потім. Пані Дар’я сподівається, що незабаром тривалість психологічної групи можуть продовжити.

Як взяти участь?

Для того, щоб стати учасником групи потрібна попередня реєстрація за посиланням. Подбайте про своїх рідних та зареєструйте їх для надання психологічної допомоги.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вигляд на місто Чернігів

У Чернігові відкриють осередок для бахмутян: що планує Бахмутська міськрада

Днями стало відомо, що в місті Чернігів планують виділити приміщення для роботи Бахмутського Управління культури. Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Редакція […]

Латинський кафедральний собор у Львові

У Львові запрацює простір підтримки бахмутян

Незабаром для жителів Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади, які тимчасово мешкають у Львові та області, запрацює простір у місті Лева. Цим осередком підтримки опікуватиметься громадська […]

17:28, 20.09.2023 Микола Ситник

На який догляд і житло можуть розраховувати одинокі пенсіонери-переселенці?

У Бахмуті зруйнований або знищений практично кожний будинок, тож люди вже намагаються дізнатися як працюватиме компенсація, та на яку суму вони зможуть розраховувати. Не всі […]

12c5663 a1f0db5 pensionery 7219f

Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації?

Серед бахмутян, які евакуювалася чимала частка людей літнього віку, вони втратили свої домівки та нажите роками майно. Зараз пенсіонери змушені винаймати за свою пенсію квартири, […]