Пауерліфтери з Донеччини виграли Кубок України

Микола Ситник 14:49, 1 Жовтня 2023
Пауерліфтери Донеччини
Пауерліфтери Донеччини перемогли на національних змаганнях / фото Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Нещодавно в Коломиї Івано-Франківської області відбувся Кубок України з пауерліфтингу — з жиму лежачи та класичного жиму лежачи. Від Донецької області на турнірі виступили атлети з Бахмутської, Краматорської, Дружківської, Лиманської, Мирноградської, Маріупольської та Мангушської територіальних громад.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

На змаганнях зібралися 80 спортсменів з 18 регіонів нашої держави.

Донеччину представив 21 спортсмен. Зазначимо, що в командному заліку з жиму лежачи серед чоловіків Донецька область посіла першу сходинку п’єдесталу.

Особистий залік Кубку України з жиму лежачи серед чоловіків:

Результати до 200 кг
  • Олександр Агаджанян — 1 місце екіпіровка з результатом 127,5 кг, Дружківська міська громада (МГ), вагова категорія до 59 кг, тренер — Сергій Федоренко.
  • Артем Пікулін — 4 місце екіпіровка з результатом 90 кг, Бахмутська МГ, вагова категорія до 59 кг, бригада тренерів — Оксана Петренко, Сергій Любченко.
  • Олексій Галаган — 5 місце екіпіровка з результатом 80 кг, Бахмутська МГ, вагова категорія до 59 кг, тренери — Оксана Петренко, Сергій Любченко.
  • Антон Савкін — 4 місце з результатом 122,5 кг, Мирноградська МГ, вагова категорія до 66 кг, тренери — Дмитро Бордюг, Вероніка Бордюг.
  • Едуард Андреєв — 6 місце з результатом 145 кг, Краматорська МГ, вагова категорія до 74 кг, тренерська бригада — Олексій Бичков, Альона Бичкова.
  • Микола Годунов — 4 місце з результатом 150 кг, Дружківська МГ, вагова категорія до 83 кг, тренер — Сергій Федоренко.
  • Давид Рубець — 7 місце екіпіровка з результатом 185 кг, Мангушська СГ, вагова категорія до 93 кг, тренер — Іван Збандут.
  • Василь Збандут — 8 місце з результатом 175 кг, Мангушська СГ, вагова категорія до 93 кг, тренер — Іван Збандут.
Результати понад 200 кг
  • Дмитро Бордюг — 3 місце з результатом 212,5 кг, Мирноградська МГ, вагова категорія до 74 кг, тренер — Вероніка Бордюг.
  • Руслан Рузімурадов — 2 місце з результатом 230 кг, Дружківська МГ, вагова категорія до 74 кг, тренер — Сергій Федоренко.
  • Дмитро Пікулін — 1 місце екіпіровка з результатом 220 кг, Мирноградська МГ, вагова категорія до 93 кг, тренери — Сергій Любченко, Катерина Любченко.
  • Георгій Тунік — 3 місце екіпіровка з результатом 210 кг, Бахмутська МГ, вагова категорія до 93 кг, бригада тренерів — Сергій Любченко, Катерина Любченко.
  • Костянтин Мусієнко — 1 місце з результатом 325 кг, Дружківська МГ, вагова категорія до 105 кг, особистий тренер — Дар’я Русаненко.
  • Дмитро Рожанський — 3 місце з результатом 210 кг, Краматорська МГ, вагова категорія до 105 кг, тренерська бригада — Олексій Бичков, Альона Бичкова.
  • Олексій Лісенко — 6 місце з результатом 220 Мангушська СГ, вагова категорія до 120 кг, тренер — Іван Збандут.
  • Дмитро Вовчок — 4 місце з результатом 232,5 кг, Краматорська МГ, вагова категорія понад 120 кг, тренерська бригада — Олексій Бичков, Альона Бичкова.

Результати особистого заліку Кубку України з жиму лежачи серед жінок:

  • Вікторія Ащеулова — 2 місце з результатом 80 кг, екіпіровка, Бахмутська МГ, вагова категорія до 57 кг, тренери — Сергій Любченко, Катерина Любченко.
  • Катерина Пініонж — 1 місце з результатом 130 кг, 3 місце в абсолютному заліку, Маріупольська МГ, вагова категорія до 69 кг, тренер — Сергій Бабенко.
  • Альона Борщевська — 1 місце з жиму лежачи 135 кг, Лиманська МГ, вагова категорія до 84 кг, перший тренер — Микола Сташкевич, особистий тренер — Сергій Федоренко.
Важкоатлети
Пауерліфтери Донеччини на п’єдесталі пошани / фото Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Результати особистого заліку Кубку України з класичного жиму лежачи:

  • Олександр Агаджанян — 4 місце з результатом 90 кг, Дружківська МГ, вагова категорія до 59 кг, тренер — Сергій Федоренко.
  • Антон Савкін — 5 місце результатом 100 кг, Мирноградська МГ, вагова категорія до 66 кг, тренери — Дмитро Бордюг, Вероніка Бордюг.
  • Руслан Рузімурадов — 2 місце з результатом 170 кг, Дружківська МГ, вагова категорія до 74 кг, тренер — Сергій Федоренко.
  • Микола Годунов — 8 місце з результатом 112,5 кг, Дружківська МГ, вагова категорія до 83 кг, тренер — Сергій Федоренко.
  • Валентин Логойко — 6 місце з результатом 155 кг, Мирноградська МГ, вагова категорія до 105 кг, тренери — Дмитро Бордюг, Вероніка Бордюг.
  • Микола Солонина — 8 місце з результатом 165 кг, Бахмутська МГ, вагова категорія до 120 кг, тренер — Іван Нога.
  • Олексій Лісенко — 7 місце з результатом 170 кг, Мангушська СГ, вагова категорія до 120 кг, тренер — Іван Збандут.
  • Альона Борщевська — 1 місце з результатом 75 кг, Лиманська МГ, вагова категорія до 84 кг, перший тренер — Микола Сташкевич, особистий тренер — Сергій Федоренко.
Пауерліфтерки
Пауерліфтерки Донеччини на п’єдесталі пошани / фото Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Читайте також: Бахмутські пауерліфтери стали призерами Чемпіонату України

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

День святого Миколая: коли відзначимо за новим стилем і чи буде вихідний

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 25 Листопада 2024
День святого Миколая / фото ілюстративне, depositphotos

День святого Миколая — особливе свято, коли заведено вшановувати пам’ять Миколая Мирлікійського (Чудотворця) — християнського святого, який за життя прославився щедрістю і добрими справами. В цей слухняні діти отримують подарунки від святого. 

У 2023 році в Православній церкві України ухвалили рішення, за яким храми переходять на сучасний новоюліанський календар. Це означає, що багато вже звичних свят змістилися. Редакція Бахмут IN.UA в деталях розповідає, коли вшановують свято, а також його історію.

День святого Миколая: коли святкувати

День святого Миколая у 2024 році святкуватимуть за новим календарем. Дата цього свята припадає на 6 грудня. Проте, далеко не всі релігійні громади перейшли на новий стиль, а тому дехто продовжить відзначати День святого Миколая 19 грудня.

Це свято традиційно вважається днем подарунків, адже саме у цю дату заведено класти під подушку подарунки дітям від імені святого. Інколи навіть дорослі обмінюються подарунками. Важливо проявити щедрість і доброту, а також усіляко уникати злості, сварок чи лихослів’я.

День святого Миколая: історія свята

Святий Миколай — це реальна історична постать, яка народилася  між 270 та 286 роками нашої ери в місті Патарі на півострові Лікія, який є територією сучасної Туреччини. Його батьками були греки-християни, котрі мали непогані статки. 

Хлопець з малечку ріс у добрі та любові, що зародило в ньому сильний гуманізм. Він не міг миритися з тим, що люди проживають в бідності. Саме тому Миколай почав потайки допомагати бідним родинам та дітям-сиротам.

Трохи згодом, коли батьків святого не стало, Миколай покинув світське життя. Він розпродав величезний спадок, роздав усі зароблені кошти бідним та відправився прочанином у Палестину. Коли він повернувся додому, то став священником. 

Ще за життя люди вважали Миколая святим. І причиною цього була не тільки одна доброта та любов до кожної людини у світі, але й справжні дива. Наприклад, він вгамував бурі на морі, зцілював хворих та навіть рятував приречених до страти. Все це за допомогою молитви.

Не стало Миколая 19 грудня 345 року (за юліанським календарем) або 6 грудня (за новоюліанським календарем). Згодом отця Миколая канонізували за його доброчинність, вірність та щирість у служінні Богу.

Коли з’явилося свято Миколая

Розповсюдження легенди про добрі справи Миколая почалося в кінці Х століття, коли візантійська принцеса Феофано стала дружиною германського імператора Оттона ІІ. Саме тоді традиція робити подарунки почала розповсюджуватися Європою.

Існує й інша версія, яка є актуальною саме для українців. За нею, День святого Миколая почали святкувати у 1088–1089 роках завдяки київському князю Всеволоду Ярославовичу. Такого вдалося досягти завдяки встановленню стійких політичних зв’язків із представниками тогочасного Риму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Законопроєкт №11161 можуть внести в порядок денний до нового року

Валентина Твердохліб 17:00, 25 Листопада 2024
законопроєкт
Акція на підтримку законопроєкту №11161 / фото Асоціація молодих ВПО

Асоціація молодих ВПО України продовжує роботу щодо ухвалення законопроєкту №11161, який передбачає компенсацію за житло на ТОТ. Активісти разом з переселенцями вимагають, аби проєкт закону якнайшвидше внесли у порядок денний Верховної Ради. В цьому напрямку вже є деякі успіхи — депутати налагодили робочу комунікацію з ініціаторами законопроєкту.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” розповів Аркадій Петросян — бахмутський активіст, голова Асоціації молодих ВПО, яка ініціювала законопроєкт.

Законопроєкт №11161, внесення в порядок денний

Законопроєкт вже ухвалили в першому читанні. Тепер його мають внести до порядку денного Верховної Ради, щоб народні депутати проголосували за нього у другому читанні.

Передбачалося, що це станеться 20 листопада. Цього дня перед засіданням Верховної Ради активісти та переселенці вийшли на акцію з вимогою внести законопроєкт до порядку денного. Однак, внесення не відбулося. Законопроєкт №11161 ще не розглянули у другому читанні.

Та попри це акція, на яку зібралися десятки людей, мала позитивний ефект. Депутати дослухалися до активістів і розпочали з ними робочу комунікацію. Очікується, що до нового року законопроєкт №11161 все ж внесуть у порядок денний.

“Якби не наша акція, то взагалі б не йшлося про те, щоб найближчим часом внести законопроєкт у порядок денний. Завдяки тому, що ми робимо такі адвокаційні заходи й зібралися люди — депутати це побачили і в нас є комунікація. Я впевнений на 90%, що до нового року відбудеться внесення (ред. законопроєкту) у порядок денний. Ми зараз про це комунікуємо з депутатами”, — каже Аркадій Петросян.

Планується, що компенсація для переселенців з ТОТ відбуватиметься за рахунок міжнародних коштів. Наразі головне питання — створити механізм для цього.

Перед тим, як законопроєкт внесуть у порядок денний, у Києві проведуть громадське обговорення. Воно має відбутися наступного тижня.

“Також ми будемо робити одне громадське обговорення закопроєкту. Воно проходитиме у двох форматах: офлайн і онлайн. Це буде на наступному тижні, ми якраз починаємо над цим працювати. Обговорення буде в Києві, але де саме стане відомо трохи згодом”, — повідомляє Аркадій Петросян.

Про дату і формат проведення обговорень “Бахмут IN.UA” проінформує окремо.

Законопроєкт №11161, правки

Перед голосуванням у другому читанні законопроєкт №11161 поповнився важливими правками. Одна з основних змін — людина, яка хоче отримати компенсацію за житло на ТОТ, має прожити в Україні протягом двох останніх років.

Проживання в Україні для цілей цього закону означає:

  • проживання на території в межах державного кордону України;
  • перебування у плаванні на судні під прапором України;
  • перебування у відрядженні в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах;
  • перебування на полярній станції України;
  • перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межі України.

Детальніше про умови отримання компенсації дізнавайтеся в нашому матеріалі.

Основна мета законопроєкту №11161 — юридично прирівняти житло на тимчасово окупованих територіях до знищеного. Це дозволить людям, які залишили житло в окупації, отримати компенсацію від держави. Якщо Верховна Рада прийме законопроєкт, компенсацію зможуть отримати люди, які мають документи про право власності на житло, що знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні проведення активних бойових дій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

День святого Миколая: коли відзначимо за новим стилем і чи буде вихідний

День святого Миколая — особливе свято, коли заведено вшановувати пам’ять Миколая Мирлікійського (Чудотворця) — християнського святого, який за життя прославився щедрістю і добрими справами. В […]

18:00, 25.11.2024 Скопіч Дмитро
акція

Законопроєкт №11161 можуть внести в порядок денний до нового року

Асоціація молодих ВПО України продовжує роботу щодо ухвалення законопроєкту №11161, який передбачає компенсацію за житло на ТОТ. Активісти разом з переселенцями вимагають, аби проєкт закону […]

Декретні виплати для непрацюючих у 2024 році: як правильно їх оформити

Декретна допомога від держави — особливий вид підтримки для майбутньої матері, яку можуть отримувати всі громадяни, незалежно від наявності офіційного працевлаштування.  Детальніше про те, які […]

16:00, 25.11.2024 Скопіч Дмитро
Бахмут

Зміни в законопроєкті №11161: яку умову додали для отримання компенсації

Законопроєкт №11161, який передбачає можливість отримати компенсацію за житло на ТОТ, поповнився важливими правками. Одна з основних змін — людина, яка хоче отримати компенсацію за […]

У 4 областях України пропонують житло для ВПО з Донеччини: деталі

Громадяни, які проживають на території Селидівської громади, можуть евакуюватися до безпечних регіонів України. Наразі чотири області пропонують безоплатне житло. Про це повідомляють представники Селидівської МВА. […]

14:00, 25.11.2024 Скопіч Дмитро