Що можна зробити зі старим одягом, окрім того, аби його викинути? Зазвичай майже в кожного у домі знайдеться річ, яка чекає в шафі кращих часів. В результаті такий одяг так й не знаходить собі застосування, й опиняється на смітнику. Проте зі старих шортів, футболки чи сукні можна зробити нову річ. Це особливо актуально зараз, коли на одяг витрачатися багато не хочеться. Майстриня з апсайклінгу (ред. переробка старих речей) Ірина Бенцак поділилася із редакцією тонкощами такої роботи.
Як переробити стару річ, що для цього знадобиться та як триває сам процес — читайте в матеріалі «Бахмут. IN.UA»
Що можна пошити зі старого одягу
Часто одяг, який вже вийшов з моди, чи став замалим або ж завеликим по розміру відкладають на найдальшу полицю шафи. В кращому випадку він стане ганчіркою в домі, а в гіршому його просто викинуть. Тож, що робити з поношеним одягом аби він не опинився на смітнику?
Щоб уникнути зайвих фінансових витрат старий одяг можна трансформувати в новий, сучасний й стильний. Поробки зі старого одягу не тільки економлять бюджет, але й допомагають розвиватися творчості. Крім того, таким заняттям можна займатися спільно із дітьми й відволіктися від тривожних новин.
Ксенія Шнайдер – засновниця бренду одягу, який підтримує цінності свідомого споживання. Фото: ELLE
«Апсайклінгом я захопилася досить давно. Є такий український бренд Ksenia Schnaider. Вони купували вінтажні речі й переробляли їх у якийсь суперкласний одяг. Згодом я зареєструвалася у TikTok, передивлялася англомовних блогерів, які зі старого одягу роблять гарні речі. Так я надихнулася переробити свій старий одяг», — згадує майтриня.
Першою річчю, яку перешила Ірина стала звичайна біла сорочка. Натхнення дівчина черпала на платформі Pinterest та у модних журналах. Щоб почати перешивати одяг героїня пішла на курси шиття, там вона навчилася кроїти, малювати викрійки та працювати зі швейною машинкою.
Що можна зробити зі старим одягом?
Ірина Бенцак демонструє, як можна зробити зі старої речі — нову й сучасну. Фото: надане героїнею
Старий одяг, який героїні не подобався, вона перетворювала у стильні елементи гардеробу. Наприклад, білу сорочку оверсайз крою, трансформувала у елегантну білу жилетку. Також в умілих руках базова модель сорочки може стати укороченим топом. Крім цього майстриня зробила із старого костюму — вдосконалену класику, а мережений комплект — отримав нове життя, але в якості затишного комбінезона для прогулянок.
Ірина Бенцак демонструє, як можна зробити зі старої речі — нову й сучасну. Фото: надане героїнею
«Я не купляю новий одяг, щоб його переробляти. Але на секонд-хенді я приходила за тканиною. Моє головне правило — шукати все великих розмірів. Чому? Бо з великих фасонів ти можеш придумати собі багато цікавого, є простір для ідей. Важливо, по іншому подивитися на цей шматок тканини, який в тебе є», — пояснює Ірина Бенцак.
Що можна пошити зі старого одягу
Швейна машинка. Фото: з відкритих джерел
Зі старого одягу можна пошити багато речей, запевняє дівчина. В такій роботі потрібно виходити за рамки та мислити творчо. Не обов’язково зі старої сукні шити ту ж сукню, пояснює майстриня, можливо це буде ідеальна тканина для костюма.
Що потрібно для того, щоб перешити річ?
Перешивання старих речей у нові вимагає певних навичок та інструментів. За словами майстрині потрібно наступне:
- швейна машинка (якщо у вас її немає, бюджетно придбати можна на платформах вживаних речей, наприклад, ОЛХ)
- ножиці
- нитки
- старий одяг, який ви власне хочете перешити
- викрійки (ред. можна взяти готові із журналів)
- агроплівка
- бажання
«Звісно, це не буде ідеальне пошиття під ваші мірки, будуть якісь похибки й одяг може сісти не так ідеально, як після ательє, але це також дуже класна можливість. Втім, більшість викрійок дуже вдалі», — каже майстриня.
Вона додає, що згодом, коли людина набирається досвіду у пошитті вона може самостійно підганяти викрійки під свої особливості фігури. Щоб опанувати швейну машинку? навіть? новачку буде достатньо подивитися уроки в YouTube, каже героїня.
Як підібрати ідеальні лекала під свою фігуру?
Модний корсет з джинсів. Фото: з відкритих джерел
Майтриня поділилася секретом, який допоможе будь-кому знайти ідеальні лекала під особисті параметри. Для цього знайдіть свою річ, яку ви не носите, але яка добре на вас сидить, й вам не шкода її розпороти.
Це може бути кофта, штани, чи блузка, залежить від того, що ви саме хочете пошити. Розпоріть її по швах й перенесіть шматочки лекал на звичайну агроплівку, обмальовуючи контур. По плівці вирізаємо ножицями, прикладаємо до тканини й зшиваємо. В такому форматі зручно працювати тим, хто не любить клопоту з викрійками, пояснює Ірина Бенцак.
Читайте також: Як підготуватися до сімейної фотосесії? Покрокова інструкція від фотографині з Бахмута
Предмети інтер’єру зі старого одягу: фотоідеї
Старі джинси стали модною сумочкою. Фото: з відкритих джерел
Стильна брошка із джинсів. Фото: з відкритих джерел
Зі старої непотрібної тканини можна зробити утримувач для дверей. Фото: з відкритих джерел
Котик-підставка для ложок на кухні, зроблений із залишків старої тканини. Фото: з відкритих джерел
Аксесуари на кухню. Спеціальні прихватки для гарячих каструль. Фото: з відкритих джерел
Сумка зі старих джинсів. Фото: з відкритих джерел
Перешити старий одяг можна й в нові предмети декору, які прикрасять вашу кімнату чи дім. Нижче ми наведемо ідеї, які можна втілити зі старих джинс, сорочки чи блузи.
Що можна зробити зі старого одягу для собак?
Не тільки люди люблять стильно виглядати, наші домашні улюбленці теж полюбляють теплі речі, особливо, якщо на вулиці прохолодно. Преред тим, як викидати светр чи джинси — подумайте, чи не можна з них зробити щось особливе для хвостатого.
Комірець для собаки зі старого светра. Фото: з відкритих джерел
Лежанка для собаки зі старої сорочки. Фото: з відкритих джерел
Кісточка-іграшка для собаки з старих джинсів. Фото: з відкритих джерел
Теплий кожух для собаки зі старого светра. Фото: з відкритих джерел
Фото: «Бахмут. IN.UA»
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!