Плівка, парафін чи монтажна піна: як утеплити вікна на зиму

Семаковська Тетяна 18:33, 20 Вересня 2023
Утеплення вікон на зиму/ фото з відкритих джерел

Підготування оселі до зимового періоду слід робити заздалегідь. Як й минулого року українців можуть очікувати тривалі відключення світла, а щоб убезпечити себе від переохолодження потрібно добре утеплити житло, зокрема вікна. Саме через них у квартиру може потрапляти холод.

У матеріалі ми розглянемо способи, які допоможуть підтримати теплоізоляцію вікон різного типу.

Швидко та бюджетно: утеплення вікон своїми руками

Вікна, які правильно встановленні не утворюють зайвий конденсат/фото з відкритих джерел

Одним із найбюджетніших способів утеплити вікна є поклейка спеціального скла. Для цього потрібно наклеїти на скло енергозберігаючу прозору плівку. У народі її ще називають “третім склом”, бо вона має термоізоляційні властивості та зменшує втрати тепла.

Звичайна енергозберігаюча плівка продається на базарі, в будівельних магазинах чи онлайн. Ціна орієнтовно 200 до 400 грн за комплект/ скриншот

Також популярний метод – заклеїти рами вікон малярським скотчем або самоклеючим гумовим ущільнювачем.

Малярський скотч – бюджетний та швидкий варіант утеплення вікон, один рулон коштує від 30 гривень/ фото будівельного магазину

Утеплення скла допоможе закрити усі щілини від пропускання холодного повітря, а
альтернативою ущільнювача може стати пінополіетилен. Такий матеріал також використовують для ізоляції вікон в холодну пору року.

Чим утеплити вікна зсередини?

У багатоповерхівках вікна утеплюють зсередини/ фото з відкритих джерел

Утеплення вікон зсередини особливо актуальне для квартир чи багатоповерхівок. Але способи утеплення будуть відрізнятися, якщо у вас пластикові або дерев’яні вікна.

Способи утеплення дерев’яних вікон:

Перш ніж проводити утеплення вікон обов’язково вимийте та знежирте поверхню вікон миючим засобом. Дерев’яні вікна можна утеплити:

  • Папером;
  • парафіном;
  • ватою;
  • поролоном;
  • підійдуть також гумові або полімерні ущільнювачі;
  • можна використовувати монтажну піну.

Утеплення вікон парафіном використовують, коли вікна сильно піддуває вітер. Для цього розтоплюють парафін і ним змащують всі щілини. Цей метод збереження тепла дуже добре працює на дерев’яних вікнах, проте займає багато часу та зусиль. Якщо ви живете в орендованій квартирі, то порадьтеся з орендодавцем про те, які способи ви можете використати.

Чим утеплити пластикові вікна:

Так виглядає конденсат на склі вікон/ фото з відкритих джерел

Перед тим, як утеплювати пластикові вікна перевірте у якому стані гумовий ущільнювач, якщо він зносився, то це може впливати негативно на його теплоізоляційні властивості.

Ви можете самостійно замінити його або ж звернутись до спеціалістів. Якщо взимку на схилах вздовж віконних рам з’являються вологі плями конденсату або навіть іній, такі укоси необхідно утеплювати.

Читайте також: Як обрати теплі кросівки: огляд наповнювачів

Перевірити вікна можна простим способом: підставте руку на рівні підвіконня, якщо відчуваєте потік холодного повітря, то вікна потрібно утеплювати/ фото з відкритих джерел

Найпростіше це зробити за допомогою пластикових сендвіч-панелей, спеціально призначених для оздоблення укосів. Це небюджетне утеплення, бо ціна на таку панель стартує від 1000 гривень.

Сендвіч-панель/ фото з відкритого джерела

Також перевірте рукою, чи не проходить холодне повітря із під підвіконника, якщо так, то необхідно замінити стару монтажну піну на нову.

Утеплення вікон неодмінно допоможе зберегти тепло, не нехтуйте цими порадами. Наведений перелік методів терморегуляції можна проводити самостійно, проте якщо ви сумніваєтесь, то краще все ж звернутись до фахівців, які з усім вам допоможуть.

Текст підготувала стажерка Ірина Кріксон

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

architect ged99fef09 1280 f5c8a

Утеплення дому: як вибрати матеріали і як правильно зробити?

Народна мудрість каже, що сани готувати потрібно влітку, щоб зимою не мати проблем. Така ж ситуація із утепленням дому, особливо якщо ви живете у приватній […]

“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік […]

БАХМУТ 11 5 1 4f5d5

Поробки зі старого одягу: як оновити гардероб безплатно. Поради від майстрині

Що можна зробити зі старим одягом, окрім того, аби його викинути? Зазвичай майже в кожного у домі знайдеться річ, яка чекає в шафі кращих часів. […]