Пам’ятник Артему, який перейменували у Святогірську, хочуть включити у спадщину ЮНЕСКО

Семаковська Тетяна 11:48, 9 Жовтня 2023
Радянський монумент/ з відкритих джерел

Нещодавно, експертна комісія перейменувала пам’ятник радянському партійному і державному діячеві Артему у Святогірську на «Пам’ятник авторства видатного скульптора І.П. Кавалерідзе». Місцеві були незадоволені такою декомунізацією й вимагали знести момент. Втім, Донецька ОВА вирішила не робити цього, натомість влада планує включити монумент до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це Донецька ОВА повідомляє на сторінці у Фейсбуці.

Пам’ятник радянському діячу Артему у Святогірську

За повідомлення Донецької ОВА, пам’ятник Артеме у Святогірську, який зараз перейменували на «Пам’ятник авторства видатного скульптора І.П. Кавалерідзе» може дати початок музею тоталітарного минулого та потрапити до списку Світової спадщини ЮНЕСКО

Начальниця управління культури і туризму облдержадміністрації Вікторія Точена повідомила, що є перспектива створення в області музею тоталітарного минулого та поділилася планами щодо внесення цього об`єкту до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Це пам’ятник національного значення монументального мистецтва та науки і техніки. Він буде збережений, переосмислений.

Вікторія Точена // Начальниця управління культури і туризму облдержадміністрації Вікторія Точена

Вікторія Точена також анонсувала розташування майданчика, де можна було б розмістити музей тоталітарного режиму. Туди планують звезти декомунізовані та деколонізовані пам’ятники і пам’ятні знаки. На її думку, така локація в майбутньому може стати однією із туристичних маршрутів Донеччини у майбутньому.

Також в Донецькій ОВА повідомили, що на сьогодні в Україні залишився лише один пам’ятник Кавалерідзе, зроблений в бетоні, і він на Донеччині, у Святогірську. Аргументом для залишення монумента також вважають слова львівського мистецтвознавця і художника Ростислава Лужецького.

За його словами, цей монумент ні портретно, ні антропологічно не має нічого спільного з реальним образом радянського більшовика. Експерти, які досліджували пам’ятник, говорять про те, що він набагато більш схожий на Кавалерідзе в молодості, аніж на Артема. Вікторія Точена наголосила, що на цьому пам’ятникові підняли прапор України над містом бійці батальйону імені генерала Кульчицького.

Додамо, що ЗСУ при звільненні міст чи сіл, часто ставлять український прапор на найвищі об’єкти місцевості. Канал DeepStateUA раніше публікував відео із повідомленнями військових про звільнення Святогірська, й негативно характеризував монумент комуніста.

Повідомлення про монумент у Святогірську/ скріншот

Це пам’ятник кубізму, яких всього було у світі чотири. І ми будемо проводити роботу щодо внесення його до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Це дуже довга робота, але над цим необхідно працювати.

Вікторія Точена // про радянський монумент

Раніше активіст Павло Островський родом з Дружківки розповів «Бахмут. IN. UA», як долучився до перейменування радянських вулиць у Києві. Наразі чоловік консультує громади Донеччини та пояснює, як вони можуть змінювати свої міста та села, використовуючи законне право на голос.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Діти з Бахмута можуть підтримати поранених військових книгами — як долучитися

Валентина Твердохліб 12:25, 3 Квітня 2025
книги
Хлопчик дарує книгу захиснику / фото Донецька ОВА

Бахмутські освітяни долучилися до акції “Подаруй книгу захиснику”, що ініційована Донецькою ОВА. Акція має на меті допомогти пораненим військовим, які перебувають у шпиталях. Педагоги, учні та їхні батьки можуть передати захисниками книги.

Про проведення акції “Подаруй книгу захиснику” редакції “Бахмут IN.UA” розповіла заступниця начальниці Управління освіти Бахмутської міської ради Анна Артюхіна.

Як подарувати книги пораненим військовим

Бахмутські заклади освіти долучились до акції “Подаруй книгу захиснику”, яку ініціювала Донецька ОВА. Її мета — допомогти урізноманітнити дозвілля поранених захисників, які перебувають у шпиталях.

До акції за власним бажанням можуть долучитися учні бахмутських закладів освіти та їхні батьки. Вони можуть подарувати захиснику нову книгу чи літературу з власної бібліотеки. Подаровану книгу також можна підписати і додати свої побажання військовому.

“Мета акції — допомогти військовим, які потрапляють з фронту до лікарень і шпиталів. Діти разом з педагогами збирають книги, які потім передають захисникам, щоб вони могли цікаво проводити свій вільний час. Бажано, щоб це не були якісь “важкі” книги чи книги про війну. Краще якісь радісні чи розважальні твори, щоб розрадити захисників і налаштувати їх на позитивний лад”, — розповідає Анна Артюхіна.

Збір книг для захисників проходить на освітніх локаціях, що працюють в осередках підтримки “З Бахмутом у серці” (адреси можна переглянути в нашому матеріалі). Якщо ж у вашому місті немає освітньої локації, звертайтесь до викладачів школи, які допоможуть передати книги.

Учень передає книгу / фото Донецька ОВА

“Можна або зустрітися з педагогом, який є в цьому місті, і передати книгу особисто. Або ж запитати в нього інформацію, яким чином можна передати книгу. Далі вже педагог знайде шляхи, як передати її далі. Якщо ж дитина проживає в місті, де є освітня локація або осередок підтримки бахмутян, то можна приносити туди. Там проходить централізований збір книг, звідки потім їх передають шпиталям, лікарням і реабілітаційним центрам”, — повідомляє Анна Артюхіна.

Діти можуть і особисто передати книги захисникам. Якщо це дозволяють батьки, учні разом з педагогом можуть прийти на особисту зустріч з військовими і передати їм подарунки.

Збір літератури для захисників триває. Акція проходитиме до кінця року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Валентина Твердохліб 11:00, 3 Квітня 2025
Росіяни малюють триколори на стовпах / фото росджерела

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони зайнялись — перефарбування українських прапорів на стовпах у триколори.

Про це йдеться на одному з каналів російських військових.

Рф почала благоустрій Бахмута?

Російські військові, які перебувають в окупованому Бахмуті, повідомляють, що почали “облагородження” міста. Однак насправді назвати це відновленням чи приведенням міста до ладу неможливо.

“Облагородженням” росіяни називають знищення українських прапорів на стовпах. Блакитно-жовті малюнки перефарбовують у російські триколори.

Росіяни звітують про “облагородження” / скриншот із росджерел

Натомість навіть простого прибирання в місті не роблять. Узбіччя і тротуари завалені гіллям, сміттям і уламками будівель.

Замість українських прапорів малюють триколори / фото росджерела

Зазначимо, що заходи зі знищення української символіки є першочерговими на окупованих територіях. Росіяни “борються” з українськими прапорами, книжками і навіть табличками з назвами міст. Зокрема, нещодавно окупанти показали, як знищували таблички з назвами міст Попасна, Артемівськ (Бахмут) та Красноармійськ (Покровськ).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

33166024 901758629995650 4026804652027674624 n d9684

В Бахмуте начался демонтаж постамента от памятника Артему

Освободить площадь от подставки декоммунизированному памятнику обойдется громаде в 150 тысяч гривен. Договор на выполнение работ заключили вчера, а сегодня подрядчик уже приступил к выполнению.

На месте памятников Артему и Ленину в Бахмуте появятся клумбы

Депутаты Бахмутского городского совета поддержали предложение Управления муниципального развития сначала демонтировать фундаменты памятников Ленину и Артему, а затем разрабатывать проект реконструкции площади. На освободившемся месте […]

IMG 1193 4978c

На переплавку или в музей?: в Бахмуте решается судьба памятников Ленину и Артему

Когда депутаты городского совета давали разрешение на демонтаж памятников, одним из условий которое устраивало большинство, было сохранение скульптур с целью дальнейшей передачи в музей по […]